VREM DREPTATE PENTRU PAKI!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția VREM DREPTATE PENTRU PAKI!!


Musafir

#551

2016-03-21 21:40

Pentru a se face dreptate!

Musafir

#552

2016-03-21 21:41

Se pierd prea multe vieti din cauza sistemului sanitar din tara noastra,dar responsabili sint medicii care ne trateaza cu indiferenta.Rusine.Dumnezeu sal odihneasca in pace pe acest suflet care a plecat dintre noi mult prea devreme.Coondoleante familiei .


Musafir

#553

2016-03-21 21:53

Ce sa zic rusine doctorilor din focsani!!!pacat de acest tinar plin de viata!!'

Musafir

#554

2016-03-21 22:09

O mare rusine,nepasarea asta distruge si aduce multa suferinta la cei care isi pierd pe cineva drag!
Sunt educati ca sa fie nepasatori,sa nu fie afectati de nimic,dar totusi pe langa medixi ar trebui sa fue si putin oameni!!!

Musafir

#555

2016-03-21 22:15

Cu toate ca sunt nascuta in Romania am ajuns sa urasc uni oameni si in special doctorii, sa le fie rusine ca nu fac nimic fara sa astepte un ban in buzunar , uita ca atunci cind au terminat facultatea de medicina au depus un juramint sa salveze vieti nu sa faca ceva numai daca le dai plicul , rusine , rusine , rusine sa le fie , nu se vor schimba niciodata , niste escroci carora nu le este rusine de nimic , asa sa ii ajute bunul dumnezeu precum fac. Nu pun nici o valoare pe viata omului , lor sa le mearga bine niste nesimtiti.Mi-e scirba de asa oameni .Despre familia acestui tinar , mergeti si cautati-va dreptatea poate asa se vor mai invata minte , este inuman sa ladi un om pe o targa ore intregi , numai la noi se intimpla asa ceva.

Musafir

#556

2016-03-21 22:22

Pentru că cei care nu-și fac datoria sa răspund cu anii grei de pușcărie și interzicerea de a mai profesa.

Musafir

#557

2016-03-21 22:24

Sistemul sanitar din Romania lasa de dorit si in special modul in care sunt abordati pacienti de catre uni domni care sunt doctori ..Pacat un baiat atat de tanar sa moară

Musafir

#558

2016-03-21 22:27

Sa Nu mai moara si alti dim cauza incopetentilor nepasatori

Musafir

#559

2016-03-21 22:28

Pentru dreptate

Musafir

#560

2016-03-21 22:28

Si eu am avut un accident de masina acum 3 ani, doar ca s-a intamplat in Craiova. M-au dus la urgente, m-au tinut pe "aceeasi" targa de metal a echipajului SMURD vreo 3 ore, timp in care urlam de durere (la cap) si "doamnele asistente foarte dragute" stateau langa mine si vorbeau despre vestitii boscuiti tismana. Dar au avut dansele grija sa le spuna alor mei ca sunt foarte recalcitranta, asta dupa ce am inceput sa nu mai fiu la fel de politicoasa.

Musafir

#561

2016-03-21 22:30

Sa se faca dreptate! Suntem o tara unde lipsa valorilor morale si a profesionalismului, ne omoara cu Zile!

Musafir

#562

2016-03-21 22:31

Ca sunt niste gunoaie doctori romani vor numai bani bani

Musafir

#563

2016-03-21 22:42

Imi pare sincer rau. Si eu am aceeasi varsta si desi nu conduc, as putea ajunge la spital din alte cauze.

In acelasi timp, sunt studenta la medicina si vad zilnic situatia din spitale si maternitati. Medicii buni pleaca, raman cei care au trecut prin facultate copiind si prin pile, care oricum sunt dezinteresati total atat fata de pacienti cat si fata de studentii pe care trebuie sa ii invete. Astfel, eu ca student ies in minus, pentru ca desi platesc o caruta de bani facultatii (locurile la buget sunt mereu ocupate de cei care copie sau au pile), raman cu lacune in educatie pentru ca nu mi-am permis sa plec la studiu in alta tara unde facultatea este serioasa.

Se bazeaza foarte mult pe teorie si practica putina. 

 


Musafir

#564

2016-03-21 22:46

Sa se faca dreptate,nu e posibil asa ceva ...cate unii medici sunt platiti ca sa omoare cred

Musafir

#565

2016-03-21 22:52

Pentru cà asa ceva nu se poate intàmpla intr-o tarà civilizatà in secolul 21! Punct!

Musafir

#566

2016-03-21 22:57

... am semnat-o pentru că nu toate cadrele medicale sunt mercantile ! Pentru fiul meu au muncit două ore să-l ressusciteze iar elicopterul a asteptat până nu a mai existat speranţă de viaţă ... Astfel de ucenici în halate albe, adevăraţi discipoli ai lui Hipocrat, nu merită să fie puşi la zid de comportamentul de nemernici care-s accidental în sistem !!!

Musafir

#567

2016-03-21 22:58

cineva trebuie sa plateasca indiferenta asta, chiar daca sant ei si medici

Musafir

#568

2016-03-21 22:59

Pt ca nu mi se pare corect sa stăm afara ca niște animale.... și fumătorii sunt oameni , ar trebui sa fie și pt ei un loc unde sa fumeze ...

Musafir

#569 Re:

2016-03-21 23:02

#568: -  

 Ai gresit petitia!


Musafir

#570

2016-03-21 23:12

Acum cativa ani prietenul meu a avut o alergie si a fost de 3 ori la spital. Abia a3-a oara l-au internat, dupa aproape o luna in care a trebuit sa dorm langa el iepureste, monitorizandu-i semnele vitale.

Intr-una din dati am chemat ambulanata la 4 dimineata. Erau asa incompetenti incat nu au resusit sa gaseasca strada si a trebuit sa merg eu 20 de minute sa ii aduc unde trebuie, timp in care prietenul meu putea sa moara singur in casa. Apoi, tanti de pe ambulanta nici nu l-a atins, l-am carat eu singura pe scari pana jos. Nici nu vroiau sa ma lase sa urc in ambulanta, pentru ca nu eram 'familie' desi eram impreuna de 9 ani. Adica efectiv il luau in stare grava si eu nu aveam dreptul sa vin cu el. Ar fi trebuit dupa aia sa sun pe la toate spitalele sa il gasesc. Am avut noroc ca soferul a fost intelegator. Ajunsi la spital, am stat 6 ore pe sala, timp in care nu ne-a bagat in seama nimeni. Vreau sa precizez ca erau oameni la spital care nu aveau ce cauta acolo si care nu fac decat sa aglomereze mai mult spitalele. Exemplul cel mai ironic: un domn de etnie rroma venise la spital ca era constipat de 2 zile. 

``Banul ochiul dracului `` vrem sa trăim nu sa murim din cauza ipocriziei și nepăsării! !!!

#571

2016-03-21 23:22

Dumnezeu să-l ierte!  RUȘINE MEDICILOR DIN ROMÂNIA,  Sa se facă dreptate ptr acest tânăr și sa se schimbe ceva în tara asta .  Condoleanțe familiei


Musafir

#572

2016-03-21 23:24

STOP ,STOP ,STOP ,STOP ,STOP ..!!! INDIFERENTEI ,LIPSA BUNULUI SIMT ,RESPONSABILITI FATA DE APROAPELE NOSTRU ...! nu se mai poate sa ne permitem ...SA NE JUCAM CU VIETILE OAMENILOR ...!

Musafir

#573

2016-03-21 23:25

In speranta ca e adevarat ce s-a scris , este foarte dureros ce s-a intamplat !!!

Musafir

#574

2016-03-21 23:33

Vrem oameni competenti nu ne putem juca cu viata oamenilor, guvernul ar trebui sa se gasesca o solutie sa poata platii medici buni nu sa ii lase sa plece peste hotare, dnule Iohanis faceti ceva si imbunatatiti sistemul sanatatii.
Adrian-braila
Musafir

#575

2016-03-21 23:33

Pentru ca sunt scarbit pana peste poate de mizeria din sistemul medical, eu am trecut prin situatii mizerabile la diferite spitale din tara noastra, unde am fost tratat la fel ca acest om cu superficialitate si fara raspundere.