Romania-Norvegia impreuna pentru copii Bodnariu.

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Romania-Norvegia impreuna pentru copii Bodnariu.


Musafir

#126

2016-01-11 20:31

Pentru dreptate si familie

Musafir

#127

2016-01-11 20:31

Deoarece nu mise pare corect să lise ia copiii pentru că nimeni nu sa chinuit cu ei nopțile find părinte stiu cum este

Musafir

#128

2016-01-11 20:32

Împotriva unui abuz incalificabil, săvârșit chiar de către un stat care se pretinde democratic.
Este foarte trist, mai ales că împotriva STATULUI nu mai prea există mijloace ......
..

Musafir

#129

2016-01-11 20:32

pentru ca toti copiii ar trebui sa creasca langa parinti, Copiii au nevoie de iubirea parintilor, dar si parintii au nevoie de iubirea copiilor.

Musafir

#130

2016-01-11 20:32

Se apropie ziua unirii,sa fim uniti fratilor!

Musafir

#131

2016-01-11 20:33

E timpul să nu mai tolerăm abuzurille altora indiferent cine or fi!

Musafir

#132

2016-01-11 20:33

Pentru dreptate si dreptul copiilor la propria familie

Musafir

#133

2016-01-11 20:34

Suntem pentru dreptate ,omenie si iubire .

Musafir

#134

2016-01-11 20:34

Pentru a se respecta drepturile copiilor de a trai in sanul familiei,alaturi de parintii care le-au dat viata,familia este nucleul unei societati civilizate iar copiii nu pot avea o evolutie sanatoasa in afara acestui nucleu.

Musafir

#135

2016-01-11 20:35

Nu cred că trebuie să existe o motivație...suficient să fi părinte.

Musafir

#136

2016-01-11 20:35

Pentru ca imi doresc din tot sufletul ca acesti copii sa se intoarca in familia lor si sa se puna capat acestor abuzuri!

Musafir

#137

2016-01-11 20:36

Consider ca atitudinea autoritatilor norvegiene este una de tip nazist.
Unde poate fi crescut un copil mai bine decit alaturi de familia lui?
Cred cu tarie , ca atit autoritatile romane cit si cele ale celorlalte tari ale lumii , trebuie sa ia masuri urgente de recuperare a tuturor copiiilor- practic rapiti- de catre autoritatile norvegiene si in acelasi timp , pina cind Norvegia nu isi adapteaza legislatia astfel incit sa nu mai existe incalcari ale drepturilor omului-inclusiv ale copiiilor , este necesar si obligatoriu sa fie reziliate orice tip de activitati economice cu Norvegia. Aceasta tara trebuie cu urgenta izolata international. Nu trebuie ca lumea democratica de tip european , care are la baza democratia greaca , dreptul roman si crestinismul , sa tolereze astfel de actiuni ale unui stat.Europa a gresit grav in relatia cu Germania nazista , greseste grav cu atitudinea sa fata de imigratia islamica si arata permanent un dispret inacceptabil fata de civilizatia crestin ortodoxa. Este timpul ca romanii sa reactioneze fata de acest tip de actiuni , sa isi recapete demnitatea si sa constate ca , de fapt , sint cel putin la fel de buni , daca nu mai buni decit multe popoare inclusiv europene. Trebuie sa ne pastram toleranta dar este necesar sa spunem stop oricarui tip de abuz , indiferent cine il practica.

Musafir

#138

2016-01-11 20:38

Este o rusine cu cata incostienta renunta occidentul la toate valorile adevarate care l-au facut mare si puternic. Asa zisele valori seculariste, egalitariste, duc inevitabil la anarhie impotenta legala de a combate violenta, extremismul, sodomia anarhia pana la urma. Sunt semne sigure de descompunere morala a societatii si in Anglia unde traiesc eu, desi cred ca mai sunt sanse de revenire la normalitate, adica domnia bunului simt. Dumnezeu sa ne ajute!

Musafir

#139

2016-01-11 20:38

Sunt parinte si nu-mi pot imagina ca se poate intampla asa intr-o lume civilizata!

Musafir

#140

2016-01-11 20:38

Să ajutăm Norvegia şi ale sale instituţii să înţeleagă ce înseamnă OMENIE şi A FI UMAN !!!

Musafir

#141

2016-01-11 20:41

I don't think it's normal to have an institution separated to the justice system to handle such a delicate matter.
I don't think it's right to dismember families without a careful analysis first.
I don't think it's healthy to separate brothers from sisters while they are considered the harmed part.
I don't think it's normal to initiate the adoption before the investigation end.
To me it's absurd as 1984.

Musafir

#142 PENTRU OMENIE

2016-01-11 20:41

Să ajutăm Norvegia şi instituţiile sale să înţeleagă ce înseamnă OMENIE şi A FI UMAN-UMANITATE !!!


Musafir

#143

2016-01-11 20:41

Am semnat această petițe pentru că nu mi se pare normal să se întâmple așa ceva

Musafir

#144

2016-01-11 20:41

Am semnat aceasta petitie deoarece,consider ca acei copii trebuie sa creasca alaturi de cei care i-au dat viata.Acum ei nu realizeaza ceea ce se intampla dar viitorul lor va fi distrus.Iubirea de parinti naturali nu va putea fi inlocuita cu nimic.Parintii trebuie sa fie puternici,sa lupte in continuare si cel mai importat sa nu-si piarda increderea.

Musafir

#145

2016-01-11 20:44

Am locuit in Suedia pana acum 2 luni si am trecut printr-o situatie in care era sa mi se ia copilul. Am nascut in Suedia acum cateva luni si vreau sa precizez ca datorita faptului ca am cerut o cezariana,datorita faptului ca fatul era asezat intr-o pozitie incompatibila cu nasterea naturala si am refuzat sa mi se intoarca copilul de catre doctori am fost trimisa la psihiatru. Intr-un final am reusit sa obtin o cezariana iar dupa nastere am contactat o infectie pentru care nu am primit un tratament decat dupa 3 zile in care am fost in spital cate 12 ore in fiecare zi fara sa primesc vreun tratament cu copilul de cateva zile dupa mine. Ulterior mi s-a spus ca copilul meu este prea slab si ca sunt luata sub observatie,acest fapt petrecandu-se dupa ce copilul meu nu a fost hranit in maternitate timp de 50 h,zicandu-mi-se ca e normal ca nu am lapte si ca este normal ca,copilul sa stea nemancat.In urma acestui fapt copilul a slabit 500 g si glicemia era sub limita normala. Mi s-a spus din nou ca este normal ca mai apoi sa fiu acuzata pt neglijenta la 3 zile de la externare deoarece nu am hranit copilul, avand in vedere ca eu in cele 3 zile am fost in fiecare zi la spital cu problema de la nastere. Vazand gravitatea situatiei am hotarat eu sa actionez inaintea statului suedez, am cerut socoteala de la doctori si hartii sa demonstrez ce s-a intamplat de fapt. Apoi dupa scandal pe care l-am provocat mi s-a spus ca am iesit de sub observatie,ca ulterior sa aflu ca totul a fost o miciuna si ca eram monitorizata cu atentie in continuare,lucru pe care l-am aflat intamplator. In concluzie ceea ce vreau sa spun este ca am ajuns cu bine in Romania si as vrea sa spun ca aceasta propaganda ieftina de ce bine este in alte tari civilizate ar trebui sa inceteze si ca ar trebui sa apreciem mai mult libertatea de care ne bucuram in tara noastra.

Musafir

#146

2016-01-11 20:44

Copilul meu este mai presus decit orice pe lumea asta! Imaginati-va citeva clipe cum ar fi viata fara copiii vostrii daca ar fi rapiti; sa nu mai stiti nimic de Ei, pote le este foame, poate le este frig, pote abuzeaza cineva de Ei, etc.

Musafir

#147

2016-01-11 20:44

Copii au dreptul sa fie langa mama lor nu luati.de langa.parinti nu este frunos sa se ia copiii de langa mama.lor

Musafir

#148

2016-01-11 20:45

Am semnat aceasta petitie pentru a-mi manifesta solidaritatea cu familia Bodnariu la drama prin care trece și în același timp sa-mi exprim revolta împotriva unui abuz a unei instituții dintr-un stat european asazis democratic.

Musafir

#149

2016-01-11 20:46

Din solidaritate(pentru părinți), din umilință (pentru mine), din iubire (pentru copii) și din revoltă (pentru Legea din Norvergia). Dominus
nobiscum! Amin!

Musafir

#150

2016-01-11 20:46

Copii au dreptul sa fie langa mama lor nu luati.de langa.parinti nu este frunos sa se ia copiii de langa mama.lor