NU MAI VREM VIETI PIERDUTE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU MAI VREM VIETI PIERDUTE


Musafir

#76

2016-03-06 22:04

Am semnat acceasta petitie pentru a se lua masuri pentru siguranta pietonilor!!!
Si pentru a Stopa accidentele!!

Musafir

#77

2016-03-06 22:12

Deoarece doresc o oarecare siguranță pe pietonal . Nu doresc să se mai repete astfel de incidente. E trist că nu s-au luat măsuri de prevenire a accidențelor. Ar trebui sã se ia măsuri severe și împotriva șoferilor care sunt obsedați de viteză.

Musafir

#79

2016-03-07 04:00

Am semnat aceasta petitie pentru ca vad atatea decese in aceea tara care din fericire nu mai traiesc in ea dar cu gandul ca macar se va schimba ceva in ea , macar pentru binele celor care locuiesc in aceasta tara . Salutari
LiviuB

#80 Incredibil

2016-03-07 04:59

E incredibil ca am ajuns sa trecem cu frica strada.Cum se poate sa moara atatia tineri din cauza unor jeguri de soferi care au luat permisul cu pile etc.Cum se poate sa moara o asemenea fiinta frumoasa.Dumnezeu sa o odihneasca in pace.Guvernul trebuie sa faca ceva neaparat pentru ca nu se mai poate atatea accidente.As propune de ce nu pedeapsa cu moartea pentru astfel de criminali e absurd ce se intampla in tara asta.

Giorgiana Dumitru

#81

2016-03-07 05:20

Și eu am 3 fete și cred că aș muri să se întâmple ceva cu una dintre ele. Nimic nu este mai dureros decât un părinte să-și îngroape copilul. Vinovați sa plătească. 


Musafir

#82

2016-03-07 06:25

Pentru ca mai frecventez strazile Brasovului si nu vreau sa fiu si eu o victima a prostilor care merg cu viteza prin oras.

Musafir

#83

2016-03-07 06:44

Trecerile de pietoni trebuie sa fie luminate suplimentar.Cu cateva becuri se pot salva vieti

Musafir

#84

2016-03-07 06:45

Pentru a incerca sa nu se mai intample asemenea lucruri

Musafir

#85

2016-03-07 07:03

Pentru a nu mai exista suferinta in urma pierderii celor mai dragi fiinte. Pentru a se face tot ce este posibil pentru ca astfel de drame sa nu mai existe.

Musafir

#86

2016-03-07 07:17

Nici nu mai am cuvinte . Cata durere ! , asta arata ce fel de oameni ne conduc , nu va pasa , nu ? cat de parsivi sunteti oameni buni ? . Cum poti sa mai fi om dupa ce iti pierzi copilul ? psihic nu mai esti nimic . Rusine , rusine ! Ce tanara frumoasa , avea viata in fata ... oameni buni , opritiva din goana dupa bani , dupa avere si putere ! uitati-va in jur cati oameni sufera , daca noi nu ne iubim aproapele vreti sa ne fie bine ? , Dumnezeu sa-i ierte pe cei ce pier din neglijenta monstrilor din parlament !

Musafir

#87

2016-03-07 07:38

Stop accidentelor. Viata are prioritate! Va rugam luati masuri!!!!

Musafir

#88

2016-03-07 08:01

Nu mai vrem vieti pierdute

Musafir

#89

2016-03-07 08:11

Stop accidentelor
Ade
Musafir

#90

2016-03-07 08:43

STOP ,,ACCIDENTELOR RUTIERE,, STOP PIERDEREA PERSOANELOR DRAGI;; DRAGI SOFERII AVEM DREPTUL LA VIATA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Diana Blajovan eleva
Musafir

#91

2016-03-07 09:46

Pentru ca vreau sa ajung in siguranta la scoala si inapoi acasa. In fiecare zi traversez pe o trecere foarte periculoasa in drumul spre scoala, pe str.13 Decembrie, in dreptul statiei de autobuz Mircea cel Batran (Biserica Baptista). Autoritatile nu vor montarea de semafor si nici obstacole pe motiv ca nu se fluidizeaza circulatia.


Musafir

#92

2016-03-07 09:58

Copilul meu trece strada pe la acea trecere de pietoni în fiecare zi. Când sunt acasă o petrec cu privirea până o văd ca a trecut stradă.
Vineri seara, imediat după accident, am văzut... poliție multă, două salvari și... mi-a fost și frică să întreb...Am simțit ca a fost o nenorocire. Când am văzut încălțămintea feței pe stradă, am avut confirmarea ca e vorbă de un copil.Mi s-a făcut rău instantaneu, nu am mai întrebat nimic, mi-am luat cățelușa și am plecat. Dumnezeu s-o odihnească pe biata copilă! Fata mea e și ea inclasa a IX-a și nici nu vreau să mă gândesc prin ce trec bieții părinți.

Musafir

#93

2016-03-07 10:43

E bine sa evitam pierderile de vieți , fiindcă e un lucru urat sa moara oameni si șoferii sa conducă încă abuziv
Cristina Blajovan eleva
Musafir

#94

2016-03-07 11:26

Pentru ca vreau sa ajung in siguranta la scoala si inapoi acasa. Si eu traversez zilnic o trecere periculoasa, a carei semaforizare este UNICA in Europa!! Verde pentru masinile de pe benzile 1-2 si rosu ptr benzile 3-4 iar pietonii nu mai stiu ce sa faca pentru ca cei care au verde, foarte greu opresc. Mai ales cei din alte localitati care nu inteleg ce-i cu semaforizarea aia!! Banuiesc ca stiti despre care vorbesc. Cea de la intersctia Bulev.15 Noiembrie cu C.Buc, Toamnei și Zizinului.

Carmen Blajovan
Musafir

#95

2016-03-07 11:28

Pentru că îmi pasă! Pentru că indolența unor domni din Primăria BV, în frunte cu managerul orașului care nu fac nimic, duc la tragedii! Pentru că sunt mamă a două fetițe care zilnic trebuie să treacă strada în jungla numită Brașov.
SEMAFORIZAȚI TOATE TRECERILE PERICULOASE, MAI ALES CELE PESTE CEL PUȚIN 2 BENZI PE SENS! MONTAȚI OBSTACOLE ÎNAINTEA TRECERILOR DE PIETONI! COBORAȚI LIMITA MAXIMĂ DE VITEZĂ!!


Musafir

#96

2016-03-07 11:45

NU MAI VREM VIETI PIERDUTE!

Musafir

#97

2016-03-07 12:59

Pentru schimbarea incadrari juridice a uniderii unui pieton PE TRECEREA DE PIETONII din "Ucidere din culpa" in "Omor prin imprudenta" si santionata cu inchisoarea de minim 3 lunii in functie de gravitatea faptelor.

Musafir

#98

2016-03-07 13:01

Ar trebui luate aceste masuri la cat mai multe treceri de pietoni. Din pacate accidentele se inmultesc.

Musafir

#99

2016-03-07 13:05

Pentru ca si eu am copii si chiar de aceeasi varsta . Copilul meu invata in Brasov , si locuieste acolo. As vrea sa-l stiu in siguranta!
daniela madalina csiszer brasov
Musafir

#100

2016-03-07 13:36

In ziua de azi nu mai ai incredere sa iti lasi copilul sa mearga singur in parc la scoala sau altundeva nu este corect ce se intampla in tara asta aceata tara distrugeeeeeeee  condoleante sincere familiei stiu k niciodata nu vor trece peste aceasta incercare dar trebuie sa incerce sa merga mai departe