VREM DREPTATE PENTRU PAKI!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția VREM DREPTATE PENTRU PAKI!!


Musafir

#1

2016-03-17 22:52

Nu suport ideea că un tânăr de 26 de ani a ajuns la spital conștient și cât de cât bine și a ieșit de acolo mort.Am un frate de vârsta lui. Au fost prieteni. Am copii pe care îmi este frica să îi duc să îi tratez în acest spital. Nu se poate ca în 2016 să ne fie frica să ne îmbolnăvim.

Musafir

#2 Re:

2016-03-17 22:56

#1: -  

 Nici noi nu suportam ideea având în vedere ca noi știam ca este în afara oricărui pericol,iar ei mint cu nerușinare și aduc marturii mincinoase,chiar iar dacă am fost peste 10 persoane acolo..Va mulțumim pentru susținere!multa sănătate! !


Musafir

#3

2016-03-17 23:16

Pentru ca sistemul medical la noi in tara este la pamant iar oamenii mor cu zile in spitale din cauza neglijentei si nepasarii personalului medical iar in cazurile in care medicii si asistentii medicali isi dau cu adevarat interesul fara sa se gandeasca la recompensa oamenii mai mor si din cauza conditiilor insalubre din aceste spitale!trebuie sa acordam cu totii mai multa atentie acestor subiecte altfel o sa ne ingropam unii pe altii de vii

Musafir

#4 Re:

2016-03-17 23:40

De ce domnul de 57 de ani a fost transportat la bucuresti cu elicopterul acesta fiind în stare foarte foarte grava,lui i-au dat șanse de supraviețuire,chiar dacă erau foarte mici, dar Paki având o situație nu prea grava, "nu rezista pana la bucuresti" cu elicopterul,dar totuși a rezistat de la ora 14:40 pana la ora 23:55.Nu-mi explic cum un om poate muri de la multipla fractura de femur și câteva răni la fata.Ei acum încearcă sa dovedească,ca ei sunt medici buni,dar păcat ca au demonstrat demult cat de interesați sunt de situațiile pacienților,fie cu afecțiuni  mai grave sau mai ușoare.Ei au văzut ca au înrăutățit situatia,și sa nu se faca de "rasul curcilor" la bucuresti, au ales sa îl chinuie la focsani.


Musafir

#5

2016-03-18 02:23

Sunt din calea afară . Mi e scârbă efectiv de sistemul medical din România. .... Am ajuns o tara de ras. N avem scrupule .....

Musafir

#6 Re: Re:

2016-03-18 02:26

#2: - Re:  

 Sper sa puteți face ceva sa ajungă unde merita acești incompetenți . Nu și merita locul .

În ziua de azi mori prin spitale ca e foame mare de bani și nu mai suntem oameni.... Ce contează dacă bietul suflet urla de numai poate ? Nu se baga acolo ceva la buzunarel , nu se face nimic. 

Dar oare nu se gândesc ca exista un Dumnezeu acolo sus care nu doarme ?

Ramai efectiv cu un gust amar în gura , nu știi ce sa faci când vezi ca este atâta nepăsare .

Mult succes în acest caz. Animalele alea sper sa ajungă unde merita ... dumnezeu sa îl ierte .


Musafir

#7

2016-03-18 05:51

Pentru a.i face dreptate unui suflet care a plecat mult prea devreme dintre noi

Musafir

#8

2016-03-18 07:15

Sper ca se va face dreptate pentru Paki. Nu il cunosteam asa bine, doar din vedere chiar fiind asa cand am auzit mi.a parut nespus de rau. Mama mea este prietena cu parintii lui. Nu merita sa moara era un suflet bun din cate am auzit, imi pare nespus de rau. Am fost si eu internata in acel spital si chiar daca aveam dureri de mijloc m.au lasat cateva ore bune sa astept un "doctor" pana ii sa facut mila unei asistente de mine, se vedea clar ca era noua acolo, si mi.a dat un calmant. Doar in Romania e asa in italia daca te duci si cu o zgaraietura te bandajeaza din cap pana in picioare. Va sustin si sper ca acei oameni incompetenti vor platii!!


Musafir

#9

2016-03-18 08:00

Știu ce înseamnă să îți moară cineva din cauza acestor câini fără inimă. Nu cred ca există nici în țările din lumea s treia atata incompetenta

Musafir

#10

2016-03-18 08:01

dreptate pentru "paki", dreptate pentru noi toti care am putea fi in aceasta situatie....neglijenta de care au dat dovada doctorii in acest caz e de neiertat , deaceea doresc din tot sufletul ca cei care au gresit sa plateasca legal moartea acestui tanar

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-03-18 08:26



Musafir

#12

2016-03-18 09:59

Sânt scârbit de felul cum asasinii tratează oameni la nevoie,care chiar au nevoie să fie interveniți iar acești asasini nu fac nimic altceva decât să fie atenți la câtă șpagă le dau ca să vadă dacă i ajuta ...sau îi lăsa să moară.
Domnilor asasini voi deja aveți un salariu,pentru asta stati si santeti acolo puși,și pentru asta v-ați pregătit și a-ti făcut un jurământ.
Voi nu știți de demnitate,onoare,umanitate- astea sunt valori care sunt înainte de toate.

Musafir

#13

2016-03-18 10:16

Pentru ca doctorii nu-si respecta pacientii,si se comporta hilar de urat.

Musafir

#14

2016-03-18 10:51

Ne-am saturat de hoti! Platesc sanatate lunar si cand ajungi in spital iti spun ca nu au aia..aia si asteapta si dreptul! Trebuiesc schimbate multe lucruri in Romania!!!!!!

Musafir

#15

2016-03-18 10:57

Niște nenorociți asta sunt toți din toate spitalele de la directori,doctori,asistenți,infirmieri si brancardieri stiu doar sa ceara banii atat nu au pic de demnitate nu au pic de mila nu au pic de conștiința niște mizerabili

Musafir

#16

2016-03-18 11:12

Sa se facă dreptate pentru varul meu Pachi și sa fie mai atenți cu noi și copii noștri. Nu sa ne ea șpagă

Musafir

#17

2016-03-18 12:17

Nu mi se pare drept si corect sa fim tratati in acest mod!!!

Musafir

#18

2016-03-18 13:50

mam angrozit un tanar plin de viata.a murit din neglijenta daca era bagat an seama poate avea sanse de supravietuire .nu vreau sa fiu an locul familiei am trrcut prin asa ceva an urma cu vrro 3 ani.dar dumnezeu mia. salvat baietii .putere sa treceti cu bine.rusine medicilor care nu si fac datoria

Musafir

#19

2016-03-18 13:52

Poate macar asa se schimba ceva in tara asta furata si luata in ras de tot mapamondul.....rusine celor care ne conduc,daca nici macar sistemul medical nu se redreseaza este vai si amar de capul nostru...

Musafir

#20

2016-03-18 14:15

Dumnezeu sa il odihneasca!!dreptate pentru noi toti!

Musafir

#21

2016-03-18 14:22

Pentru a schimba sistemul de sănătate în România. Vrem dreptate și medici competenți!

Musafir

#22

2016-03-18 15:30

stop nepasarii!

Musafir

#23

2016-03-18 15:30

Este unul dintre cazurile nefericite însă reale,îmi este frica de sistemul nostru medical si nu as vrea sa se mai întâmple si altora asa ceva. Condoleanțe

Musafir

#24

2016-03-18 16:19

Speram sa se nu se mai întâmple așa ceva pe viitor. ...

Musafir

#25

2016-03-18 17:14

Viata are prioritate!