Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !


Musafir

#101

2016-03-18 21:26

Pt ca sunt viciata!❤
Trabuc Bio

#102 Fumeaza la tine in bucatarie cat vrei

2016-03-18 21:27

Prea multe lamentari ! Prea multe discutii . Legea e lege . 

Vrei sa fumezi ? O poti face nestingherit la tine in sufragerie , in bucatarie . Sau poti merge la cafenea si cand vrei sa pufai o tigare cancerigena ,iti ridici funduletul puturos ,iesi afara si bagi una sau sapte tigari .

Dupa voi , ar fi bine sa fumam si in metrou , ca de , sunteti stresati . 

Eu as da o lege care sa interzica comercializarea tigarilor de orice fel pe teritoriul Romaniei .

Hai pa . Si va doresc sa fiti sanatosi si cu plamanii curati :)

 

 


Musafir

#103

2016-03-18 21:27

Pentru a arata DOBITOCILOR din Parlamentul Romaniei ca atunci cand decid ceva trebuie sa consulte poporul
jean gabin

#104 Re: Re: Re: interzis minorilor

2016-03-18 21:28

#82: Fumător - Re: Re:  

 Care.i treaba cu "sigur aveti in familie o persoana care fumeaza"?! Asta e argumentul tau ca legea e proasta? O don'soara de 20 de ani care te simti mai privita, incitanta, ocupata, daca fumezi in cafenea, este?


Musafir

#105

2016-03-18 21:33

Eu nu mai fumez de un an , dar am fost fumătoare 25 ani , si consider că fumătorii au dreptul la un spațiu al lor in localuri , cafenele , etc

Musafir

#106

2016-03-18 21:34

Sa se faca bar de fumatori si bar de ne fumatori.asa cred eu ca este ok

Musafir

#107

2016-03-18 21:34

Cand vor lua averile facute miseleste atunci vor putea vorbi de tara europeana.

Musafir

#108

2016-03-18 21:34

Interziceti si masinile. Gazele de la tevile de esapament imi fac mult mai mult rau mie, pieton de rand. Nimeni nu comenteaza ca zilnic inghit toate noxele acelea, dar lesina de la fumul meu de tigara, intr-un loc in care 80℅ fumeaza.

Musafir

#109

2016-03-18 21:34

Sunt fumator. Consider ca mai mult de jumatate din persoanele care merg in cafenele/cluburi sunt fumatori .

Musafir

#110 Re: Re: Re:

2016-03-18 21:34

#87: - Re: Re:  

 Dar cafeaua ei cum te-ar afecta oare pe tine, daca ar fi bauta intr-o cafenea, fara fum de tigara?! De ce nu incercati sa va puneti si in locul celor care nu fumeaza?! De ce ar trebui sa fie ei obligati sa va suporte fumul de tigara, doar pentru ca va este voua lene sa va deplasati pana afara, sau cum am mai citit in alte comentarii, altii considera ca este sub demnitatea lor sa fumeze afara, ca niste homeless!? 

 


Musafir

#111 Re: Fumeaza la tine in bucatarie cat vrei

2016-03-18 21:35

#102: Trabuc Bio - Fumeaza la tine in bucatarie cat vrei 

 Dar de ce nu vrei sa mergi tu la o cafenea de nefumatori?


Musafir

#112

2016-03-18 21:36

Buna seara,am semnat aceasta petitie pentru ca nu mi se pare o lege normala e o lege care incalca drepturile vietii omului de zi cu zi.Multi oameni fumeza ,si se simt foarte bine chiar daca provoaca cancer si alte boli ale gatalui ,limbii ,palanilor etc.in concluzie ar trebuir sa scoata legea ori sa interzica tigarile in Romania un singur lucru e clar exportul de tigari si vinderea tigarilor nu vor fii oprite pentru ca aduc miliarde pe luna catre stat dar asta e tara asta a fost ,este si v a fii la "curu vacii"ca sa spun asa.

Musafir

#113

2016-03-18 21:37

Pt ca nu se poate asa ceva d-le..
Daca vor sa faca ca in occident dc nu fac si salariile si tot la fel?noi iesim sa socializam la o cafea o pizza etc stai sa te relaxezi sa uiti de probleme si intre timp iesi din 5 in 5 min la tigara pt ca asa e legea...F..t legea antifumatului

Musafir

#114

2016-03-18 21:38


Musafir

#115

2016-03-18 21:41

Deoarece imi doresc ca fumatul sa fie permis in cafenele si pub-uri!

Musafir

#116

2016-03-18 21:41

Nu mi se pare ca statia de autobuz este spatiu inchis ( cica are 3pereti si acoperis)...are usa ??? Sa fie spatiu inchis sau pasajele sau parcurile de copii ??? O aberatie...dar terasele de pe litoral ?? Cele acoperite cu prelata ?? Intr-o parte este barul intr- o parte bucataria iar in a treia parte gratarul iar toata fatada este deschisa ...acolo nu o sa se fumeze ?? Ca este un schelet metalic si este acoperit cu o prelata ca sa protejeze mesele cand ploua ...se duc dracu afacerile mici ale romanilor ...dupa ce ca suntem saraci mai suntem si fraieri...o sa va mai aleaga dracu de hotii naibi ce sunteti...
Simpla fata

#117 Re: legea CORECTA

2016-03-18 21:42

#15: robert - legea CORECTA 

 Nu poti compara Romania cu restul tarilor din UE deoarece noi inca suntem o tara mica si in curs de dezvoltare condusa de niste cleptocrati nu tehnocrati (daca nu stii termenii da un search pe google). Esti cel mai mare idiot sa aduci in discutie " asa e in alte state", pai ghici ce? Nu te poti compara cu alte state, nu poti ajunge la nivelul altor state cand tu ca tara nu iti poti rezolva problemele de acasa. Nivelul de colectare a taxelor e extrem de scazut, e unde a pe la 30% cu aproximatie, nici macar la luat bani nu e bun statul asta. Si dupa ce ca oricum investitiile in mediul privat sunt reduse, legea aceasta afecteaza si mai mult micile intreprinderi dragul meu. Teoretic incercam sa incurajam antreprenoriatul, practic il distrucem. Cleptocratia vietii. Si stii de ce nu acem tehnocrati? Pentru ca nici un om bun si specializat nu ar rezista in mediul politic actual

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-03-18 21:44



Musafir

#119 Re:

2016-03-18 21:45

#1: - nefumatorii sunt obligati sa inhaleze fumul vostru, asta e corect?


Musafir

#120

2016-03-18 21:47

Prioritate zero.

Musafir

#121 Re:

2016-03-18 21:48

#22: -  

 


Musafir

#122

2016-03-18 21:48

Pentru ca sunt fumatoare.Din moment ce nu imi da nimeni bani de tigari nu vad de ce nu as fuma.Ia nu mai dati ajutoare sociale si faceti locuri de munca sa vedeti cum merge toata prostimea si se angajeaza.
Trabuc Bio

#123 Re: Re: Fumeaza la tine in bucatarie cat vrei

2016-03-18 21:48

#111: - Re: Fumeaza la tine in bucatarie cat vrei 

 Eu nu fumez . Nu le inteleg rostul ( tigarilor ) . 

Iar daca oricare dintre cei care au semnat aberatia asta de petitie ,imi argumenteaza utilitatea fumatului in viata lui , semnez si eu petitia :) 

 

sa ma suga

#124 Bai prostule care esti

2016-03-18 21:51

"Sunt cateva milioane de dependenti de nicotina la ora actuala in Romania , nu este normal ca un om fie el si fumator sa nu beneficieze de aceleasi drepturi ca si un nefumator tinand cont ca amandoi sunt contribuabili in aceeasi masura si in aceeasi tara.Adica nu cred ca unii oameni pot fi mai oameni decat alti oameni daca ma intelegeti ce vreau sa subliniez."
Cu ce are un nefumator mai multe drepturi decat tine ? 
PROSTULE CARE ESTI TU! 


Musafir

#125

2016-03-18 21:54

Pt. ca legea anti-fumat face discriminare si imi ingradeste drepturile si libertatile mele ! Tigarile sunt un produs care se vinde legal, mi se pare normal sa se asigure si locuri unde se poate consuma acest produs LEGAL !