DEMISIA LUI ISARESCU - CONDUCATORUL MAFIEI POLITICO-FINANCIARE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția DEMISIA LUI ISARESCU - CONDUCATORUL MAFIEI POLITICO-FINANCIARE


Musafir

#126

2015-11-08 21:56

Semnez aceasta petitie pt ca acest om chiar tre sa iasa din peisaj . O fi facut di bune ... Dar mai multe rele. .

Musafir

#127

2015-11-09 05:53

Isarescu, ce mai astepti, timpul tau s-a scurs, a venit vremea sa platesti, insa pedeapsa ta va fi mult mai dura deoarece acumuleaza furia a 75000 de oameni inselati.Tic tac....

Musafir

#128

2015-11-09 08:01

Puterea pe care o are acest om nu este folosita in interesul nostrul al roamanilor .

Musafir

#129

2015-11-09 08:13

Isarescu reprezinta o adevarata amenintare la adresa cetatenilor romani

Musafir

#130

2015-11-09 08:15

Consider ca este unul din putregaiurile care mananca Romania de 26 de ani incoace!

Musafir

#131

2015-11-09 09:33

Am semnat aceasta petitie pentru ca este partinitor bancilor care ne fura si nu stiu ce sa mai faca sa ne jupoaie in continuare, minte sau mai bine zis "se face ca e amnezic" si uita ca si el a avut un credit .....dezinformeaza ca s-ar bloca sistemul bancar daca bancile ar prelua o parte din povara cresterii cursului CHF in conditiile in care bancile au prifuturi uriase declarate

Musafir

#132

2015-11-09 09:33

CA SA FIE DEMIS

Musafir

#133

2015-11-09 09:54

Pentru ca dl. Isarescu conduce Banca Centrala, care protejeaza sub motivul de "supraveghere prudentiala" doar bancile, nu romanii! Suferim mii de familii din cauza lui. Nu vreau sa mai sufere alte mii - care au luat credite ipotecare si care pot ajunge in situatia noastra, a celor carora ni s-au dublat si triplat ratele lunare!

Musafir

#134

2015-11-09 12:10

Nu am semnat aceasta pettie, si nu am confirmat-o. Am intrat aici pe site crezand ca am o optiune in acest scop, si descopar ca de fapt as fi confrmat ceea ce nu am semnat niciodata/.... Brusc, am devenit mare FAN al lui Isarescu, din acest moment.

Musafir

#135

2015-11-09 12:28

Semnez aceasta petitie, in speranta ca se strang destule semnaturi sa fim luati in seama, desi nu sunt convinsa , ca inafara de un glont exista vreo cale de abdicare a acestui drac imbracat in costum.

Musafir

#136

2015-11-09 12:33

Deoarece este timpul sa vina un om implicat si necorupt la conducerea BNR.

Musafir

#137

2015-11-09 12:47

Isărescu face jocurile murdare ale Băncilor


Musafir

#138

2015-11-09 13:45

Este singurl vinovat de dezastru in care se afla tara. Dobanzile super pozitive, blocarea cursului pe lungi perioade de timp, apoi liberalizarea subita, urmata iar de blocare, au permis unor indivizi sa devina superbogati. Toti acestia sunt din gashca acestui securist nenorocit.

Musafir

#139

2015-11-09 14:36

Pt ca m-am saturat sa fiu in tara mea ''sclava bancilor'' .E un ........ care sustine bancile straine in detrimentul romanilor.Am fost mintiti cu nerusinare si directionati spre imprumuturi in valute exotice.

Musafir

#140

2015-11-09 16:21

Am semnat petitia in speranta ca Isarescu va pleca deoarece a inselat multi oameni, prin coordonarea activitatii din banci, mai ales pe cei imprumutati in franci.

Musafir

#141

2015-11-09 16:22

Deoarece nu a facut nimic pentru clientii cu credite in chf.

Musafir

#142

2015-11-09 16:32

Doresc sa se opreasca distrugerea generatiei tinere a natiunii romane prin noua forma de sclavie numita credit CHF. DORESC DREPTATE SI O SOCIETATE NORMALA IN CARE SA-MI CRESC COPII.

Musafir

#143

2015-11-09 17:37

Camatarul sef mason trebuie sa plece acasa. Dr 26 de ani isi bate joc de romani orin protejarea bancilor camatare.

Musafir

#144

2015-11-09 18:11

Dle Mugur Isarescu tin sa va spun ca datorita creditului ipotecar in chf am fost obligat sa plec din tara nemaiputand plati apartamentul, acum platesc si chirie si rata la un ap in care nu locuiesc,cu ce ati ajutat dv leul cand ati vazut ca a pierdut in fata chf 75%, datorita acestui fapt si celui mai oribil act prin care ati luat decizia sa indepartati de pe bancnotele romanesti imagini cu fosti eroi si embleme ale tarii cum ar fi LUPUL DACIC spun da pt demiterea dv. Imi pare rau ca ma despart 2500 km de acest protest.

Musafir

#145

2015-11-09 18:19

Am semnat deoarece trebuie sa curatam tara de tradatori si vanzatori de patrie si neam!

Musafir

#146

2015-11-09 18:50

Am avut un credit la Banc Post si nu te baga nimeni in seama eii trebue sa-ti ia capul si atat . Mafia bancilor au persoane din conducere care dau ponturi camatarilor care sant chiar sotii sotiile angajatilor despre cine urmeaza sa piarda casa si le cumpara cu 30% din valoare, executorii sant cei cu care se impart sumele

Musafir

#147

2015-11-09 20:09

In 2007 am semnat un credit in CHF , dat fiind faptul ca mi -a fost băgat frumos in fata de consultanții băncii ; avand incredere in banci la momentul nu am realizat mizeria pe care o acceptăm ; DL Isărescu nu a luat absolut nicio masura in privința acestor credite toxice pentru clienti, fiind in totalitate de partea băncilor , niciodata pe aceeasi baricadă cu cei păcăliți cu buna stiinta de banci !!

Musafir

#148

2015-11-09 22:44

Sa se duca la dracu' toti mafiotii care ne-au impovarat cu acele credite nocive in CHF, iar acum bancile nu vor sa imparta povara cu imprumutatii lor, asa cum ar fi legal si moral.

Musafir

#149

2015-11-10 03:30

Acest om(?) trebuie sa plece pentruca:
1. La conducerea BNR nu are ce cauta un om superstitios, caruia i s-a nazarit ca va fi rau daca tara ar avea mai mult de 100 t. de aur; consecinta:s-au inchis minele, cu consecinte negative asupra oamenilor care lucrau acolo si asupra rezervelor tarii. (pentru altii zona era foarte buna de exploatat!!!)
2. A permis cu buna stiinta utilizarea unor produse toxice de creditare , in special a creditelor CHF. (sistemul bancar stia foarte bine ca francul elvetian va fi tinut artificial la o valoare mica o perioada limitata de timp, lucru care nu a fost facut cunoscut public). Consecinta: foarte multi oameni sunt acum in incapacitate de plata a creditelor, sau, si mai rau, si-au pierdut locuintele si au ramas pe drumuri.
3. In perioada de criza financiara a redus provizioanele in valuta ale bancilor comerciale, toate cu capital strain, care si-au finantat bancile mama pe seama celor 20 miliarde euro pe care i-a imprumutat Romania in conditii umilitoare si pe care ii platesc tot neamul romanesc.
4. Este inadmisibil ca, dupa 10 ani de la denominare leului, un om care se vrea GUVERNATOR al Bancii Nationale sa-si socoteasca impozitele tot in lei vechi. Pe de alt parte daca are de platit impozite mari, inseamna ca are si venituri foarte mari!
5. Se poate continua cu multe alte actiuni ale domniei sale indreptate impotriva Tarii si a poporului Roman. Domnule Isarescu, pleca si vezi-ti de mosia domniei tale! LASA-NE!

Musafir

#150

2015-11-10 07:31

Mam saturat de hoti