Susține Patrula lui Vlad Țepeș

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Susține Patrula lui Vlad Țepeș


Musafir

#426

2016-01-26 22:49


Buna,sunt un roman care lucreaza de 7 ani prin strainatate din cauza ca fiind tanar nu am putut sa traiesc dintr-un salar minim numai ca sa am ce sa mananc si sa imi platesc taxele in timp ce altii se imbogateau pe zi ce trecea 80% prin acte de coruptie incepand cum bine stim de la oamenii sus pusi in Guvern pana la primarii si consilieri locali si toate rudele lor intrate in afaceri ilegale peste noaptea,nu as fi asteptat sa ma imbogatesc si eu peste noapte dar macar sa fiu mai bine platit sau optiunea de a alege ceva mai bun in zona aceea ce nu a existat sau exista in tara pt cei ce pot sa faca ceva fara sa fie nevoiti sa dea MITA in stanga si in dreapta si de ce as da mita daca eu pot prin puterile mele sa ajung undeva si poate nu am si nu vreau sa platesc mita sa fac ceva ce stiu ca pot fara ca cineva sa puna o vorba buna sau sa inchida ochii pt mine,tocmai de aia am ales sa plec din tara pana cand sper lucrurile se vor reglementa intr-o buna zi care sper ca va veni.
Un lucru ce nu il inteleg e cum de Romania ca si tara nu poate sa isi exploreze minele de tot felul din tara si toate bogatiile ce le avem in pamantul nostru strabun,de ce nu sa putut continua fabricarea de marci autohtone de masini,tractoare ca si Aro,fabrici siderurgice si prelucrarea metalului,Gostaturile etc. dupa parerea mea tot sistemul trebuia doar imbunatatit si retehnologizat in timp dar nu a fost mai usor sa se vanda totul pe bucati romanilor ce au avut atunci puterea cat si strainilor pe niste preturi de nimic,pe nimeni nu a mai interesat ca populatia nu o sa mai aiba pe zi ce trecea o slujba sigura sau cum sa-si intretina familia,si ne mai miram de ce suntem priviti ca pleava Europei de multe ori,toate sunt de cand am devenit Democrati pt ce?? ca sa trebuiasca sa emigram peste tot in lume ca sa putem face ceva in tara noastra pt ca nu ne-a placut sa furam sau sa fim corupti impreuna cu ceilalti,ca de muncit muncim mai mult ca si in tara noastra de multe ori dar la sfarsit de luna sti pt ce esti departe de tara si ca numai asa poti sa traiesti decent.
De ce naiba ca nu pot sa spun altcumva in era lui Ceausescu s-au putut exploata minele de ce atunci aveam fabrici de masini si tractoare si altele de ce atunci aveam toti un loc de munca 100% sigur de ce atunci economia noastra urca in fiecare an si acum in anul 2016 cu 30-40 de ani mai tarziu avem numai mall-uri si plin de magazine pretutindeni care au niste preturi europene la niste salarii romanesti de mizerie ciar nu inteleg.
Solutia parerea mea toti cei gasiti vinovati de inalte acte de tradare de tara,coruptie si delapidari si tot felul si bineinteles sa nu conteze in ce pozitie sociala se afla sa fie expulzati din tara fara drept de reintoarcere si pusi la conducere oameni care tac si trec la fapte care sa ajute intreaga tara si populatie sa isi revina si toti cei care sunt plecati in alte tari sa aiba curajul sa poata sa se intoarca in tara proprie la un trai cumsecade chiar daca noi trebuie sa ajutam la aceasta schimbare dar sa stim ca se intampla nu numai promisiuni si sperante desarte ca pana acum de 20 de ani a fost si este mai mult ca destul.
As face si as ajuta tara mea in orice moment si mod daca as sti ca acesti oameni corupti nu mai sunt in tara,pt ca nu putem chiar sa facem ca si Tepes(sa ii tragem in teapa sau sa ii ardem pe toti) dar putem sa facem ca si noi sa nu mai ii primim printre noi numai pe cei care vor sa isi ajute tara intr-o schimbare drastica in bine valorificandu-ne singuri ca si tara si populatie bogatiile si de a ne crea un viitor mai bun pt noi si copii nostri si cei ce au sa vina dupa noi,chiar daca ar insemna sa trebuiasca sa iesim din UE si sa devenim neutri ca si Elvetia altcumva dupa cum bine am vazut de 25 de ani nu prea mai se poate chiar nu vad cum, bogatii devin tot mai bogati si saracii tot mai saraci,pana cand?.
Va multumesc si sper ca si alti romani adevarati sa fie de aceeiasi parere.


Musafir

#427

2016-01-26 23:10

IMI DOREAM DE MULT ACEASTA INITIATIVA, ESTE SINGURUL LUCRU LOGIC PE CARE IL PUTEM FACE, DEOARECE DERBEDEII ASTIA DIN PARLAMENT VOR SA NE DESFIINTEZE DE PE FATA PAMANTULUI IN CEL MAI UMILITOR MOD.
AJUNGE CU PROSTEALA BAI FRATILOR)))))))
DOAR NU SANTEM GAINI PROASTE SAU OI CARE MERG LA TAIERE FARA SA FACA NIMIC))))))))
PE EI SI PE MAMA LOR , FUTULE MUMA-N CUR SA LE FUT DE TRADATORI IMPUTITI))))))
ISTORIA TREBUIE TRAITA, INFAPTUITA INAINTE DE A FI RELATATA, NUMAI PUTEM TRAI DIN AMINTIRI DIN LEGENDE, ETC.
ISTORIA O FACEM NOI, CHIAR DACA ACTIONAM SAU NU.IN FUNCTIE DE CEEA CE FACEM NOI , ISTORIA V-A FI SPUSA CU ORGOLIU SAU NU

Musafir

#428

2016-01-26 23:16

Am semnat pentru ca ...E VREMEA!

Musafir

#429

2016-01-27 00:01

Urmare a înfiinţării armatei secuilor,pentru apărarea românilor din cele 3 judeţe ameninţate de teroriştii unguri,fără ca preşedintele României,primul ministru,ministrul de interne,ministrul de externe,SRI-ul,justiţia, să nu ia nici o măsură. Azi,mâine, armata secuilor se va extinde în toată Transilvania, Ardeal şi în toată Romania (ca şi trupele ISIS), iar noi trebuie ori să ne predăm,ori să ne refugiem ori să murim,pentru că ne-am născut Români (fără apărare)!


Musafir

#430 Re:

2016-01-27 00:04


Musafir

#431

2016-01-27 00:47

Puteti conta PE mine.

Musafir

#432

2016-01-27 01:40

In tara asta trebuie sa faca cineva dreptate si sa lupte impotriva tradatorilor de neam si tara .

Musafir

#433

2016-01-27 06:25

Fiindca imi iubesc tara si nu-i iubesc pe cei care ne fura valorile, resursele si incearca sa faca sa disparem ca natie!

Musafir

#434

2016-01-27 06:48

Pt ca sunt roman.

Musafir

#435

2016-01-27 07:02

Pentru patrie ,oameni si obiceiuri .

Musafir

#436

2016-01-27 07:34

Imi doresc ca aceasta patrula sa nu fie partinitoare, imi doresc sa iubeasca adevarul si dreptatea si iubirea de Creator si Cuvantul lui Biblia, si sa URASCA mita si coruptia, sa iubeasca Romania si cetateni acestei tari, si pe saraci din aceasta tara, sa faca dreptate celui nevoias, sarac si vaduva, sa pedepseasca raufacatori si oamenii ai violentei, si sa inlature TRADATORI acestei tari furate si vandute.

Musafir

#437

2016-01-27 08:06

În condi'iile în care cei de la putere trădează poporul, îşi găseşte justificarea o astfel de organizaţie.

Musafir

#438

2016-01-27 08:33

Patrula lui Vlad Tepes nu este o grupare paramilitara sau cum mai spune presa controlata de entitati anti-romanesti, este o initiativa pentru a incuraja romanii sa se ajute intre ei si nimic mai mult. Nu sunt inarmati si singura lor resursa care este bunavointa de a actiona cand sunt martori la o nedreptate.

Musafir

#439

2016-01-27 09:11

Pentru ca Patrula lui Vlad Tepes nu este o grupare paramilitara sau cum mai spune presa controlata de entitati anti-romanesti.....Nu sunt inarmati....nu agreseaza pe nimeni......este o organizatie nationalista cu scopul de a promova si sustine interesele Romaniei si a romanilor intr-o tara condusa de indivizi corupti pana in maduva oaselor.

Musafir

#440

2016-01-27 09:11

Pentru valorile nationale si traditia romaneasca.

Musafir

#441

2016-01-27 09:21

sunt convins ca este un lucru minunat

Musafir

#442

2016-01-27 09:25

Inca mai sper ca cineva sa poata strange pe langa sine o multime covarsitoare jegurilor paraziti ce ne sug si umilesc de 26 ani!Ajunge!Destul!Dezbracati sa defileze in fata poporului falit atasate pe organe declaratiile de venit,confiscat tot si condusi la granite si axilati!

Musafir

#443

2016-01-27 09:29

Aceasta patrulă este o prioritate in aceste vremuri în care statul a ajuns dușmanul propriilor săi cetăteni.

Musafir

#444

2016-01-27 10:10

cred in caracterul  lui Daniel Ghita demonstrat  prin disciplina si putere de indurare


Musafir

#445

2016-01-27 10:24

Pentru ca Romania este a noastra,a Romanilor si nu a corporatiilor interne si internationale!!!!

Musafir

#446

2016-01-27 10:27

Avem nevoie de cineva sa lupte pentru copiii nostri!Noi

Musafir

#447

2016-01-27 10:49

vreau ca tara mea sa ramana a romanilor...nu vreau sa fie desfiintate granitele...vrea copiii copiilor mei sa fie cu nationa;litate romana...nu europeni....vreau dreptate fara hotie...vreau unitate si respect...vreau oameni cu coloana vertebrala...vreau un presedinte cinstiit si roman

Musafir

#448

2016-01-27 11:01

vreau dreptate

Musafir

#449

2016-01-27 11:16

sunt nationalist,nu vad o rusine sa spun ca sunt roman.m-am saturat de coruptie,interlopi,institutii ale statului care nu fac nimic,parlamentari care-si fac legi,etc.NU MAI VREAU !

Musafir

#450

2016-01-27 11:33

romania a fost o tara demna de numele ei si merita sa continue la fel