Opriti taierea padurilor din Romania ,sunt ale poporului

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Opriti taierea padurilor din Romania ,sunt ale poporului

MUSAFIR

#101 CRIMINALITATE ECONOMICA!

2016-01-03 19:08

UNDE SUNT COMBINATELE NOASTRE DE PRELUCRARE A LEMNULUI ?..., BUN AL INTREGULUI POPOR,... S-AU VANDUT LA FIARE VECHI, DIN ORDINUL CUI ?,... A TRADATORILOR DE TARA. GRIJA FATA DE OM, NU EXISTA, DOVADA STAU MII DE OAMENI CARE POPULEAZA SUBTERANELE ORASELOR.  PENTRU CE MAI EXISTA MINISTERUL MEDIULUI ?..., PENTRU A PLATI NISTE LEFURI NEMERITATE, PE NEMUNCA. AM PRADUIT PADURILE IN NICI O GENERATIE IN NUMAI 25 ANI, ZACAMINTE AURIFERE SI DE ARGINT SI ALTELE, PE REDEVENTE MINORE DE 4% "BATJOCORITOR" STRABUNII NOSTRI AU PASTRAT SI AU EXPLOATAT RATIONAL ZACAMINTELE, PENTRU GENERATII LA RAND DUPA NOI. ZACAMINTELE TREBUIAU SA RAMANA MONOPOL AL STATULUI ROMAN, NICIDECUM CONCESIONATE PE REDEVENTE DE NIMIC. DIN ORASUL SEBES (ALBA) A PLECAT VAGOANE CU LEMN INDUSTRIAL (LEMN DE ESENTA TARE) UN NUMAR FOARTE MARE CU DESTINATIA CEHOSLOVACIA EXPEDIAT DE LA NOI DE CATRE O FIRMA AUSTRIACA (BUSTENI LUNGI CAT PLATFORMA VAGONULUI DREPTI SI FOARTE GROSI, ACESTIA NU CRESC INTR-O GENERATIE DE OM. DACA EXISTA O LEGISLATIE EUROPEANA, DE CE LA TARI PRECUM GERMANIA SI AUSTRIA, FRANTA samd. SUNT MASURI FOARTE STRICTE DE TAIERI ALE ARBORILOR SI LA NOI NU ? TUNURILE GRELE DATE ECONOMIEI NATIONALE, CONDAMNATE LA PEDEAPSA CU SUSPENDARE, CINE LE-AU FACUT ? ORGANISMELE STATULUI CARE VEGHEAZA SECURITATEA NATIONALA SUNT NULE.


Musafir

#102

2016-01-03 19:53

Basescu a spus ...Plecati ...Parasiti aceasta tara....NOI MAFIA VOM VINDE TOT...

Musafir

#103

2016-01-03 20:06

Este CEA mai mare crima sa tai padurile pentru BANI!

Musafir

#104

2016-01-03 20:09

Pentru binele nostru si a generatiilor de dupa noi, pentru ocrotirea naturii si a frumusetii ei. Pentru ecologia mediului.

Musafir

#105

2016-01-03 20:12

Stimati Parlamentari de Brasov ...va informez pe aceasta cale (urmeaza si scrisoare) ca in cazul in care nu veti promova si vota pana la alegeri o lege prin care: in termen de 5 ani sa se reimpadureasca toate zonele defrisate ( inclusiv cele degradate care nu au fost exploatate; 2. nu veti promova in cadrul aceleiasi legi un program pe 10 ani de dublare a suprafetei impadurite a Romaniei (obiectiv cuprins si in strategia de dezvoltare durabila a romaniei elaborata sub presedintia Domnului Emil Constantinescu); 3. Nu ii veti da afara din tara pe derbedeii de la Schweinsteiger si nu opriti taierile ilegale...NU AM SA VA MAI VOTEZ...NU E O GLUMA. AM SA II ROG PE TOTI PRIETENII MEI SA FACA ACELASI LUCRU.
Prieteni, daca va place initiativa va rog sa dati share!!!

Musafir

#106

2016-01-03 20:25

Din ratiunile care reies de altfel si din titlul petitiei.

Musafir

#107

2016-01-03 20:42

Asi vrea ca si nepotica mea sa se bucure de padurile si frumusetile acestei tari

Musafir

#108

2016-01-03 22:19

Datorita consecintelor extrem de vizibile ale fenomenului. Copiii mei sa respire aer curat si sa se bucure de cele 4 anotimpuri.

Musafir

#109

2016-01-03 22:42

Țara asta nu e a noastră , e a urmașilor urmașilor noștri .

Musafir

#110

2016-01-03 22:54

Vara trecuta am fost la Belis si nu am gasit 2 copaci de care sa-mi leg hamacul..in curand asa va fi in toata tara daca noi nu-i oprim pe criminalii codrilor. Am semnat pt ca incerc sa contribui cum pot....impadurirea de 1 million de copaci anuntata anul trecut a fost praf in ochi...amanata de 3 ori si apoi anulata (cel putin in zona Cluj unde eram inscrisa ca voluntar) am plantat 3 copacei...singura....in my own back yard,....nu e OK....numai impreuna putem reusi!!! Va multumesc

Musafir

#111

2016-01-03 23:13

O sa ne cumparam aer ca Chinezii daca se mai continua jaful asta!

Musafir

#112

2016-01-04 03:00

Pentru ca imi pasa de viitorul tuturor

Musafir

#113

2016-01-04 06:07

Pentru ca padurea inseamna oxigen, iar oxigenul inseamna viata.

Musafir

#114

2016-01-04 07:07

Pt ca nu e bine sa ne sacrificam viitorul, ma refer ls sanatatea noastra si a copiilor nostri,doar sa se umple altii de bani.

Musafir

#115

2016-01-04 07:09

Pt o Romanie mai curata,mai sanatoasa,pt viitorul copiilor nostri.

Musafir

#116

2016-01-04 07:15

Guvernanților trezirea ca tarisoara asta într-o zi nu va mai aparține romanilor si atunci pe cine veti mai conduce?

Musafir

#117

2016-01-04 07:40

In opinia mea taierea padurilor si chiar a unui singur copac fara plantarea unuia/unora in schimb se numeste "crima ecologica" si trebuie tratata ca atare. Lipsa de atitudine hotarata din parte politicienilor, in general, si a guvernantilor, in particular su numeste ca mai sus!

Musafir

#118

2016-01-04 08:02

Pentru stoparea abuzivă a pădurilor țării, întrun an peste 80 de milioane de metri cubi se taie. Țara în timp ce sărăcește de aceste oaze de verdeață , cei care le taie se îmbogățesc din avuția acestei țări și nu numai ce și a Europei.

Musafir

#119

2016-01-04 08:13

nu stiu ce as mai putea spune! nu stiu ce vor mai vedea copii,nepotii nostri.suntem un popor las,slab si sa ma ierte Dumnezeu,masochisti! ni se iau padurile,ni s-au luat fabricile si uzinele,ni s-a luat pamantul,in curand ni se va lua si viata si noi ce facem.....tacem!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-01-04 08:48



Musafir

#121

2016-01-04 09:02

Cind eram elevi, eram duși cu mașinile departe in munți pentru a planta puieți. Eram departe , era frig, ceata deasa si dormeam in cabane. Pentru niste copii era greu departe de casa si de părinți , cite o saptamina. Ma intreb daca mai exista acele păduri care acum ar trebui sa aiba 40 de ani?

Musafir

#122

2016-01-04 09:23

Romania este un paradis "inca"!
Dar fara paduri,va fi o tara distrusa!

Musafir

#123

2016-01-04 09:59

Ce să spun altceva,decât că sunt foarte mâhnit când văd atâta dezastru în pădurile României !.Până la urmă pădurile patriei ne aparțin tuturor,nu are nimeni dreptul să fure pentru a se îmbogăți și dacă prin absurd aș avea posibilitatea să devin invizibil,aș ucide în chinuri vreo 600 de infractori din politică și vreo câțiva golani din Austria ,până când se vor găsi oameni adevărați care să ne conducă țara spre normalitate !!!

Musafir

#124

2016-01-04 10:10

Problema cu cartoful cu cuie este doar inceputul la ceea ce este pregatit pentru cei care distrug padurile din Romania ! Guvernantilor nu le vine sa creada ,dar nu stiu ce vor face ei cand va veni revolutia si aceasta este gata sa inceapa ! Nimeni nu-l va putea opri pe romanul plin de manie

Musafir

#125

2016-01-04 10:16

Vreau ca si nepotii mei sa cunoasca padurea Romaneasca...