România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#6351

2016-01-11 22:20

Zice-se ca bucuria unui copil e nepretuita! Dar durerea lui?! Cum e???...
Ilie

#6352 Haideti pe noul site crestin Filumina.Ro, nu veti regreta! avem muzica crestina, articole crestine,c

2016-01-11 22:21

#1: -  

 


Musafir

#6353

2016-01-11 22:22

Trebuie sa inceteze aceste abuzuri si familiile sa isi primeasca inapoi copiii. Cazul familiei Bodnariu este o voce puternica ce striga pentru dreptatea lor si a celor care au suferit pe nedrept in urma actiunilor autoritatilor norvegiene.

Musafir

#6354

2016-01-11 22:22

Mi se pare o crima ceia ce fac autoritatile norvegiene cu familia Bodnariu

Musafir

#6355

2016-01-11 22:22

Sunt mama si bunica!

Musafir

#6356

2016-01-11 22:22

toti copii pamantului.trebuie sa creasca cu MAMA si TATA,adica in familie,cu BUNICI....fiindca ii iubesc, ca lumina ochilor ! comentariile in plus,sunt de prisos. Respect si admiratie,ptr. d-nul Gadea si Ursu ...bravo Antena 3 ! Sper sa fie o reusita,aceasta petitie si sa reantregiti familile celor distrusi ! Este inadmisibil,ceea ce se intampla cu c cu adiratieopii,in Norvegia !

Musafir

#6357

2016-01-11 22:22

Ptr ca unui corect cea făcut Norvegia.

Musafir

#6358

2016-01-11 22:22

To deprive children of family love is a crime against humanity. Our post capitalist Islamic Conchita Wurtz European Union is denying the family rights, is destroying the family, the basis of a sane society. It is not an isolated case and Norway shall be put on trial at least for stupidity.

Musafir

#6359

2016-01-11 22:22

PENTRU COPII FAM BODNARIU......SI ASACEVA SA NU SE MAI REPETE IN NICIUN STAT DIN LUME!!!!!!

Musafir

#6360 Re:

2016-01-11 22:22

#6296: -  

 Sa isi convinga femeile sa se inseminteze artificial ca le trimitem din Romania material seminal sau sa le trimita in concediu 2 săptămâni in Romania si le rezolva romanasi. Jigodile ipotente!!!


Musafir

#6361

2016-01-11 22:22

The children belong to the parents and we think that Marius anr Ruth are excellent parents ! God please bless this family with reunion !

Musafir

#6362

2016-01-11 22:23

Un copil instrainat de familia sa va avea, mai devreme sau mai tarziu, grave probleme de identitate, iar sentimentul ca nu apartine pana la capat niciunui spatiu cultural poate fi devastator. E clar ca nordicii au temperamente si mentalitati total deosebite de ale noastre. In mod esential, romanul este expansiv, afectuos, sociabil, are simtul umorului, iar simtul valorilor traditionale i-a ramas nepervertit de fantezii bolnave. Noile "viziuni" privitoare la familie si viata intima au venit exact de pe la cei atat de grijulii cu copiii altora, iar tarile in care au aparut asemenea conceptii "originale" deverseaza incoace cohorte de perversi si ticniti ce incearca implementarea lor cu forta. Slava domnului ca suntem - in linii mari - intregi la minte!

Musafir

#6363

2016-01-11 22:23

Domnul sa intareasca fam Bodnariu Marius si Ruth si cei 5copilasi.stim caci avem un Dumnezeu mare si care face minuni si astazi si stim k si cu fam Bodnariu El va face o minune si aceasta fam ca fi reintregita .

Musafir

#6364

2016-01-11 22:23

Am semnat aceasta petitie pentru a imi arata solidaritatea fata da familile romanesti ce sufera din cauza prostiei,nedreptatii si a lipsei de umanitate.Exista una si un milion de lucruri ce ma revolta in acest caz,insa sunt sigur ca asa e toata lumea ce a semnat aceasta petitie.
IN PRIMUL RAND,CRUZIMEA DE A LUA UN COPIL CE ISI IUBESTE FAMILIA DE LANGA ACESTIA CE IMPART ACELASI SENTIMENT NU ARE LIMITE.SI CE DACA SUNT LOVITI,SAU BATUTI CU CUREAUA??? ASTA PENTRU UN COPIL ESTE DIFERENTA INTRE CALEA BUNA SI CEA REA! CAND AM FOST MIC AM FOST BATUT CU SCOPUL DE A MA INDREPTA,DE A REVENI PE CALEA CEA BUNA! ACUM, LA ASTIA PUTINI ANI AI MEI(14) POT SA MULTUMESC MAMEI SI TATALUI MEU PENTRU BATAIE.ACUM COPII INTELEG ROSTUL ACELEI BATAI.CE OM NORMAL INTREABA(IN MOD INDIRECT)UN COPIL DACA II PLACE BATAIA SI APOI II ACUZA PE PARINTI CA SUNT CRUZI CA ISI BAT COPII.E CLAR CA SUNT NISTE INTERESE LA MIJLOC,CE SA ZICI.
Un exemplu ar fi varul meu de gradul 3 ,sau ceva de genu, ce avea detoate,toate jocurile,o casa mare ,parintii nu il bateau,isi permitea sa i zica la mamasa in diferite feluri .La momentul acela eram gelos pe el,insa acum,cand vad toate prostiile ce lea facut si eu nu,ma bucur ca nu am facut ca el,avand o constiinta in momentele acelea ,deprinsa de la parinti,de la dulcea curea :),motiv pentru care acum pot spune "multumesc" si in acelasi timp un motiv pentru ca lumea sa si revina.Daca nu i indoctrineaza parintii pe copi cu o constiinta,o face statul cu libertatea lor la fum,bautura,depresie etc.Nu lasati parinti sa-si faca copii crestini,sa nu se imbolnaveasca cazand in patima drogurilor,da mai bine le oferiti voi pe tava,cei deschisi la la minte.pfff cretini .Asta face referire si la alte decizi referitoare si la alte petiti.Votati pentru popor si pentru omenia lui!

Musafir

#6365

2016-01-11 22:23

Semnez aceasta petitie ,pentru ca in aceasta tara NORVEGIA ,tara europeana si nu din lumea III, se incalca grav drepturile omului respectiv drepturile copilului in secolul XXI.

Musafir

#6366

2016-01-11 22:23

Buna seara, am semnat aceasta pwtitie deoarece mult timp am crezut ca Norvegia este o tara civilizata, occidemtala si cu un nivel de viata foarte ridicat, dar acum, am vazut ca de fapt este o tara "cotropitoare", sa nu spun "tara jepcara", eu cred ca legile lor "avantajeaza" pedofilii. Altfel nu imi explic cum sa iei copiii unei familii fara nici un motiv plauzibil, (maltratare, proasta educatie, lipsa conditiilor minime de trai). Incepand de azi nu vreau sa mai aud de . In final am o intrebare , cred eu fireasca, preseditele Romaniei, "neamtul" vostru, pentru ca eu nu l-am votat, ce demersuri a fucut pe acesta tema?, nu ca ar fi facut alt demers de cand este presedinte .

Musafir

#6367

2016-01-11 22:23

May God show no mercy on the superior Norwegian government when the world is finished with them.

Musafir

#6368

2016-01-11 22:23

Nu cedam ! Nu ne lasam pana nu vom avea biruința ! Dumnezeu este de partea Nostra si a familiei Bodnariu!! Unitate si Perseverența!!

Musafir

#6369

2016-01-11 22:24

Copiii trebuie sa fie lingă părinți

Musafir

#6370

2016-01-11 22:24

Copiii cresc sanatos langa parinti lor. În acest caz exista alte interese ascunse ale autoritatilor din acesta tara cu educatie barbara. Acolo exista înca inchizitie. Dupa ce recupereaz copiii, parinti sa plece de acolo fara sa priveasca inapoi. Români care sânt nevoiti să paraseasca tara, sa mearg in tari latine. Au alta educatie, sânt popoare mai calde si evoluate mental si rationali.

Musafir

#6371

2016-01-11 22:24

PT.CA EU CUNOSC FAMILIA BODNARIU ,SI PT.CA AM INCREDERE IN
DUMNEZEU CA EL NU LASA DE RUSINE PE CEI CE SE INCRED IN EL ."HE IS MIGHTY TO SAVE".CA SI DAVID CIND SE LUPTA CU GOLIAT,LA FEL SI NOI IN LUPTA CU SISTEMUL NEDREPT SI ABUZIV PUTEM PROCLAMA SI ANTICIPA BIRUINTA IN NUMELE MARELUI NOSTRU DUMNEZEU SI DOMN.
EL SA VA BINECUVINTEZE SI SA VA RASPLATEASCA CU VIATA VESNICA ACEASTA INITIATIVA DE A STRINGE SEMNATURI IN SPRIJINUL FAMILIEI BODNARIU.
TRAIASCA DOMNUL SI BINECUVINTATA SA FIE STINCA MANTUIRII NOASTRE!

Musafir

#6372

2016-01-11 22:24

Sunt mama, ce poate fi mai dureros decat sa ramai fara copilasii tai. Este de neconceput si foarte dureros ceea ce se intampla. Dumnezeu sa dea izbanda!!!

Musafir

#6373

2016-01-11 22:24

Sunt mama si bunica. Am alaptat 2 fiice, pana la 1an si 3 luni fiecare. Permiteti-mi sa intreb:
Ce calitati nutritive poate avea laptele unei mame diperate-stresata, pentru un copil stresat-despartit de mama lui?
De 3 ori pe saptamana??? Ce se intampla in restul timpului cu mama, cu copilul? Acei dementi nu au aflat ca laptele si inima de mama sunt de neinlocuit? Nu le-a spus nimeni ce boli pot afecta ulterior copilul ? Lista intrebarilor ramane deschisa...
Ma rog Bunului Dumnezeu sa ajunga cat mai repede copiii in bratele parintilor naturali care sa le spuna copiilor cat de mult ii iubesc de 27000 de ori pe zi si seara sa le sarute ochisorii de ,,nani-pui".
Doamne-Ajuta sa auzim numai de bine!


Musafir

#6374

2016-01-11 22:24

Nedreptatea facuta acestor oameni e strigatoare la cer ,eu unul nu pot sta fara sa fac nici macar acest gest minuscul ...de-a fi solidar si-a semna aceasta frumoasa initiativa venita din partea unor suflete mari .Dumnezeu sa-i ajute pe acesti oameni sa se reuneasca.,Amin!


Musafir

#6375

2016-01-11 22:24

Sunt mamă! Sunt crestina, dar incep sa cred ca e adevarata teoria evolutiei.Teoria darwinista e doar un pic gresita. Omul a evoluat si fara Dumnezeu a ajuns animal si nu invers! Asistentii sociali din Norvegia care rapesc copiii in modul vazut la TV cu siguranta sunt niste oameni evoluati - ANIMALE Salbatice!