România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#6401

2016-01-11 22:29

Dumnezeu sa dea biruinta si sa intregiasca aceasta familie...

Musafir

#6402

2016-01-11 22:29

Domnul sa binecuvinteze cu intelepciune pe acesti oameni cu suflet tiran,si sa se intoarca grabnic la Dumnezeu.Ne rugam ca aceasta familie sa isi primeasca copiii inapoi.

Musafir

#6403

2016-01-11 22:29

Am semnat aceasta petitie pentru ca stiu ce inseamna cand cineva incompetent isi baga nasul in família unor oameni care intr-adevar vor sa dea acestei lumi niste oameni bine educati si interesati sa faca ceva in viata , nu ca altii care sunt indiferenti si de unde ies in lume hoti , criminali , violatori si alte tipuri de oameni rai . Spun aceasta pentru ca si eu am trecut prin asa ceva . Sper ca D-zeu sa-i intareasca si sa le dea puterea necesara sa poata trece peste aceasta greutate iar intr-un final sa scoata adevarul la iveala asa cum a facut si in cazul nostru.
violeta
Musafir

#6404

2016-01-11 22:29

Este cumplit ca o mama sa fie despartita de copiii ei. Sunt mama. Ma rog ca Dumnezeu sa aduca rezolvarea fericita a acestei situatii iar trauma copiilor sa fie vindecata prin mila Lui.


Musafir

#6405

2016-01-11 22:29

Copiilor le este bine langa parinti !
Parintilor le este bine sa stie copiii langa ei !

Musafir

#6406

2016-01-11 22:29

Familia este sfanta pentru membrii ei.

Musafir

#6407

2016-01-11 22:29

God will not be absent when His people are on trial; he will stand in court as their advocate, to plead on their behalf.

Musafir

#6408

2016-01-11 22:29

Pentru ca nu am auzit sau citit nici un comunicat din partea norvegiei in cazul familiei Bodnariu si sunt foarte curios sa cunosc pozitia lor ,poate nu am pus eu mana pe informatie inca, fiind parinte nu inteleg cum s au luat aceei copii fara o ancheta prealabila serioasa ci doar cu o marsavie care ne aminteste cu tristete o perioada trista din istoria noastra unde securitatea te chema cu un asa zis scop ca sa afli pe urma ca de fapt alta e problema lor cu tine, cel putin asa am impresia din cele citite pe net ca asa au actionat.

Musafir

#6409

2016-01-11 22:29

Sa-i ajute Dumnezeu sa-si recupereze copiii cat mai degraba!

Musafir

#6410

2016-01-11 22:29

este revoltator ce se intampla cu aceasta familie
Simona

#6411

2016-01-11 22:29

Sustin Familia unita!

Daca Norvegia vrea sa ajute copiii neglijați, sa vina in RO sa infieze copii de la orfelinat!!! avem mulți copii singuri, abandonați din păcate! 


Musafir

#6412

2016-01-11 22:30

Am semnat aceasta petitie intrucat nu sunt de acord cu acest sistem norvegian care smulge copiii de langa parintii lor intr-un mod abuziv fara nici un rationament logic.
Domnul sa se indure si sa opreasca acest sistem care distruge familii si proclama raul ca bine!!!

Musafir

#6413

2016-01-11 22:30

Let Bodnariu's children go home to their mom and dad.

Musafir

#6414

2016-01-11 22:30

Am semnat aceasta petitiie, din dorinta de a se reuni copiii cu parinti ,,,, doamne ajuta .

Musafir

#6415

2016-01-11 22:30

Am semnat aceasta petitie pentru a sustine familia Botnariu. Pentru ca sa le fie inapoiati copiii cit mai repede.Este strigator la cer ce se intimpla intro tara asa zis democratica, o tara europeana, o tara bogata unde drepturile omului sunt calcate inmod flagrant si unde se fac abuzuri ingrozitoare.
Statul roman trebuie sa ia neaparat atitudine si la cel mai inalt nivel de urgenta pentru ca am inteles ca deja au fost demarate procedurile de adoptie a celor 5 copilasi ai familiei Botnariu.
Sunt ingrozitor de revoltata de ce se intimpla nu numai cu acesti copii dar si cu alti copii si de romani dar si de alte nationalitati.
Norvegia e o tara care a renuntat la Dumnezeu si la valorile credtine.
Cine sa-i creasca pe acest copilasi, homosexualii si lesnienele?
Nuse poate asa ceva.
Ma bucur insa enorm ca romanii din tara dar si din strainatate au luat atitudine
si televiziunile de asemenea.
Bravo Antena 3 sinu numai
Sa comtinuam pina for fi inpoiati copiii familiei Botnariu dar si celorlalte familii de romani carora le-au fost rapiti copiii.
DUMNEZEU sa ajute.



































Musafir

#6416

2016-01-11 22:30

Umila mea parere, este ca statul norvegian a constatat o scadere dramatica a natalitatii si atunci a recurs la aceste masuri naziste, de rapire pur si simplu a copiilor de alte nationalitati si darea spre adoptie famililor norvegiene care nu pot avea copii !


Musafir

#6417

2016-01-11 22:30

Bună seara tuturor. Sunt româncă si locuiesc in Elveția de 17 ani. Am un băiețel de 10 ani si nu mi-aș putea imagina nici măcar o zi fără el. Si in Elveția există același sistem in școli ,de a întreba copii dacă sunt bătuți de părinți sau dacă se țipă la ei ,dar ce se întâmplă in Norvegia este împotriva drepturilor omului. Ei răpesc copiii românilor pentru a îi da familiilor norvegiene cu pretextul unei vieți mai bune ,dar ignoră total voința ,sentimentele,trăirile copiilor . Trebuie să fim alături de acești oameni disperați și dacă putem să-i ajutăm! Mulțumesc Antenei 3 că există!

Musafir

#6418

2016-01-11 22:30

Pentru ca sunt roman si trebuie sa ne ajutam conationalii, indiferent de tara in care se afla, iar cand este vorba de copii, a-i lipsii de afectiunea parinteasca este o crima de sorginte nazista, indiferent de nationalitatea copiilor.

Musafir

#6419

2016-01-11 22:31

Pentru ca sunt revoltata de aceasta HOTIE DE COPII facuta de o institutie norvegiana , hotie ascunsa sub deviza ca " protejaza copiii "

Musafir

#6420

2016-01-11 22:31

ma bucur de acest demers si ma rog sa-i ajute Dumnezeu sa-si recupereze copiii. Am senzatia ca sunt rapiti copii romanilor pentru ca sunt frumosi,inteligenti, nu ca ai lor

Musafir

#6421

2016-01-11 22:31

Ca sa se faca drepate

Musafir

#6422

2016-01-11 22:31

Pentru a-mi exprima dezgustul față de agresiunea unei instituții norvegiene asupra familiei Bodnariu, prin răpirea celor cinci copii. Norvegia, cu rege cu tot se comporta ca in Evul Mediu.
Norvegia, corectează aberația, pana nu e prea târziu! Norvegia, nu te încrede prea mult! Buturuga mică răstoarnă carul mare!

Musafir

#6423

2016-01-11 22:31

Sunt foarte curioasa cand o sa vedem si o reactie din partea domnului presedinte. Acu un an s-a iesit in strada pentru dumnealui si a fost incantat. Au urmat iesirile in strada care au dus la rasturnarea guvernului...din nou a fost multumit. Acum s-a iesit in strada pentru omul de rand, ca fiecare din noi...Unde este reactia presedentiei??? Sa trag concluzia ca nu are cum sa isi inchipuie din proprie experienta cum ar fi sa iti fie luat copilul/ii pe nedrept? Este nevoie de o scuturare serioasa a intregii clase politice..sa isi aduca aminte toti,...mai ales "parintii" norvegieni, ... ca suntem oameni si copiii nu sunt un bun, care serveste doar intereselor monetare si nu numai a celor din Barnevernet..

Musafir

#6424

2016-01-11 22:31

Am scris Din dragoste si respect pentru fiintele umane. Acesti nordici trebuie ajutati sa-si recapete sentimentele. Le trebuie o educatie umanista,mai romantica. Se pare ca tind spre o populatie de robotei daca se lasa pe mana acelei autoritati de( protectia copilului)

Musafir

#6425

2016-01-11 22:31

Organizatia criminala si corupta Barnevernet trebuie sa fie oprita!
Aceasta nebunie trebuie sa inceteze!Este salbaticie pura in Europa!Opriti Barnevernetul satanic cu orice pret!