SOLICIT DEMISIA LUI IOHANNIS.CINE ISI IUBESTE TARA,VA SEMNA PETITIA!


Musafir

#601

2016-02-20 16:28

Presedintele unei tari, la fel ca si parlamentarii, ar trebui sa aiba imunitate doar pentru declaratii politice, asa cum scrie in constitutie pe care el a jurat. Deci, Johannis are o hotarare judecatoreasca definitiva de fals si uz de fals, asta cel putin. Nu doresc sa avem un penal in fruntea tarii. DEMISIA!

Musafir

#602

2016-02-20 16:45

Acest om nu reprezinta si nu sustine idealurile romanilor. A agreiat cu mafia care vor sa distruga Antena 3, singura care a demascat tot jaful si hotiile facute de cei de la putere in frunte cu Basescu cu familia lui, Blaga, Predoiu, Ungureanu, Udrea si toata mafia lor. Iohannis este un om nedrept, necinstit care s-a imbogatit prin suferinta altora si deasemeni a renuntat la cele 19 miliarde de euro in favoarea germaniei. El iubeste Germania pentruca este natia lui. Afara cu el si in fruntea tarii sa ajunga un roman adevarat, care sa lupte pentru bunastarea, pacea si linistea poporului. Dumnezeu sa va ajute si sa-l dati joc cit de urgent, cu cit sta el si ceilalti minciunosi si manipulatori in fruntea tarii cu atit mai mult, tara si viata oamenilor vor avea mai mult de suferit. Afara cu hienele si lupii tarii. Tara si toata populatia are nevoie de oameni corecti, cinstiti si capabili.

Musafir

#603

2016-02-20 17:14

consider ca nu reprezinta interesele țări,este servitorul SUA,UE si al FMI.

Musafir

#604

2016-02-20 18:28

DEMISIA TRADATORULE! CE AI FACUT PENTRU ROMANI SI PENTRU ROMANIA???? NIMIC......! NU TE-AM VOTAT NICIODATA ,EU NU VOTEZ MASCOTE ILEGITIME....PRESEDINTI ILEGITIMI!! ROMANIA ARE UN REGE!

Musafir

#605

2016-02-21 21:52

Vreau un presedinte al romanilor indiferent de apartenenta la un partid sau altul Un presedinte care sa iubeasca Romania si pe ai ei locuitori. Un presedinte cu minte luminata.

Musafir

#606

2016-03-03 17:28

De ce am semnat această petiție? Deoarece România este în pericol.

Musafir

#607

2016-03-03 21:07

DA ! DORESC SA PLECE KLAUS JOHANIS DIN FUNCTIA DE PRESEDINTE AL ROMANIEI PENTRU CA A TRADAT IN REPETATE RANDURI POPORUL ROMAN SI INTERESELE TARII CALCAND SISTEMATIC IN PICIOARE CONTITUTIA ROMANIEI SI IGNORAND TOTAL INTERESELE ACESTUI POPOR !!

Musafir

#608

2016-03-06 12:02

Nu am avut incredere in el din prima clipa : am simtit o repulsie strict personala. Apoi cand a inceput sa- si expuna parerile despre functia de Presedinte al tarii ,ma frecam la ochi ascuteam urechile si nu pricepeam cuvintele spuse de un profesor .Mai multe cuvinte le spuneau Ludovic Orban , Nelutu Olteanu , MRU., Sulfina Barbu si multi alti "pnl"isti ... La celebra confruntare cu Ponta nu ca nu stia nimic despre tara dar astepta doar seara zilei de alegere turul 2 ca sa ajunga persedinte pt.ca asa i-au promis fortele externe ajutate strict sigur si de netagaduit de serviciile noastre secrete , numai sa plece dracului odata Ponta din fata lui . Hai ,mi-am zis poate ca m-am inselat eu poate ca este ceva de capul lui dar inca nu vrea sa ne arate , oi fi eu proasta . Acum este destul de serioasa treaba daca atat de multi oameni nutresc aceeasi idee :DEMISIA .





Musafir

#609

2016-03-13 08:08

De ceva vreme postez și încerc să arat ,ca acest personaj din fruntea româniei trebuie alungat ,și nu oricum !!

Musafir

#610

2016-03-13 08:27

hotii condusi de hoti

Musafir

#611

2016-03-13 08:28

Nimic din ce i-ar trebui unui presedinte de tara nu poseda, dar nimic. Nu stie sa vorbeasca, nu are ce sa spuna, nu stie ce sa spuna, face gafe dupa gafe, urmareste scopuri personale, nu ne transmite niciun dram de intelegere, este obsedat de asa zisii dusmani ai domniei sale si ar face totul sa-i vada morti,a ingaduit prin Noul Cod Silvic taierea padurilor la 30 la suta cand aveau ocazia, daca nu era posibil sa rezilieze contractul, sa reduca macar la 10 la suta, nu recunoaste prietenia cu Shchweighofer, a primiti cele mai inalte ordine ale Germaniei si Austriei si nu stim de ce si ar mai fi dar nu e loc

Musafir

#612

2016-03-13 13:11

DEZAMAGIRE TOTALA......NU L/AM VOTAT DAR SPERAM SA ACTIONEZE ASA FEL INCIT SA FIU CONVINSA CA AM GRESIT....DAR DIN NEFERICIRE PT EL .....AM AVUT DREPTATE...NU MERITA ONOAREA CE I S/A OFERIT......ASADAR SA PARASEASCA PODIUMUL NECUVENIT......ZIK

Musafir

#613

2016-03-13 15:29

Sa plece pentru ca este un intrus ,bagat de oculta internationala ,Germania,Austria,Franta,italia,Israel,,Ungaria,Soros.

Musafir

#614

2016-03-22 13:48

Este o marioneta ,lipsit de orice profesionism si diplomatie,nu da bine in nici un fel,este total paralel cu situatia romaniei,traind 90% din timp prin alte tari,cu total alte ocupatii.
Omul asta e facut sa stea in Florida la soare ca o foca,asa ca sa il lasam sa mearga acolo.
Este atatde clar unde il doare de noi cu fazele"urmaresc cu deosebita..blabla" Ba!! santa clown johanis..asta nu e un meci!! Este o tara ,suntem niste oameni ce muncim,traim,respiram romaneste..ne-ati facut sa ne uram tara..voi sunteti tradatori de tara..!! Iar tu,le faci jocurile,esti vandut si nu mai ai nimic al tau..nu esti roman!! Sa iti fie rusine ca le faci jocurile,sa te uiti in ochii parintilor tai pribegi..acolo ne duci pe toti..carpa!

Musafir

#615

2016-03-25 15:28

Pentru ca nu sunt de acord cu moschei si refigiati poporu e amarit,de ce sa ne spurce astia in casa noastră si ficusu e slab,sluga la străini poporu asta e blestemat a fost păcat ca si.a impuscat conducători de craciun,dar noi oamenii simpli nu ne.am bucurat.eu nu l.am votat pe străini asta
Eugenia Abrudan - Oradea

#616 Petitie impotriva islamizarii Romaniei

2016-04-08 02:26

Va propun sa semnati petitia https://www.petitieonline.net/petitie/48114146

Nu vrem cote obligatorii de migranti in Romania si nu vrem mega-moschee in Bucuresti

Orgoliile nu isi au locul, e nevoie de unitatea romanilor!


Musafir

#617

2016-06-13 21:56

Pentru cea promis nu sa tinut de cuvînt noi tot pintre străini suntem .Şi noi ca noi dar romania tot bătrîni o duc greu nu o facut absolut nimic dar nimic .Nu îmi cer scuze a facut ceva să o duca el bine împreună cu familia sa adică Soția lui.

Musafir

#618

2016-07-22 15:42

Poate ne anuntati si ce se intampla cu aceasta petitie.

Musafir

#619

2016-07-23 03:41

Nu este normal ce se intampla in tara noastra , suntem umiliti.. ...

Musafir

#620

2016-07-23 09:35

Ca sa indrept greseala de a-l fi votat !
Nicoleta

#621 asta e

2016-08-02 17:10

Ca german are un puternic complex al vinovatiei fata de jidani/jidovii cei kazari, datorita minciunilor si politiei lor a gandirii, si desigur e si mason, cu grad inalt, deci supus lor. Altfel n-ar fi in politica. Tara noastra are cei mai multi masoni din Europa de Est. Dar altul mai bun nici nu putem avea. Pana una alta, din doua rele alegem raul mai mic.

Nicoleta

#622 continuare

2016-08-02 17:39

De aceea nu am semnat petitia. Pentru ca jidanul de Ponta sau oricare neo-comunist jidan/tigan/jidano-tigan din PSD ar fi mult mai rau decat germanul Iohannis, fie el si jidanit.


Musafir

#623

2016-08-03 17:31

De acord ! Jos cu cel care nu iubeste tzara si poporul roman ! Iubeste doar salariul mare, vacantzele de vis, casele multe, weekend-urile cu, coloane oficiale ! Ne-am saturat de saracie si neavutzie !

Musafir

#624 Re:

2016-12-26 18:33

#2: -  

 Doare prostia ?

Victor ponta

#625 Muie!

2016-12-27 15:38

Multa muie! Muie_psd