DEMISIA LUI ISARESCU - CONDUCATORUL MAFIEI POLITICO-FINANCIARE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția DEMISIA LUI ISARESCU - CONDUCATORUL MAFIEI POLITICO-FINANCIARE


Musafir

#1

2015-11-05 08:52

jos isarescu talharu acestei tari
Jack Spintecatorul

#2 Masonul

2015-11-05 13:57

Este timpul ca acest personaj sa ne lase,  sa plece.

Tot ce a facut a fost impotriva romanilor, credite cu clauze abuzive avizate de BNR, zeci de mii de romani restantieri, lobby alaturi de banci fata de neaplicarea unor proiecte de legi pentru protectia consumatorilor, imprumut de 15 mld. euro de la FMI in numele Romaniei iar banii pentru salvarea sistemului bancar, binenteles rambursat de romani.

A organizat seminarii la Sinaia cu judecatori pe clauze abuzive tocmai pentru a-i influenta sa dea hotarari potrivnice romanilor imprumutati.


Musafir

#3

2015-11-06 05:13

Acest om nu merita sa fie roman.In primul rand tulburelul din conac ia luat mintile si a devenif amnezic la creditul lui. La creditele romanilor a mai tras o carafa si si-a revenit. Dar la transformat in cel mai ticalos om fara inima in asa hal incat a distrus familiile la 60.000 de debitori in chf .A lasat pe multi fara case.A nenorocit viata  noastra  .Oamenii au inceput sa-si puna capat zilelor.Nu-i pasa decat sa umple buzunarele .Viata noastra depinde de semnatura noastra.Si semnez cu inima impacata sa dam jos camataria acestui om si ororile lui.


Musafir

#4

2015-11-06 05:22

Pentru ca acest amnezic sa plateasca pentru durerea debitorilor in chf.Pentfu familiile celor nenorociti de el.Pentru acei care si-au pus capat vietii din cauza creditelor.Marsavia lui trebuie sa ia sfarsit. De 7 ani de zile traim un calvar.Noi am semnat un credit nu sentinta la moarte.A venit timpul sa plateasca. Noi platim rata triplata din cauza acestui om de doi lei.El s ateasca inzecit.Camatarul.Jos Mafia chf.

Musafir

#5

2015-11-06 06:09

Un camatar cu acte

Musafir

#6

2015-11-06 07:19

Am semnat aceasta petitie deoarece datorita acestui nemernic si cliciii lui de la BNR au permis Bancilor si mafiei financiare si politice sa fure si sa asupreasca financiar poporul roman si tinerii din acesta tara!!!
Bancile sunt cele care au furat si sustinut financiar mafia si coruptia sub umbrela protectoare a BNR!!!!!! deci jos Isarescu si mafia bnr financiar-bancara!

Musafir

#7

2015-11-06 07:23

isarescu este o PUTERE in mafie,este un pion principal,care din pacate conduce destinul tarii.
trebuie inlaturat pentru ca nu vrea binele poporului,inlaturarea lui este urgenta nr.1
marc

#8 urgenta nr.1

2015-11-06 07:24

isarescu este o PUTERE in mafie,este un pion principal,care din pacate conduce destinul tarii.
trebuie inlaturat pentru ca nu vrea binele poporului,inlaturarea lui este urgenta nr.1


Musafir

#9

2015-11-06 07:37

Isarescu TREBUIE sa DISPARA din politica RO. Prin strategiile sale a distrus viitorul a mii de romani.

Sunt oameni comptetenti si cu coloana vertebrala in RO.

Hai sus RO


Musafir

#10

2015-11-06 07:44

pentru ca România să redevină un stat independent financiar .... si nu vasalul FMI si al bancilor straine!!!!
HD

#11 Pacat....pacat

2015-11-06 07:46

Pacat ca nu si-a folosit inteligenta in folosul Romaniei, din cauza lui suntem saraca tara bogata.


Musafir

#12

2015-11-06 08:06

Am semnat pentru ca la 58 ani, muncesc, bolnava de cancer, pentru a-mi ajuta familia sa plateasca un ap. de trei camere, intr-un bloc vechi. Evident ca imprumutul a fost facut in chf, deoarece altfel nu se "incadrau".

Musafir

#13

2015-11-06 08:07

Un om care e tinut atata vreme intr-o functie cheie, nu e tinut de bun ce e ci e tinut pentru interesele grupurilor de partide. Nu poate sa reprezinte interesele poporului si a tării! Demisia, Isărescu!

Musafir

#14

2015-11-06 08:53

Pentru ca am ajuns să muncesc numai pentru plată ratelor la bănci. În 8 ani de credit am plătit dobândă 70000 de franci iar din credit numai 5000.

Musafir

#15

2015-11-06 08:54

Acest om a reusit sa ne vanda tara !Are prea mult timp de cand este la BNR!Sa dispara cu toata echipa lui de hoti care a ingenuncheat acest popor fiind permisiv cu bancile !Cu permisiunea lui bancile au facut tot felul de credite in care au strecurat clauze abuzive ,iar acum ca noi ne-am desteptat nu face nimic pentru oamenii cu credite in CHF !Nu a facut asta numai cu noi...a permis parlamentarilor sa faca credite personalizate ,acestia neachitand nici macar o rata!Cine plateste?noi populatia...care am vrut sa ne luam o casa ,dar in schimb ne-am trezit sclavii bancilor pe viata !

Musafir

#16

2015-11-06 08:57

As dori repunerea in functie a presedintelui anpc demis abuziv si inutil este printre putinii sau mai bine zis singurul care s-a implicat . Semnati cat mai multi conteaza sa fim multi si uniti.

Musafir

#17

2015-11-06 09:00

Vrem conversia chf la data semnarii contractului .Ganditiva la copii nostri care sunt viitorul .Ce facem ii scoateti pe strazi din casale lor .Ne chinuim sa platim rate .lucram pentru voi bancile iar cand ne cer copii ceva le aratam portofelul gol .JOS ISARESCU 


Musafir

#18

2015-11-06 09:03

TRADATOR DE TARA SI POPOR!!!A TINUT SUB ARIPA LUI CAMATARII DIN STRAINATATE SA NE FACA SCLAVI PE VIATA!!!

Musafir

#19

2015-11-06 09:04

Conversia chf la data contractului cu bancpost .Nu mai avem de unde platii o rata dubla

Musafir

#20

2015-11-06 09:09

Pentru 6 (sase) ani de inchisoare ca am vandut bunuri ale statului (acte de instrainare nule de drept) ca sa obtina avantaje printr-un om de afaceri valcean, ar trebui sa faca si el cel putin 5 ani.
nona

#21 Demisia Isarescu

2015-11-06 09:39

Nu cred ca acest personaj a meritat increderea acordata de romani, prin tot cea ce  a facut ne-a condamnat pe multi dintre noi sa induram rigorile unui sistem bancar corupt . Domnule Isaescu nu cred ca sunteti ROMAN fapt pentru care nu meritati sa traiti in Romania.


Musafir

#22

2015-11-06 10:23

Este principalul hot bancar.Ne-a pus in cârca ratele creditelor in chf fara sa-i pese de copii mei.Le iau lor de la gura sa-i dau lui....tui mama lui de hot.In "Beciul Domnesc "sa se duca.

Musafir

#23

2015-11-06 10:41

ISARESCU LA PUSCARIE PENTRU SPRIJINIREA CAMATARIEI IN ROMANIA!
MAFIOTUL NR. 1!!!

Musafir

#24

2015-11-06 10:47

Ne-am saturat de hoti, care-si deservesc propriile interese! JOS!

Musafir

#25

2015-11-06 11:11

Jos cu pusariabilii