România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#6501

2016-01-11 22:45

Mi se pare normală această petiție deoarece sunt și eu tată. Abordarea
agenției norvegiene este total lipsită de spiritul OMENESC ! ȘI LA ANIMALELE CU PATRU PICIOARE EXISTĂ ACEST SPIRIT PĂRINTESC !!

Musafir

#6502

2016-01-11 22:45

norvegia confunda oamenii cu maimutele din zoo! 5 copii, dati la 3 alte familii, peste ani , fara sa se cunoasca, pot sa ajunga sa se casatoreasca intre ei???

Musafir

#6503

2016-01-11 22:45

Este inadmisibil, intolerabil, de neînțeles si inimaginabil ce se întâmplă in Norvegia! Trebuie să ne mobilizăm si să reusim in acest demers!

Musafir

#6504

2016-01-11 22:46

Dumnezeu sa lucreze

Musafir

#6505

2016-01-11 22:46

Doamne ajutale

Musafir

#6506

2016-01-11 22:46

Daca ceea ce fac autoritatile norvegiene este numit graja fata de copil si protectie a acestuia , atunci sa fie sanatosi norvegienii cu banii lor si mentalitatea lor primitiva. Eu nu mai vreau sa aud de tara asta si nu voi mdrge niciodata pe acolo , nici in vizita macar.

Musafir

#6507

2016-01-11 22:46

cunosc aceata fam si sint alaturi de ei

Musafir

#6508

2016-01-11 22:46

Copii trebuie sa creasca cu parinti lor naturali pentru ca ei stiu mai bine decat orcine sa ii creasca ,educe si sa ii indrume ....familiile unite sunt familii sanatoase.....chiar daca "perfecti "nu sunt nici copii nici parintii

Musafir

#6509

2016-01-11 22:47

este o mare nedreptate si ar trebui sa nu mai faca abuzuri ,mai ales ca, sunt sigur ei norvegienii in cauza au inteles legea asa cum au vrut.

Musafir

#6510

2016-01-11 22:47

In vremea din urma Satan ataca familia,celula bisericii,societatii,...
Domnul sa intareasca parintii,sa nu cedeze emotional si psihic in fata acestei grele incercari.

Musafir

#6511

2016-01-11 22:47

Doresc ca copii familie Bodnaru sa ajungă la părinți lor.

Musafir

#6512

2016-01-11 22:47

TOATA STIMA DOMNULE MIHAI GADEA-DOMNULE ADRIAN URSU! Prin lupta dusa de domniile voastre impreuna cu trustul ANTENA 3, impotriva celui mai corupt clan Basescu, de 10 ani, astfel platind cu libertatea domnului Dan Voiculescu si prin acest demers mai mult decit laudabil, DOVEDITI CLAR CA IUBITI ROMANIA -POPORUL ROMAN, CU ADEVARAT, ENORM, MERITATI SI TREBUIE NEAPARAT SA CANDIDATI LA FUNCTIA SUPREMA IN STAT, DE PRESEDINTE AL ROMANIEI, DOMNULE GADEA, IAR ECHIPA DVS.SA FIE: PRIM-MINISTRU ADRIAN URSU, PROCUROR GENERAL AL ROMANIEI OANA STANCU, PROCUROR SEF DNA.DANA GRECU, PROCUROR SEF DIICOT RAZVAN SAVALIUC, PRESEDINTE ICCJ.BIANK NAE, MINISTRUL JUSTITIEI ALESSANDRA STOICESCU, MINISTRUL APARARII RADU TUDOR, MINISTRU DE INTERNE PAVEL ABRAHAM, PRESEDINTE SENAT MIRCEA BADEA, PRESEDINTE CAMERA DEPUTATILOR MUGUR CIUVICA, PRESEDINTE CCR.LUCIAN BOLCAS, MINISTRU DE FINANTE BOGDAN CHIRIAC, S.A.M.D. DOAR ASA POPORUL ROMAN VA FI CU ADEVARAT FERICIT, AVIND UN TRAI F.BUN, LOCURI DE MUNCA, SALARII SI PENSII CHIAR F.BUNE, INSTITUTII CONDUSE DE PROFESIONISTI F.CINSTITI SI UN SISTEM JUDICIAR FARA CORUPTI, CI DIMPOTRIVA IMPARTIALI ! CU DEOSEBITA APRECIERE GHITA COSTEL, DIN BUZAU, IMPOTRIVA CARUIA SISTEMUL JUDICIAR FFF.CORUPT A COMIS O GRAVA EROARE JUDICIARA, PRIN CARE MI-AU LUAT 11 ANI DE LIBERTATE DIN VIATA, MAMEI MELE VEDEREA, IAR SURORILOR SANATATEA SI INCA MA LUPT CU ACEST SISTEM TICALOS, SA RECUNOASCA SI OFICIAL ACEASTA GRAVA EROARE JUDICIARA. NR.TEL.0785442891

Musafir

#6513

2016-01-11 22:47

Nimeni pe lumea asta nu are dreptul să rupă un copil din sânul familiei,să-l desparta de părinţii lui biologici.Nu lăsaţi pe nimeni să vă "arate" chipurile ,cum să vă educaţi copiii,copilul trebuie să trăiască alături de cei dragi şi să respecte normele familiei parentale.

Musafir

#6514

2016-01-11 22:48

Dorim din toata inima aducerea inapoi in familiela toti cei 5 copii ai Familiei Bodnariu fara intarziere!Fiecare zii pierduta inseamna traume si rani adanci in psihicul si sufletul acestor copilasi!Daca Norvegia doreste binele acestor copii asa cum declara acesta e cel mai mare bine pe care li l pot face!Ma-ntreb ,cei care conduc aceasta Institutie Barnevernet,nu au familii si copii ai lor naturali?Politia care ia copii fara consiliere si avertisment ,ei nu au familii si copiii lor facuti de ei?Ce fel de inima au sa rapeasca cu atata cruzime bebelusi de la sanul mamei ,ori copii care urla si pland ?Noi romanii nu putem intelege aceasta atitudine si sigur nici alte popoare civilizate!
We wholeheartedly bringing back familiela all 5 children Family Bodnariu without delay! Every Zii lost means trauma and deep wounds in the psyche and soul of this child! If Norway wants the good of these children as he says is the greatest good that li l can do! I wonder, those who lead this institution Barnevernet not have families and children of their birth? policies that take children without advice and warning, they have families and their children made them? What kind of heart they so cruelly to kidnap baby from the mother's breast or children screaming and vel? We Romanians can understand this attitude and certainly no other civilized nations!




Marius

#6515 Pentru familia Botnariu

2016-01-11 22:48

Am iintrebat-o pe fetita mea care are patru ani,

daca vrea sa mearga la altcineva sa stea cu ei, si mi-a raspuns ca vrea sa stea cu tati si cu mami. Copii fam. Botnariu au fost intrebati cu cine vor sa stea? 


Musafir

#6516

2016-01-11 22:48

Sunt părinte și sunt oripilat de această atitudine a norvegienilor.Nu credeam că se poate întâmpla așa ceva într-o țară așa zis civilizată. În același timp sunt foarte enervat că autoritățile române nu-și îndeplinesc obligațiile constituționale de a-și apără cetățenii în fața abuzurilor de orice natură din afara granițelor țării. Dar ce să ne mai mirăm când suntem abuzați chiar în interiorul granițelor. Atunci chiar nu înțeleg de ce mai votăm, doar ca să facem o plimbare până la secția de votare ca să ne exercităm drepturile civice. Vă iubesc și vă stimez antena 3, trebuie să mergem mai departe până îi facem responsabili pe acești ticăloși fără pic de respect și patriotism (nu generalizez dar sunt cam trei sferturi din politicieni pe care îi interesează doar propriile buzunare fără fund) .

Musafir

#6517

2016-01-11 22:48

Am semnat pt ca sunt parinte, pentru ca sant crestina ca si aceste familii, pentru ca sant romanca si imi pasa!

Musafir

#6518

2016-01-11 22:49

Familia trebuie ajutata,sprijinita nu despartita.Este o mare durere pentru copii si pentru parinti aceasta separare care va creea daune iremediabile pentru membrii acestei familii daca nu se va repara aceasta graseala.Oameni buni puneti-va in locul acestei familii sa vedeti cum se simt ei...

Musafir

#6519

2016-01-11 22:49

Am semnat aceasta petitie pentru k:
Il slujesc pe Dumnezeu, si vreau ca Dreptatea lui sa isi faca prezenta ink odata cu privire la aceasta famile,

Musafir

#6520

2016-01-11 22:49

Ce motiv din lume te poate face sa pedepsesti atat de inuman un suflet de copil, nevinovat ? Daca greseste parintele, daca el se face vinovat, aplica-i corectii, dar nu smulge pruncul din bratele mamei, cu o atitudine de bestie !

Musafir

#6521

2016-01-11 22:49

Sustin familia botnariu

Musafir

#6522

2016-01-11 22:50

Cred ca , orice om care vede o asemenea tragedie , nu poate ramine nepasator.

Musafir

#6523

2016-01-11 22:50

Postatimi pe contul Facebook >>>nistor timis<<

Musafir

#6524

2016-01-11 22:50

Abuzurile trebuie sa inceteze. Traficul de copii nu e ok. In cazul nostru e sustinut de statul norvegian.

 

 


Musafir

#6525

2016-01-11 22:51

Am semnat aceasta petiție ca sa se facă dreptate tuturor parinților si copiilor din Norvegia