Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!! / Anunțuri / Multumiri! / Comentarii


Musafir

#1

2015-07-22 23:24

Bravo Cristián!Romania are nevoie de tineri ca tine,o seara buna deasemeni si iti multumesc ca mi-ai oferit ocazia de a ma exprima!

Anonymous

#2

2015-07-22 23:55

Mos Craciun si renii ii asteapta la penitenciar avem cadouri speciale pentru ei.

Musafir

#3

2015-07-23 00:03

doamne ajuta sa fie fata bine ..curaj si capul sus draga mia..
Karlla

#4

2015-07-23 00:12

Felicitari in realizarea acestei petitii. Numaratoarea inca nu s-a oprit ceea ce dovedeste ca tot mai multe persoane afla si iau actiune in favoarea dreptatii. 

Ii doresc fetei mult curaj, capul sus. Suntem alaturi de ea.

Flory

#5

2015-07-23 01:39

Felicitari ptr initiativa...urmaresc acest caz si nu imi vine sa cred ca justitia doarme si nu se sesizeaza...sa dea Dumnezeu sa se faca dreptate ptr fata...Doamne ajuta....sunt putine semnaturi totusi...unii oameni sunt lasi...pacat...multumesc ca mi-ati dat oportunitatea sa va felicit personal...nu sunt in tara dar avem contact cu Global Connect Network cu 30 canale romanesti si asa putem sa vizionam ce mai este in tara...o seara buna va doresc.


Musafir

#6

2015-07-23 03:56

Bine ar fii sa se facă si dreptate Domnule Cristian Lupu,dar sinceră sa fiu ma îndoiesc. Justiția Română este de TOT CACATUL si nu sunt atât de sigură ca vor face ceva atâta timp cât,CORUPTIA ESTE LA PUTERE!

Musafir

#7

2015-07-23 04:24

Et ils se disent être des mecs quand à ces juges et jurés véreux faites leur comprendre que les prochaines seront peut-être leurs filles
Alexandra Damian

#8 Abc...

2015-07-23 05:02

Felicitarile mele! 


Musafir

#9 Bravo cristi!

2015-07-23 05:22

Bravo! Nici nu stiam ca esti a 12-a. Eu sunt a 8-a :)


Musafir

#10

2015-07-23 05:34

Eu sper ca aceasta petiție să schimbe ceva am bine,felicitări acestui elev de clasa 12 pt inițiativa, e un pas anainte, cine citește aceste petiții le andemn sa fie alături de noi cei care am semnat, așa suntem și noi alături de victima, numai bine tuturor.

Musafir

#11

2015-07-23 05:43

Felicitari Cristian!
Maria S.

#12 petitie

2015-07-23 05:45

Bravo, Cristian! Extraordinar demers! Succes in continuare in tot ceea ce faci! As sfatui ca petitia sa fie distribuita si semnata in continuare, ca protest si luare de atitudine fata de ceea ce se intampla. Ea reprezinta un semnal mare de alarma de care trebuie sa se tina seama! Suntem alaturi de Raluca si de familia ei si de toti cei care sunt supusi unor astfel de abuzuri. Dumnezeu sa le ajute si sa le dea putere! Iar justitia ar trebui sa inceapa sa isi faca datoria macar acum in ceasul al doisprezecelea!  


Musafir

#13

2015-07-23 06:18

Felicitari pentru initiativa! Daca toti tinerii din clasa a 12-a ar gandi ca tine, nu mi-as mai face griji pentru viitorul filui meu in Romania. Si nici pentru pensia mea :) Pentru tine acum urmeaza adevaratele provocari din viata, incearca sa iti mentii valorile morale si sa nu lasi lumea din jur sa te strice! Keep up the good work!

Musafir

#14

2015-07-23 06:28

Sper să se facă dreptate , o zi bună !
Mimi

#15 JUDECATORII

2015-07-23 06:32

sa mai facem o petitie pentru judecatorii care trebuie suspendati din functie si anchetati la randul lor


Anonymous

#16

2015-07-23 06:56

este ok cu petitia,dar,va intreb eu oare,cate petitii asemanatoare,conform cu incalcarile grave ale legilor statului roman,s-ar putea creea in Romania,adresate pentru a fi semnate de populatie,oare.??? Cate nereguli sau incalcari grave ale legilor exista in Romania.??? Credeti ca degeaba ne numesc toti europenii...TIGANI.??/?

Musafir

#17

2015-07-23 07:00

Iti multumim ca ai avut aceasta idee.in tara noastra o batranica care vinde o mana deverdeata pe marginea strazii ca sa supravietuiasca este arestata,iar aceste animale(nu se pot numi altfel)datorita legilor se plimba nestingheriti pe strazi in timp ce victimile lor traiesc cu frica in propria casa,si in ambientul unde ar trebui sa se simta in siguranta.In locul acestei fete poate fi mama,sora sau copilul nostru..nu e corect,cine greseste trebuie sa plateasca.Eu am trimis petizia tuturor prietenilor mei de facebook,iar la randul lor au facut acelasi lucru.Vrem o Romanie mai curata,unde orice persoana poate spera intr-un viitor mai bun

Musafir

#18

2015-07-23 07:11

FELICITARI pentru initiativa! DOAMNE AJUTA!

Musafir

#19

2015-07-23 08:10

Va multumim io am fost arestat si toti prieteni mei sint ichisi cu fapte penale dar violatori sint vazuti rau la puscarie si toata pedeapsa vor fii sclavi de abia astept sa ajunga in ori ce pirnaie din tara noi ii sclavim rau de tot va multumim noi infractori nu violatori

Musafir

#20

2015-07-23 08:12

VIOLUL= CRIMA
PROPUN INFIINTAREA SPECIALIZARII DE VIOLATOR CARE SA PRESTEZE PENTRU VIOLATORI. SA VADA SI EI CUM ESTE!!!!!!! l
LA CAZUL IN SPETA.... DE 7 ORI PENTRU FIECARE IN PARTE!!!!!!!
Bobo

#21 Razbunăre

2015-07-23 08:13

Am si eu o fetiță mică cred ca dacă se întâmplă așa ceva copilului me nu cred ca aș fi avut atata putere și stăpânire de sine bravo părinților pt integritate și putere eu cred ca acum eram inchis pt omor deosebit de grav ca oameni  ăștia tre chinuiți și lăsați să moară în chinuri să mulțumească ca au murit și au scăpat dar nu prea se poate dar sper să audă cei ce îi așteaptă în celulă să vadă și ei cum este să fi batjocorit și violat. Ma rog pt acest lucru și cel mai mult îmi pare rău ca nu pot să vin la Vaslui să îi întâlnesc pe scursurile astea ca nu putem numi "bărbat" sau "baiat" un las.     Nu pot să dau link-ul aici dar Drasius Kedys este un bărbat din Lituania care nu sa lăsat călcat în picioare de sistem așa ar trebui să facem și noi


Musafir

#22

2015-07-23 08:20

Dan capatos o zdreanta
Adriana

#23 Felicitari pt initiativa!

2015-07-23 08:26

Felicitari pt initiativa. Si oamenii care au semnat au aceeasi dorinta ca si tine. Cineva scrie mai sus numindu-se "infractor", adica e o persoana de care noi, restul ne ferim zilnic - a se sesiza ironia- si care condamna violul. Iar daca cineva de care eu imi feresc copilul, poseta, telefonul, samd face asta, inseamna ca pe undeva exista o speranta. Tara noastra nu a prea fost condusa de "oameni de bine"nicicand in istorie dar asta nu ne-a impiedicat, ca natie, sa gasim solutii la problemele cu care ne-am confruntat. Asa ca iti mai multumesc o data pt initiativa, Thumbs up si keep on! 

maria arges

#24

2015-07-23 08:59

Sunt de acord cu arestarea celor 7 violatori din Vaslui.


Musafir

#25

2015-07-23 09:04

Bravo Cristian!!!sunt extrem de placut surprinsa sa aflu ca un barbat a initiat petitia si a tras un semnal de alarma!!
Esti un barbat cu principii,cu coloana vertebrala perfect verticala,felicitari parintilor tai.
Nu te uita in gura scepticilor ,daca ne unim si ne urnim impreuna si atragem media de partea noastra, a cetatenilor de rand ,devenim invincibili!
Trebuie sa incetam sa credem ca lucrurile nu se vor schimba in Romania si sa preferam sa stam muti ,tematori ,nepasatori...poate data viitoare suntem chiar noi victimele si traim pe propria piele nedreptatea si faptul ca doar legea banului dicteaza!
Inca o data BRAVO..mergi pe drumul tau ca esti pe calea cea buna!