VREM DREPTATE PENTRU PAKI!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția VREM DREPTATE PENTRU PAKI!!


Musafir

#626

2016-03-22 09:58

Trebuie dați afară toți și condamnați ptr omor orcum te rup la buzunar la Craiova de exemplu plătești de la portar pina la asistență la nr 1dar dacă nu ai bani cineva trebe să ia măsuri odată vai de capu nostru

Musafir

#627

2016-03-22 10:04

Deoarece majoritatea nu ne permitem să ne tratăm la clinicile particulare iar la stat e bataie de joc

Musafir

#628

2016-03-22 10:05

Ptr tineretea lui furata si ptr bestiile din Romania care vor sa extermine natia romana .Dumnezeu sa il ierte.
emma

#629 Re:

2016-03-22 10:06

#19: -  

 Nu se va schimba nimic.........si tata a fost bolnav de cancer ..a fost la 4 doctori si fiecare ia zis cu totul altceva...noroc ca  a avut sansa sa plece in germania ca altfel nu mai era in ziua de azi...Doctori de la noi nu fac nimic daca nu le bagi ceva in buzunare...Doamne ajuta sa se faca dreptate :(


Musafir

#630

2016-03-22 10:15

Sa se faca dreptate!!!!

Musafir

#631

2016-03-22 10:18

Am semnat ,pentru ca suntem tratați ca gunoaie !

Musafir

#632

2016-03-22 10:25

Haideti ba sa iesim masiv in strada ca ne vor omori pe toti, sa iesim in strada nu pe FeisBuc in plm , sa iesim nu doar cu pancarde , sa iesim cu pari, cu lanturi , cu molotoave, sa le dam foc ba in case ca astia nus romani din conducerea tarii, sunt teroristi infiltrati in toate functiile cheie futui in gura ca toti sunt masoni si afiliati la tot felul de carteluri mafiote, au capusat tot, singura solutie este exterminarea fizica a lor pt conspiratie , conspiratie la crima , genocid, subminare economica si inalta tradare . Clasa politica si politicienii asa zisi romani au un singur plan pentru tara noastra , distrugerea statului si a poporului, drept urmare numai legi de rahat si decizii de a da tot si toate resursele strainilor pe nimic fara dezbateri publice si fara referendum. Condoleante familiei pentru pierderea suferita. Dumnezeu sa-l ierte.


Musafir

#633

2016-03-22 10:31

Pt.ca vreau sa se schimbe ceva in tara asta,pt. ca-mi doresc sa fim tratati cu respect.Semnez aceasta petitie pt copii nostri care merita sa traiasca intr-o tara sigura.

Musafir

#634

2016-03-22 10:39

Pentru că și familia mea a trecut prin ceva asemănător. L-am dus pe tata ,care avea cancer în ultimul stadiu și dureri cumplite, deși avea plasture cu morfina și am stat vreo trei ore la urgente, timp în care nu s-a întâmplat nimic. Am intrat peste ei și am făcut scandal, și de-abia s-au mișcat.E păcat că mor oameni cu zile! Poate reușim să trezim și guvernul și parlamentarii din somn!

Musafir

#635

2016-03-22 10:47

Rusine...pacat de banii pe care ii platim pentru sanatate..si mor copiii si cei dragi nou prin spitale datorita unor incompetenti...

Musafir

#636

2016-03-22 11:00

Medici din romania trebuie sa plateasca. Ei depun un juramant cand devin medici . Se vede ca au uitat de acel juramant. Acum vor bani ca sa se uite la tine. Trebuie sa moara cineva ca sa se schimbe ceva in romania?? Rusine sa va fie!! Condoleante familei! Sper din tot sufletul sa se faca dreptate!!

Musafir

#637

2016-03-22 11:01

Toti cei responsabili de moartea lui,in speta,doctorii,sa raspunda penal.

Musafir

#638

2016-03-22 11:02

de ce??/stupida intrebare ...ma doare sa vad asemenea cazuri .medicii asteapta spaga si atunci te baga in seama...d-zeu sa-l ierte .rusine medicilor care sau comportat asa

Musafir

#639

2016-03-22 11:04

Vreau sa se faca ceva concret in domeniul sanatatii. De 25 de ani suntem mintiti cu nerusinare si noi murim cu zile in Romania in timp ce ei se trateaza in strainatate.Unde sunt banii cu care noi cotribuim de o viata ?

Musafir

#640

2016-03-22 11:24

Am semnat aceata petitie ptr ca imi pasa.

Musafir

#641

2016-03-22 11:28

Cine plateste pentru nenorocirea asta???? Condoleate!!

Musafir

#642

2016-03-22 11:42

Este adevarat.exact asa se intampla.Daca nu ai un ban in buzunar nici nu se uita la tine.daca nu au kef sasi faca treaba iti vorbesc in sictir.daca ai o urgenta...stai de dimineata pana seara ca abea atunci sa se uite macar la tine...poti sa mori acolo in sala de asteptare ca na...poate vine cineva..

Musafir

#643

2016-03-22 11:54

Ziua 32 de detentie pentru UN OM NEVINOVAT trimis dupa gratii de procurorul DNA Marin Calusaru si judecatoarea Curti de Apel Craiova Trifanescu Valentina, slabi pregatiti pentru a aprecia o proba, dar care i-au banii si de la stat si de la infractori.
Fapta Procurorul de caz Calusaru Marin de a fabrica dosare penale, nu are nici o justificare, din punct de vedere tehnico-juridic, avand in vedere faptul ca magistratul Calusaru Marin in actul de acuzare s-a folosit de probe platite cu 10.000 lei/martor din salariul sau .
Magistratul DNA, MARIN CALUSARU, a scos din dosar documentele care arata nevinovatia mea si prin amenintarea judecatorilor, m-a condamnat la 4 ani DETENTIE pentru BANII, eu nefiind salariatul unitati SC ALRO SA si in viata mea nu am furat un pai. Cati ani ar fi tebuit sa primeasca infractorii care au furat sute de milioane de EURO in raport cu mine care nu am furat un pai?.
Documentele SCOASE DIN DOSAR de procurorul DNA Marin Calusaru:
CONVORBIRILE TELEFONICE,
Dispozitia de livrare nr.80033465,
Aviz de expeditie nr. 80033465,
Factura din data de 29.11.2008 pentru camionul GJ 62 BIA/GJ 64 BIA,
CERTIFICATUL DE CALITATE nr. 17904,
Scrisoarea de transport, pentru camionul GJ 62 BIA/GJ 64 BIA.
Declaratia olografa a SEFULUI DE DEPOZIT PRODUSE FINITE gestionarul BARBU GHEORGHE care probeaza ca marfa a fost transferata din magazia 1012 in magazia 1018 etc.


Vasile Paul Cristian a fost luat de pe strada de procurorul DNA Marin Calusaru, la indicatia infractorilor de la SC ALRO SA care au ucis oameni si i-au cumparat procurorului functia la DNA. Vasile Paul Cristian a fost bagat la puscarie 4 (patru ani) de judecatoarea Curti de Apel Craiova Trifanescu Valentina care a primit MITA in data de 14.10.2015, de la Alro prin avocatul Micu Mihai.
Judecătoarea Trifanescu Valentina a primit MITA de la Alro in Sedinta publica intr-un dosar cu peste 200 de file de maculatura care nu avea nici o relevanta cu dosarul cauzei plin cu bacnote euro, iar aceasta il retine si peste el pune cele cateva hartii pe care i-a notite in timpul dezbaterilor din alte dosare.
Mentionam ca in data de 14.10.2015, s-a creiat un culoar intre procurorul Cerga Constantin si grefier pentru ca avocatul Micu Mihai s-a dea dosarul cu valuta personal judecatoarei Trifanescu Valentina.
Imagimile video si inregistrarile audio din data de 14.10.2015, fac dovada acestui aspect cand avocatul Micu Mihai deschide dosarul si arata judecatoarei Trifanescu Valentina documentele in euro incepand cu pagina 2.
„Justiţia a făcut mai mult rău României decât politicienii sau românii care cerşesc prin Roma sau Paris. Nu trebuie să ne uităm lung doar la averile politicienilor, putem să ne uităm lung şi la cele ale magistraţilor. Până acum în România nu s-a făcut curăţenie în justiţie."
Judecatoul PETCAN ROMEO IULIAN si CONSTANTIN LUIZ de la Judecatora Slatina pot fi invinuiti de mînjirea degețeelor înrobate cu mierea ciubucului la nivel înalt ale cărui decizii, chiar și cînd tîmpite sau dubioase, nu pot fi puse în discuție de nici o altă instituție, care judecă atunci cînd are chef sau cînd membrii ei s-au trezit din beție sau din prostie. Ei fac parte dintr-o instituție care nu dă seamă nimănui, care nu catadicsește să se explice în fața nimanui. Ei au judecat pe fond Dosarul penal 10882/311/2010*
Vasile Ilie


Musafir

#644

2016-03-22 11:56

Pentru ca și eu în anul 2013 după o operație de mastectomie san efectuata la cj.a intervenit o complicație ...și deplasandu-ma cu salvarea la spitalul județean din sb.noaptea la urgenta dr.de garda Razdeaconu a refuzat sa mă ajute din orgoliul medical pe care îl avea .....spunandu-mi sa mă deplasez la cj.unde am ales sa fiu operata de cancer la sân .....aflându -mă intro situație foarte grava cu pierderi mare de sânge și cu hemoglobina de 5.....deci pir și simplu ma lăsat sa mor cu zile ...degeaba aflându făcut plângere la colonial medicilor ptr.ca aceea comisie a fost formata de colegii dansului și nu sa rezolvat nimic ....Din păcate în România se moare cu zile .....drept dovada eu sunt un caz care a fost lăsat sa moara cu zile ..........Noroc cu ceilalți medicii care au reacționat mult mai repede în cazul meu și datorita lor sunt în viața în special Dr.dumitra di sibiu .

Musafir

#645

2016-03-22 11:59

Am trait pe propria piele indiferenta celor de la UPU,conditiile mizere din Spitalul Judetean , lipsa lor de profesionalism si totodata de umanism!

Musafir

#646

2016-03-22 12:03

Animalele care erau de serviciu sa facă închisoare si sa le fie retras dreptul de a profesa!

Musafir

#647

2016-03-22 12:03

Traim intr-o tara nesigura unde sistemul sanitar este jalnic degeaba avem medici foarte buni daca in spitale nu sunt conditii omenesti.Numai uniti vom reusi sa facem o schimbare.

Musafir

#648

2016-03-22 12:21

Pentru ca in majoritatea spitalelor, la urgente, se intampla acelasi lucru. Desi te duci foarte bolnav, este nepasare si trebuie sa astepti ore in sir, pe holuri, in frig.Si intrun final, dupa ce te controleaza un asa zis medic superficial, esti trimis acasa cu o reteta. Fara analize, fara investigatii, dar vor sa vor sa platim daca nu facem analize anual,.

Musafir

#649

2016-03-22 12:22

Pt a se face dreptate in tara!!

Musafir

#650

2016-03-22 12:39

am semnat pentru ca si eu ar fi trebuit sa mor cu zile pe mana medicilor romani...prea fara importanta pentru dumnealor viata mea..le doresc sa primeasca ceea ce ofera ....sa se lase de meserie daca o fac fortati...