Desfintarea Politiei Locale

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Desfintarea Politiei Locale


Musafir

#2426 Re: vedem rezultatele voastre;(

2019-11-15 14:00

#43: lucky - vedem rezultatele voastre;( 

Mesajele pro desființare sunt scrise de polițiștii frustrări,iar celelalte de Locali. Ahahahaha


Musafir

#2427 Re:

2019-11-15 15:01

#1: -  

 


Musafir

#2428 Re: Modificare titlu

2019-11-19 15:09

#12: - Modificare titlu 

Bine ca nu este Politist Local pentru ca imediat il făcea agramat. :))

alupiguS

#2429 Re:

2019-11-23 05:04

#21: -  

Cand mergi pe strada ,ai habar pe unde calci? Intreb pentru un prieten care lucreaza la Politia Locala.


Musafir

#2430 Re: Re: pai de atat sunteti in stare!

2020-02-16 09:39

DF

#2431 j hon

2020-07-04 21:05

#2: Agentu'007 -  

Mai tata, nu este normal ca o politie fie ea si locala sa fie condusa de analfabeti.Un analfabet cu 8 clase daca este ales ,iese primar ,ala dicteaza.Nu vedeti ca toti primarii se folosesc de politia locala de a aduce bani la buget.Ii pun sa caute in gunoaie , ii obliga sa dea amenzi, ii folsesc pentru oprimarea cetatenilor.Daca dorim o politie locala ,atunci nu are ce cauta in curtea primariei sa se ocupe de gunoi si babe care vand patrunjel!Sa fie o politie locala apartinand de un minister, prefectura si nu 7 politii locale in Bucuresti,una singura!Politia se ocupa cu ordinea si linistea publica, nu cu gunoaie si confiscari de patrunjel.Iar primarul nu are ce sa-si bage nasul in treaba politiei.De gunoi sa se ocupe gunoierii  si cei din ministerul mediului care este plin de inspectori care-si primesc banii degeaba.De comert sunt inspectori de la finante,anaf care trebuie sa se ocupe  de asa ceva .Politia trebuie sa fie prezenta pentru a preveni faptele antisociale si a destructura gastile de cartier, hotii si multe alte fapte antisociale!

 


Musafir

#2432 Re: Re:

2020-07-04 22:58

#68: iulian ciornodolea - Re:  

Cred ca o cam zgudui. Care școala de interne?

95%n au făcut nimic

 

Un medic

#2433 08.04.2021

2021-04-08 18:59

Faptele : astazi un domn imi da o statie in geam.

Motivul nu il stiu. Era in intersectie in Bucuresti 13 septembrie cu sos.Panduri. Urla ca un bolnav. Ca el indica directia inainte si eu faceam dreapta. Da legal faceam dreapta spre casa. Am coborat dorind sa vad ce doreste. Unele persoane filmau. Ok. Urla ca sa intru in masina ca ma leaga. Pentru ce? De ce? In sfarsit ..un scelerat de la Politia Locala sect 5,un individ de 155 cm ,mic slab ,vai mama lui. 

Sa il bat . Nu pot. Sunt medic,vin din sectia de covid! Cui sa ma plang? Nu am cui. Sa imi pierd timpul si asa redus la limita. Am sa-i fac o poza si o voi publica pentru toti romanii de bun simt.

Am fost oprit la  semaforul 13 septembrie cu sos.trafic greu de cei care filmau.Am schimbat telefoanele. Am si un video.Este de retineti si evitati. De ce platesc taxe si impozite? Ca asemenea specimene total ilegal sa stea in intersectii fara competente in regimul rutier, sa ia salarii 9000 pe luna si eu invat o viata,pentru aceeasi suma pentru ca restul este impozit datorat statului? 

Solicit desfiintarea Politiei Locale. Nu am de ce sa platesc asemenea oameni. Voi afla cum se numeste si cu video voi depune plangere la instanta. Si voi urma orice cale, pana la desfiintarea Politiei Locale.