Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Ruxandra

#8701

2015-07-20 15:56

 Animale, care nu merita sa mai respire o secunda de aer in libertate!

Daca se putea legal, votam si pentru castrare.


Musafir

#8702

2015-07-20 15:56

Pentru ca asa speram sa putem merge linistiti pe strada daca justitia isi va face treabacel putin 40 de ani de inchisoare
Ana
Musafir

#8703

2015-07-20 15:56

Doresc sa i se faca dreptate acestei copile ,iar "bestiile" sa fie pedepsite. Toti avem sau vom avea copii,carora nu le dorim decat tot binele din lume . Legile tarii trebui sa fie respectate de "la vladica pana la opinca", sa nu ne fie frica sa mergem pe strada , fie ziua ,fie noaptea. Cei care trebuie sa aplice legile ,sa nu uite ca sunt platiti din banii poporului si sunt in slujba poporului.


Musafir

#8704

2015-07-20 15:56

pentru ca sunt parinte si se poate intimpla oricarui dintre noi ca asemenea gunoaie sa nenoroceasca familii si sa stice viitorul unei fete. Oare judecatorii care iau pus liberi nu au copii ????ROMANIA DE CACAT

 


Musafir

#8705

2015-07-20 15:56

Pentru ca sunt revoltata ca in Romania inca mai exista asa ceva. Sper ca cei sapte sa-si primeasca pedeapsa meritata

Musafir

#8706

2015-07-20 15:56

greu de explicat cea ce simt
parca as vrea sa-i vad insemnati pe frunte sau obraz cu fierul inrosit sa stie lumea intreaga cu cine are de-a face
RUSINE CELOR CARE I SUSTIN

Musafir

#8707

2015-07-20 15:56

Doresc ca justitia sa-si faca treaba pentru care este platita si sa pedepseasca exemplar astfel de nemernicii, ca pe viitor sa nu mai auzim de asemenea orori !!!!

Musafir

#8708

2015-07-20 15:56

Pentru ca toti acesti nenorociți nu au dreptul la libertate nu au ce cauta in societate

Musafir

#8709

2015-07-20 15:56

am semnat ca vreau sa fie castrati

Musafir

#8710

2015-07-20 15:56

Nu este normal sa scapi nepedepsit de asemenea fapta.Parintii celor sapte baieti violatori daca ar fi avut o fata si ar fi trecut prin asemenea momente cumplite oare ce ar fi facut???

Musafir

#8711

2015-07-20 15:56

In primul rand pentru ca sunt om si mama de fata si baiat si nu vreau sa traiesc cu teama ca li se poate intampla asa ceva. Acesti violatori nu pot fi numiti animale si parintilor sa le fie rusine ca se mandresc cu asa ceva. Rusine si judecatorilor pentru eliberare,nu pot crede ca acestia se plimba liberi iar fata sa plece capul de rusine. Ii doresc multa putere si curaj pana la urma se face dreptate.
CCYBLIS

#8712

2015-07-20 15:56

buna ziua , in cazul de fata ma puteti considera fara judecata , dar oameni buni deschideti ochii , cu bunatatea nu se mai rezolva nimic , sa ierti sa intorci si obrazul celalalt si sa te rogi la Dumnezeu sa fie pedepsit cel ce ti-a facut rau , chiar suntem asa orbi si nu vedem ca nu se intampla nimic ?!!!!! cred in Dumnezeu,iar daca El te ajuta cand ai nevoie , atunci unde e ajutoru? dece nu e nimeni pedepsit cand face o fapta rea dece nimeni din modelul asta de om nenorocit nu e afectat de actiunile lui asupra omenirii ,iar daca tu iei  o paine esti batut cu brutaltitate si fortat sa recunosti , sau in unele cazuri ,datorita coruptiei , sa ti se inceneze un furt si sa fi batut pana recunosti ca tu ai furat desi nu esti vinovat .

eu as aplica niste masuri de tortura celor ce savarsesc astfel de fapte celor care cu tupeu infrunta legea fara a-i fi frica de nimic , nici de Dumnezeu nici de lege nici de urmari ,de nimic.....e plina istoria si mitologiile de metode te tortura , ar putea fi aplicate in cazurile astea pentru a se da o lectie.LEGEA ROMANEASCA E PREA MOALE pentru genu asta de oamenii si PREA ASPRA pentru cei sarmani si nevinovati.

sa nu fim rasisti ,sa nu facem discriminari , dar dece?cand peste tot vedem exemple de violente iesite din comun de la acelasi model de oameni , si vi-l si zic : tuns scurt sau ras in cap , haine turcesti si de firma ochelari si tatuaje , atitudine increzatoare  si tupeu cat cuprinde.


Musafir

#8713

2015-07-20 15:56

Trăim într-o tara care se vrea civilizata. La rândul meu am si eu o fetita si sper ca la un moment dat sa se schimbe legislatia si sa crească pedepsele.

Musafir

#8714

2015-07-20 15:56

Am semnat petitia pentru ca mi-as dori ca justitia sa-si faca datoria, pentru ca mi-as dori ca, in Romania, femeile sa se simta in siguranta oriunde, sa se simta aparate de legile statului, pentru ca am fete si nepoata, pentru ca urasc brutalitatea si umilinta pe care le presupune o asemenea atrocitate.

Musafir

#8715

2015-07-20 15:57

in primul rimd imi este rusine ca sunt romin de oarece in aceasta tara nu sunt legi dar pt corupti si as vrea ca acesti nesimtiti sa primeasca o pedeapsa maxima nu 1 an si apoi sa iasa

Musafir

#8716

2015-07-20 15:57

Si eu am o fetita ,si normal ca-mi este frica sa o mai las singura pe drum deoarece nu stii cand apare un nenorocit cum sunt cei 7! Sa se faca dreptate pt biata fata!

Musafir

#8717

2015-07-20 15:57

Acesti nemernici, nu au ce cauta printre oameni.

Musafir

#8718

2015-07-20 15:57

Trebue o ancheta la tribunal

Musafir

#8719

2015-07-20 15:57

pentru ca am si eu o fata si imi dau seama cam cum s-ar simti un parinte. ( in tinerete am luat o fata la ocazie si nu miaq dat prin cap s-ai fac ceva din contra am certato ca a plecat singura pe cimp , si un alt amnunt s-a casatorit cu un var de akl meu.)

Musafir

#8720

2015-07-20 15:57

ca asa ceva nu ar mai trebui sa se mai intample cu nici o fata sau femeie din toata romania si cine face aceste lucruri inumane sa fie arestati zeci de ani de puscarie dar ar trebui ca justitia sa si cam facadatoria fata de persoanele aflate in dificultatea aceasta cum a fost aceasta fata si cei sapte sa fie arestati pe termen nelimitat

Musafir

#8721

2015-07-20 15:57

Pentru dreptate!! Poate așa, cu o acțiune de mare amploare, se va face dreptate!

Musafir

#8722

2015-07-20 15:57

Pentru arestarea celor 7 huligani din Vaslui,schimbarea legii din viol in crimă referitor la acest caz .Trebuie luate masuri aspre cu acesti judecători care tratează cu nepăsare şi nesimțire aceste situații...

Musafir

#8723

2015-07-20 15:57

Consider ca acesti indivizi au săvîrsit o CRIMA, deci e normal sa plătească ptr ce au facut. Si parintii lor sa si primească răsplata ptr felul cum i au educat!

Anonymous

#8724

2015-07-20 15:57

PT. CA SUNT REVOLTATA CACI CEI CARE GRESESC GRAV SUNT LIBERI DESI SUNT PERICULOSI PENTRU SOCIETATE, IAR MAGISTRATII CARE DAU ASTFEL DE VERDICTE NU RASPUND, LA FEL CA ORICE PROFESIONIST CARE GRESESTE ESTE PEDEPSIT. SUNTEM INTR-O TARA DICTATORIALA SI NU S-A SCHIMBAT NIMIC BUN DUPA 16 NOIEMBRIE.
Krissy

#8725

2015-07-20 15:57

Pt ca si eu sint mama de fata si ma gandesc cu groaza cum s-ar fi simtit copilul meu si eu,la randul meu,daca niste animale de acest gen ar fi violat-o..as vrea sa stea la puscarie cel putin 20 de ani fiecare si sa aiba parte zi de zi de "sex-surpriza"