Apăraţi istoria românilor

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Apăraţi istoria românilor


Musafir

#76

2011-06-20 12:20

Semnez acest Apel in semn de protest vehement, mai ales ca indivizi precum HRPatapievici recidiveaza grav, de aceasta data si ca demnitar al Statului Roman!

Musafir

#77

2011-06-20 12:33

Nu ma mai mira nimic la tradatorii astia... au impresia ca pot manipula orice roman... sa le fie rusine... pana si ramele au verticalitatea lor... astia nu au nimic... dar o sa vina si vremea lor... nu am nici un dubiu...

Musafir

#78

2011-06-20 12:40

Eu nu sunt rasist sau extremist sunt dar Patriot dar nu inteleg cum se poate ca cineva la care ii lipseste o rotita de la cap sa se ocupe de asemenea prostii, dece nu se face o televiziune care sa fie gen "PRO PATRIA" (urmaream cu interes acea emisiune) care sa prezinte istoria DACIEI si transformarea Daciei in ROMÂNIA cu documentare bazate pe dovezi istorice iar aceasta televiziune sa transmita Via Satelit FTA ca sa fie cunoscuta istoria Iubitei noastre tarisoare in intreaga lume si sa fie finantata de STATUL ROMÂN care acum sta cu mainile in SÂN, România are o istorie mai mare de 2500 de ani daca sapam gasim material pentru o viata intreaga de om. sper sa aibe cineva initiativa aceasta pentru ca ceea ce face UDREA cu "promovarea tarii turistice" este sa toace banii tarii noastre pe nimic.

Musafir

#79

2011-06-20 13:03

Trebuie sa gasim o metoda mai eficenta de protest.

Musafir

#80

2011-06-20 13:10

Cum pot să nu semnez aşa ceva ? Aşa simt, aşa gândesc, aşa semnez ! Mircea Dinutz

Musafir

#81

2011-06-20 13:25

Dumnezeu si Maicuta Domnului sa ne ajute.

Musafir

#82

2011-06-20 14:05

Cred ca acest domn doreste sa dezbin si mai mult un popor si asa destul de dezbinat. In acelasi timp, cred ca este fie direct interesat, fie platit pentru aceste mistificari ale istoriei poporului roman

Musafir

#83

2011-06-20 14:41

Patapievici este unul dintre cei mai mari tradatori ai Romaniei, ar trebui sa i se retraga cetatenia si sa fie expulzat in Siberia!!! In 16 iunie 1989, semna alaturi de alti tradatori romani ca regimul comunist sa fie indepartat de la putere si Romania sa fie colonie maghiara!!!....

Musafir

#84

2011-06-20 15:21

Scribalaul e antiroman si nu are ce cauta in functia pe care o ocupa. Afara!!!

Musafir

#85

2011-06-20 15:26

Cred ca, dincolo de aceasta forma de protest, mult mai semnificativa ar fi o luare de pozitie din partea Sectiei de Istorie a Academiei Romane! Domnii academicieni ce parere au? Poate ca noi, muritorii de rand, suntem in eroare!

Musafir

#86

2011-06-20 15:51

Numai analfabetii, tradatorii, criminalii si borfasii ordinari nu iubesc ISTORIA !

Musafir

#87

2011-06-20 16:27

Am şi eu o etate vârstată, de-a lungul căreia am fost "învăţat" mai multe istorii naţionale. Nu contează autorii, mai ales "Ăia", de manuale şcolare: fiindu că, Şi dela Ăia, slugi la politicieni, s-a stricat totul!... Şi subt Caroli, şi subt kgbcomunişti, şi subt actualii ppnkurişti.
Acuma, de vreo 20 de ani şi ceva, mai tineri au mai senili (!) decât mine, cată să mă înveţe "alte istorii": pentru tineri ("sinceră", chipurile), dar şi pentru to(n)ţi etc. ...
Reţineţi: istorici de trei parale, tineri şi bătrâni (dar, Nu: veterani, ci nişte ca-a-vai-de-capu'lor!..., pentru unii din mass-dedia, cicătelea - era să scriu 'ă' în loc de 'i' -, "harismatici"; pentru cei care i-au cetit-priceput fie şi palimpsestic pre hronicari, Cantemir, Bălcescu, Xenopol, Iorga et parii - doar nişte bieţi tolomactici..., de nu pătimesc şi de alte cele!...)Carii "istorNici" fac tumbe şi mumos nu la machedo-greci (balcanii noştri străbuni), nu la romani (italicii de azi), nu la turci, nu la polak, mogior, rusnak... Nu, ei, aiştia, fac sluj la pegra pegrei naţiunilor şi statelor europene (o australie ceva mai proximă)!... Ei, aiştia (bunici, părinţi, copii, nepoţi & eiusdem farinae, că, de!) ne învaţă, Acum, pre noi, ceea ce nici macedo-grecii, nici romanii, nici megieşii, nici veneticii n-au cutezat de-a lungul mileniilor noastre de Dăinuire, Aici... Aceşti tolomaccaci ne spun, ne cântă şi ne încântă cum că noi, de fapt, nici nu existăm... Nu pentru că aşa vor ei, nu... Ci, pentru că aşa vor stăpânii lor cei multicefali de azi...
Arză-i-ar focul nestins, că prea m-au aprins!

Băi, ăia, dacă eu nu-s român, fiindcă aşa vreţi voi, voi & iar voi: "voi", ce mama-naibii sunteţi şi de ce cutezaţi să vorbiţi în numele unui Stat uniNaţional şi al unui Popor (deşi de voi, de stăpânii voştri de-acum decimat şi expatriat)Român?
Nu pataclonţii, ci mastodonţii lumii-s culpabili.

Musafir

#88

2011-06-20 16:41

Daca, in ceasul al 12-lea, nu vom salva tanara generatie de fenomenul pierderii identitatii, prin "darea la dos" a Adevarului Istoriei - vom fi blestemati, in veacul vecilor, atat in fata oamenilor (vorbesc de cei noi, de cei din viitorul de peste vremi si iubiti de Ceruri, pentru ca vor sti/intui, curat, sa nu-si tradeze Neamul si Istoria!), cat si in fata Lui Dumnezeu!!!

Musafir

#89

2011-06-20 16:56

Sa aparam istoria neamului nostru romanesc!Sa ne dam viata la nevoie pentru glia si biserica noastra ortodoxa!Sa nu acceptam nici un fel de compromis!

Musafir

#90

2011-06-20 17:16

RUSINE, mai exista oare sentiment national sau nu mai conteaza decit banul sau functiile ?

Musafir

#91

2011-06-20 17:22

Este inca o dovada clara ca presedintele Basescu actioneaza impotriva intereselor nationale ale Romaniei, de data aceasta prin intermediul unei persoane (H.R. Patapievici) numita de el la conducerea ICR.

Musafir

#92

2011-06-20 17:50

Dupa revolutie, toti nemernicii au prosperat, tara a fost condusa de tradatori si de incapabili si transformata intr-o ruina. Fatza de acesti dobitoci, Ceausescu a fost intr-adevar un erou.
Trebuie sa ne scuturam si de acesti nemernici...

Musafir

#93

2011-06-20 18:05

Guvernul Romaniei este format din pupatori de posterioare, sclavi ai evreilor, si antinationalisti. Guvernul Romaniei este format din personaje care nu cunosc istoria acestei tari, sacrificiul adevaratilor romani pentru un viitor sanatos. Guvernul Romaniei este format din capete pline de paie, inteligenta nula care promoveaza traditiile straine. Guvernul Romaniei nu este interesat de calitatea acestei tari, ci de confortul acordat strainilor, interesati de imbolnavirea populatiei. Actualul guvern al Romaniei trebuie sa dispara!. Guvernul Romaniei este anticrestin, adept al masoneriei, inclusiv Patriarhia cu al ei patriarh eretic. Conducerea acestei tari este corupta, dezinteresata, sclava a banului. Corneliu Zelea Codreanu, Maresalul Ion Antonescu, Alexandru Cantacuzino, Ion Mota, Vasile Marin, Mihai Eminescu si alti multi ROMANI care au tinut tara sanatoasa si au luptat contra bolsevismului si jidanismului, au fost eliminati de catre conducerea vremii din care se trage actualul guvern. Daca Legiunea ar mai fi fost in picioare, tara ar fi fost curatata de acesti microbi nenorociti, de tradatori si lacomi.


Musafir

#94

2011-06-20 18:17

Avem nevoie, in aceasta perioada pe care o traversam, de patriotism, avem nevoie de conducatori patrioti iubitori de neam si tara (nu de stat). Acum cand ne-am cam dat seama ce inseamna de fapt aderarea la UE, avem nevoie de conducatori care sa ne scoata din aceasta capcana numita UE cu grija pregatita de conducatorii lumii pentru a ne prinde si supune.

Musafir

#95

2011-06-20 18:50

Sa nu lasam ca tiganii,jidanii si ungurii sa ne fure Romania ! Prin metode viclene !

Musafir

#96

2011-06-20 19:18

Am ajuns de rasul curcilor cu pseudo-intelectualii astia!

Musafir

#97

2011-06-20 19:24

Masonii S_Au puS pe Noi FrAtzilor! Nu e deCat un scenariu pregatit pT a creea controVerSe in iDeNTiTAtea romanilor, meniT SA DeSCHiDa druMuL vANzarii ardealuLui unguriLor> un Alt aliAT de temut al fiarei roSii!

Musafir

#98

2011-06-20 19:39

Doriti sa ne anulati ca natiune, limba, traditii si sa negati pe toti vaievozii, domnii si martirii toti cei pana la 1900 care sau jertfit ca noi sa fim romani in Romania, oare ce suflet de roman aveti?

Musafir

#99

2011-06-20 20:48

frati romani luptati pt istoria romana de la decebal pana la generalu antonescu. eu personal cred ca aceasta este istoria adevarata a turor romanilor care au infaptuit idealuri siau aparat acest pamant cu pretu jerfei supreme ma refer la milioanele de romani morti pe campurile de lupta pt apararea credintei ortodoxe si a idealurilor noastre stramosesti Doamne ajuta

Musafir

#100

2011-06-20 20:58

Ar trebui sa raspunda penal, pentru subminarea intereselor statului.