România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#13926

2016-01-13 23:11

pentru ca s-a ajuns prea departe cu toate atrocitatile care se intampla la ora actuala in toata lumea , macar asa sa mai putem arata ca nu suntem de acord cu deciziile strambe care se iau,
Kevin

#13927

2016-01-13 23:12

Pentru ca sunt cam in aceeasi situatie in uk.a fi om e lucru mare.e foarte greu sa-ti fie luat propriu copil


Musafir

#13928

2016-01-13 23:12

Hai o familie doua , dar se pare ca sunt mii de cazuri , clar se intampla ceva acolo .

Musafir

#13929

2016-01-13 23:14

Pentru ca este inuman ce s-a intamplat in cazul acestei familii.

Musafir

#13930

2016-01-13 23:19

Trebuie sa ne trezim la realitate !
Tarile Europei nu sunt ceea ce par a fi !


Musafir

#13931

2016-01-13 23:21

Copii au nevoie de părinţii lor adevăraţi...lăsaţi copii lângă părinţii lor nu le mai distruge-ţi vieţile oricum deja au suferit destul cand au fost luaţi din braţele mamelor lor...

Musafir

#13932

2016-01-13 23:21

Avem si noi doi Copii Din partea Domnului si ne gandim ça nu am fi In stare sa trecem peste o asa groaznica ne dreptate !! Domnul Isus sa va faca dreptate si sa si faca Vazuta Puterea Sa
Suntem alaturi de voi In rugaciune!!
Familia Domnului Isus

Musafir

#13933

2016-01-13 23:23

Ajuta.i Doamne sa le inapoieze copii!!!

Musafir

#13934

2016-01-13 23:24

Este o nedreptate strigatoare la cer; pare neadevarat intr-un spatiu civilizat si cu o cultura care parea de invidiat; Dar Dumnezeu va face dreptate. Se inalta la el mii de rugaciuni si se implineste porunca ca o omenire isi iubeste aproapele ...
Curaj fratii nostri, Domnulñ este la lucru...

Musafir

#13935

2016-01-13 23:24

De 8 ani sunt in Norvegia. Protectia copilului din această tara, considera ca mai bine sa facă ceva, decât sa nu faca nimic. Aceste institutii sunt private in marea lor majoritate. Verificati ce va spun. Ca orice firma, daca nu are clienți, da faliment. Drept urmare...numai contează ce si cum fac pt. a aduce copiii in centrele lor. Pe cap de copil aceste centre primesc niste bani de la stat. Cu cat sta copilul mai mult, cu atât primesc mai multi bani. Se întâmplă să ,, scape,, copilul de acolo si ,, hingherii de copiii,, sa zică: am gresit! Sau: mai bine sa acționăm decât sa nu luam nici o măsură. Cat despre compatrioții care trăiesc Norvegia si strigă ca lor nu li s.a întâmplat nimic, nu conștientizează ca e doar noroc.

Musafir

#13936

2016-01-13 23:25

Pentru copii!! Pentru dreptate!

Musafir

#13937

2016-01-13 23:26

Opriti ceste abuzuri ce traumatizeaza pe viata copii, parinti, familii, comunitati intreg. Sunt niste gesturi imporale facute de niste fiinte nedemne pentru a se numi oameni, sau a pentru deveni vreodata parinti.

Musafir

#13938

2016-01-13 23:28

O mare nedreptate..sa fim impreuna ..pentru intoarcerea copiilor in familie

Musafir

#13939

2016-01-13 23:28

Este inadmisibil sa se intample asa ceva intr-o tara care se pretinde a fi civilizata.

Musafir

#13940

2016-01-13 23:34

Va rugăm lăsaţi copii lângă părinţii lor...nu îi faceţi sa sufere si mai mult decât suferă ei acum nu le distruge-ţi vietile

Musafir

#13941

2016-01-13 23:34

URGENT DATI COPIII FAMILIEI BOTNARIU!

Musafir

#13942

2016-01-13 23:35

Sa le dea Dumnezeu intelepciune celor ce au puterea de a decide soarta acestei familii!!

Musafir

#13943

2016-01-13 23:35

Am semnat această petiție datorită faptului că sunt mamă de tripleți și nu pot să-mi imaginez dacă m-i iar lua cineva de lângă mine.Mă rog ca această familie să-și recâștige copii inapoi și să plece din țara respectivă și să se repatrieze în țara noastră chiar dacă vor trăi mai modest

Musafir

#13944

2016-01-13 23:37

Consider ca ,oricare ar fi familia la care se incredinteaza copiii unui cuplu,considerat a avea un mod,sa-i spunem,mai putin agreat de autoritati de a-si creste copiii,nu poate sa se substituie celei adevarate! Ce semnifica atunci educatia,cei 7 ani de acasa,pastrarea numelui de familie prin copii etc,daca in Norvegia acestea sunt desfiintate? Cum poate sa spuna o familie" acestia sunt copiii nostri " ,daca ei sunt clar ai altui cuplu? Oare acea familie,lasata fara viitor,fara tel pentru care sa traiasca in viata,nu se cheama ca e traumatizata,nu se cheama ca e nenorocita,cand li se rapesc copiii din casa?
La noi parca mai inteleg cand e vorba de familii de tigani (scuze,nu-mi iese cuvantul rrom,nu stiu ce inseamna!) sau de romani mai certati cu morala,care-si maltrateaza copiii,ii supun chiar la agresiuni sexuale,ii neglijeaza,le consuma banii de alocatie pe bautura,nu-i hranesc,nu-i imbraca etc: daca copiii sunt maltratati in acest sens,mi se pare mai uman sa-i ia statul si sa-i ingrijeasca,ca le face un bine!! Dar la copiii acestia din Norvegia,unde el e roman pocait ,iar ea e din Norvegia,poate de aceeasi religie cu sotul,nu poti fi de acord cu aceasta separare brutala de copii,deoarece in toate pozele,acestia nu apar ca niste copii neingrijiti,maltratati,nemancati,neglijati etc,ba dimpotriva,copiii arata fericiti,se joaca impreuna ca niste frati care se iubesc,isi iubesc parintii etcupa parerea mea este o mare greseala si o incalcare crasa a drepturilor omului si ale copiilor.

Musafir

#13945

2016-01-13 23:38

Pentru ca Dumnezeu sa auda rugaciunile noaste si sa salveze copii acestei familii Botnariu,si nu numai ,ci si copii celolalte familii.

Musafir

#13946

2016-01-13 23:40

Pentru ca doresc ca familia Bodnariu sa se poata bucura de copii sai, cu bune si cu rele, asa cum e normal sa fie. Dumnezeu sa le calauzeasca pasii si sa ii ajute sa fie parintii copiilor lor.
E infiorator faptul ca norvegienii considera normal sa smulgi cu forta copii din bratele parintilor. Asa ceba nu poate fi permis decat in urma unei investigatii ample si a unui ordin judecatoresc.
Sa speram ca nu vom fi nevoiti sa ajungem cu copii prin Norvegia.
Sa auzim de bine!

Musafir

#13947

2016-01-13 23:41

Sunt cetateni romani, sunt copii nostri si trebuie sa fie alaturi de noi.

Musafir

#13948

2016-01-13 23:42

Petitia este semnata deoarece educatia unui copil este facuta de părinti chiar si atunci când părintele renunta sa-l alinte si-l ceartă
Am 2 copii si recunosc sunt obligat a sa -mi închid iubirea pentru ei 5-10 minute si sa-i pedepsesc si de multe ori am simtit ca nu sunt o mama destul de buna pentru CA NU AM PUTEREA DE ai educa in acea armonie "ZEN"
TOTUSI,DE FIECARE DATA CAND VAD COPII EDUCATI "DUPA CARTEA DE PSIHOLOGIE"MI-E MILA DE ACEL PARINTE IAR EU SUNT MANDRA CA AM COPII ASCULTATORI SI INTELEGATORI CHIAR DACA SUNT IN MAGAZIN LA CUMPARATURI(EI ASTEAPTA SA PLATESC DUPA CARE IMI CER CIOCOLATA IAR DACA LE-AM CUMPARAT JUCARIE VOR SPUNE MULTUMESC DACA NU VOR PRIMI CU SIGURANTA ALTADATA)
COPII MEI SUNT MUSULMANI DAR CEEA CE INVATA ACUM ,LA MATURITATE VOR ADAPTA CONFORM STILULUI DE VIATA PE CARE SI-L VOR ALEGE IAR EU NU VOI AVEA NICI O PUTERE SA SCHIMB CEVA ORICAT DE INDOCTRINATI AR FI
DESI NU SUNT PSIHOLOG SUNT CONSTIENTA VA INTERDICTIA UNUI COPIL DE A AVEA ACCES LA CEEA CE-L FACE SA SE SIMTA SPECIAL IL VA FACE SA FIE UN. NEADAPTAT,EU AM FOST CRESCUTA DE BUNICA SI RASFATATA MAXIM DAR LA SCOALA SI LA LOCUL DE JOACA IMI DOREAM PARINTII PENTRU CA ASTFEL MA SIMTEAM INCREZATOARE. SI PUTERNICA
IN MINTEA MEA DE COPIL DE 6 ANI STIAM SIGUR CA MAMA SI TATA ERAU FORTA MEA ERAU SUPER ZEI.ACUM SUNT ADULT CU COPII SI TOTUSI MAMA ESTE FORTA MEA,ESTE ECEA PERSOANA CARE M-A FACUT SA MERG MAI DEPARTE ORICE AR FI(si recunosc ca m-a pedepsit si m-a certat dar atunci când am fost racita grija ei si mângâierea a facut cât 10 doctori la un loc )
As putea scrie mai mult chiar mi-am memorat sentimentele de frustrare avute in tabără chiar daca cei ce ne supravegheau ERAU foarte amabili ma simteam singura iar glasul lor mieros nu ma făcea sa nu-mi doresc sa vina mama


Musafir

#13949

2016-01-13 23:43

Copiii pot fi mai bine educati si iubiti in familie

Musafir

#13950

2016-01-13 23:47

Daca se trudeste atat de mult in gradini zoologice pentru a pastra puii langa parinti, oare nu putem face un gest minim pentru a pastra copiii langa cei care le-au dat viata?