Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!! / Anunțuri / Multumiri! / Comentarii


Musafir

#51

2015-07-23 19:53

Îmi pare rău ca exista așa ceva in lume. Oameni care fac de ras cuvântul Om, creat de Dumnezeu. Eu locuiesc de mult timp in Germania si am aflat de la verișoara mea care locuiește in Elveția. Mi ar plăcea enorm de mult sa pot sa i transmit un cuvânt de bine, sa fiu lângă ea, sa o susțin, sa i transmit ca Domnul Isus e acolo Sus si vede tot si sigur o va ajuta sa treacă si peste momentul acesta crud. Ii suntem alături, măcar cu gândul si cu rugăciunea. Mi ar plăcea ca toți cei care o susținem sa avem posibilitatea sa o ajutam si financiar, fiecare cat poate. As dori sa avem un cont unde sa putem sa punem umăr de la umăr si sa i facem o viata puțin mai buna! Domnul sa fie cu ea si sa i dea putere sa treacă peste tot cat mai repede. Doamne ajuta! Ligia din Germania

Musafir

#52

2015-07-23 20:03

Felicitari,OMULE!

Musafir

#53

2015-07-23 21:59

Bravo!!!! Sa putrezeasca in închisoare.


Musafir

#54

2015-07-23 23:05

Vreau sa se faca dreptate ,Indiferent ce s-ar spune despre Raluca ,legea trebuie aplicata .Totusi este un copil si toti avem copii trebuie sa ne gandim putea sa ,se intample la unii dintre noi .....Nu se poate sa tabari ca niste animale La pusarie nu trebuie sa stea printre oameni .Bravoo Raluca sa nu dai inapoi mergi inainte .
sydney

#55

2015-07-24 03:04

Felicitari! sa speram ca dreptatea va prevala si la noi in tara, macar acum. Doamne ajuta!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-07-24 04:29


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-07-24 06:05



Musafir

#58

2015-07-24 07:19

Nu e posibil ca justitia romànà sà lase in libertate 7 violatori ...Eu consider sà fie arestati imediat iar victima sà se cònsidere parte civilà pentru despàgubiri

Musafir

#59

2015-07-24 07:22

BRAVO!!!! SI CU ASTA AM SPUS TOT !!!

Musafir

#60

2015-07-24 07:38

frumos. felicitari pentru initiativa!

Musafir

#61 Re:

2015-07-24 07:59

#13: -  

 Subscriu! :)


Musafir

#62

2015-07-24 08:33

Macar sa putem spera ca nu vor scapa , in Romania totul este posibil daca ai bani ........ daca platesti bine totul e ok si asta face viata in Romania trista , o sa ajungem sa ne fie teama sa iesim pe strada fiindca noi vom fi de vina pentru tot ce ni se intampla , sarmana fata are mult de tras si cu ei in liberatate si cu ei inchisi , astfel de oameni fara suflet ....... iar in satul ala de ratarzi sunt toti pentru ei , toti vor sa fie salvatii cretinii aia , asa ca familia fetei si ea vor avea mult de suferit oricare ar fi situatia ........
EU

#63 EU

2015-07-24 09:06

https://www.youtube.com/watch?v=ggZDlxAXzhA&feature=youtu.be

asa da ... putin mai mult chiar ;)

daca EI nu ne vor .. NOI putem face ceva 

politicieni, judecatori .. politie .. chiar nu inteleg de ce mai sunt platiti. sunt roman, moldovean ( Iasi ) mandru de tara si locul in care m-am nascut .. dar acesti PARAZITI trebuie ELIMINATI.  

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-07-24 09:10



Musafir

#65 Re: EU

2015-07-24 09:17

#63: EU - EU 

 https://www.youtube.com/watch?v=arNxFGx-Wdo

asta da "castrare chimica" ....

https://www.youtube.com/watch?v=Wca2KHvs8DM&oref

cum credeti ca au fost evenimentele .. regizate de acea fata .. categoric NU ... un VIOL este O CRIMA si TREBUIE pedepsita ca atare.

 

Mitica

#66

2015-07-24 09:54

Oare ce ar spune acei judecători dacă ar fi violat copilu lor?  unde trăim domnilor? niște derbedei de bani gata au și legea  de partea lor? nu se poate asa ceva, dar ținând cont ca trăim an R 

 

omânia o tara corupta tot e posibil..;oare cate asemenea puslamale au mai fost eliberate de aceasta zis "judecătoare"? treziți-vă romani!! Maine poimâine și copilul vostru poate păți asa ceva,nu lăsați sa ne conducă. niște idioți.  Va mulțumesc..

 

 

 

 

 

 

 


Musafir

#67 Re: Problema

2015-07-24 10:04

#49: Andrei - Problema 

 Eu cred ca daca ne revoltam  putin o schimba ei direct si in sec,nu vi se pare?

Tepes
Musafir

#68

2015-07-24 10:56

Asa cum ei au distrus o viata, si viata lor ar trebui distrusa. Cred ca dr.Ciomu mai practica chirurgia, un pic de chirurgie estetica ar fi o lectie pentru toti cei ce s-ar gandi de acum incolo sa faca asa ceva, iar pentru ei pedeapsa pe care o merita. Oameni de factura lor nu stiu ce insemna cuvantul (spunea cineva de respect !) ei stiu, ca si animalele, doar de frica. Nu sunt de acord cu inchisoarea, ei peste 2-3 ani revin in societate, desi acesti oameni nu au ce cauta in societate. Fata aceea este traumatizata pentru tot restul vietii, ei de ce sa nu fie traumatizati pentru tot restul vietii ? Credeti ca la nesimtirea lor 2-3 ani de inchisoare ii schimba cu ceva? Se intorc linistiti si continua sa faca ceea ce stiu ei mai bine, sa distruga alte vieti.....


Musafir

#69

2015-07-24 11:03

Macar a violat-o bine??Mai terminati cu chestia asta cu violul ca sigur i-a placut nu a fost niciun viol A vrut de bunavoie sunt multe proaste ca sa nu le zic altfel care vor s-o faca cu 7 sau chiar cu mai multi si pe urma spun ca au fost violate ca sa mai castige niste bani de pe urma unora.Bravo domnilor judecatori va felicit pentru decizia luata de a fi lasati in libertate

Musafir

#70

2015-07-24 11:04

sunt de acord cu petitia si cu tot ceea ce spuneti voi aicea pentru ca un NU ramane un NU si in final trebuie pedepsiti .... Dar parerea mea este caci totul depinde de ceea ce a declarat fata la politie pentru a putea fi arestati toti cei 7.... Daca a declarat ca caci doar cu patru a antretinut raporturi sexuale(kun spune an convorbirea telefonica caci doar pe 3 sau 4 ia dat la politie)::::::atuncea anseamna ca ei sau (turnat) unul pe celalalt si cativa dintre ei ar putea sa scape.......dar an cazul acesta mai exista o mare antrebare DE CE NU A FACUT plangere ampotriva tuturor ....sau a vrut sa scape cativa?????si an final ma repetun NU ramane NU si justitia ar trebui sa asi faca datoria
Cojocaruad

#71 ......

2015-07-24 11:05

Macar a violat-o bine??Mai terminati cu chestia asta cu violul ca sigur i-a placut nu a fost niciun viol A vrut de bunavoie sunt multe proaste ca sa nu le zic altfel care vor s-o faca cu 7 sau chiar cu mai multi si pe urma spun ca au fost violate ca sa mai castige niste bani de pe urma unora.Bravo domnilor judecatori va felicit pentru decizia luata de a fi lasati in libertate


Musafir

#72

2015-07-24 12:06

pentru cel cu nr 71.

Cei care procedeaza cum au procedat cei 7 nu numai ca nenorocesc si isi bat joc de alta persoana, dar nu realizeaza ca de fapt se degradeaza si se injosesc ei insisi ca fiinte umane intr-un hal fara de hal prin fapta pe care au facut-o. Deschide ochii, omule! Nu partea de jos (ca sa nu zic fundul) trebuie sa ti-o ia inainte, ci creierul trebuie sa te conduca! Ca de aceea a fost lasat omul sa gandeasca, altfel il facea Dumnezeu tot animal cum sunt celelalte animale. 


Musafir

#73

2015-07-24 13:49

Felicitari pentru aceasta initiativa. Sper ca multi tineri din tara noastra sa se asemene cu tine si asfel sa contribuie la schimbari majore in Romania.

Musafir

#74

2015-07-24 16:10

Sper ca aceasta petiție sa o vadă și "Orbii" din Parlament care refuza sa modifice codul penal.
Drepturile omului liber,cinstit, sau maltratat sunt încălcate, în timp ce infractorii periculoși sunt protejați de aceste drepturi.
Oare ce drepturi mai poate avea un astfel de infractor care a schimbat viata unor oameni liniștiți, fără voia lor ?

Musafir

#75

2015-07-24 20:28

Inainte de a schimba legi,trebuie sa cerem verificarea procurorilor,judecatorilor si politistilor.99%dintre ei sunt corupti,si stiu ce vorbesc,CREDETI-MA.Cine a permis sa se intample asa ceva?Ce face presedintia?daca esti sarac,si nu ai [utere,te calca toata lumea in picioare?au crezut ca daca fata e saraca,pot face ce vor.Nu ar tgrebui verificate autoritatile care au peermis sa se ajunga aici?TREBUIE MEDIATIZATA PERMANENT CORUPTIA!!!!!!!!!