Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#6326

2015-07-20 11:18

Oricum pedeapa pentru viol de 7 ani este foarte mica, toti ar trebui sa sa faca cel putin 25 de ani fara posibilitatea de eliberare anticipata. Macar justitia sa isi faca datoria si prin deciziile date sa taie elanul unor nemernici sa mai comita fapte mizerabile, care nu cadreaza cu titulatura de "fiinta umana". Sper sa se faca dreptate si vinovatii sa plateasca scump!

Musafir

#6327

2015-07-20 11:18

Violul e crima! Crima trebuie pedepsita! Cu inchisoare! Atitudinea din prezent a autoritatilor este incurajatoare pentru violatori si pentru altii care pot fi capabili de fapte asemanatoare! Violenta la adresa semenilor nostri trebuie descurajata si pedepsirea celor vinovati prin aplicarea corecta a legii este un prim pas in directia buna!

Musafir

#6328

2015-07-20 11:18

indignare totala

Musafir

#6329

2015-07-20 11:18

Justitia lasa de dorit .Pentru cei chemati la DNA ,catuse arest preventiv ,nimic de comentat in asta dar cind distrugi viata unei tinere si lasi jigodiile LIBERE sa se plimbe printre OAMENI,scuzatima dar ma uit cam chioris la unii magistrati ,mai ales ca ei se cred deasupra tuturora.

Musafir

#6330

2015-07-20 11:19

Vad in fiecare zi fete frumoase,cu fuste scurte,decolteuri,vesele si pline de viata. Ce ar trebui sa faca fetele??? Sa-si puna batice pe cap,sa poarte haine ca bunicile,sa nu mai iasa din casa,de teama ca vor aparea indivizi care au impresia ca pot face ce vor,cu ele! Este inadmisibil,acesti indivizi trebuie sa fie arestati imediat! Grav este un viol,comis de un ins,dar cand vorbim de...7 descreierati...asta este nebunie. Va rog opritii!

Musafir

#6331

2015-07-20 11:19

Ar trebui sa fie initiata o alta petitie care sa ceara o lege care sa oblige magistratii care dau sentinte gresite sa plateasca cu averea sau libertatea!

Musafir

#6332

2015-07-20 11:19

Ce s-ar intimpla daca mamele celor 7 progenituri ar fi violate in acelasi mod bestial in care a fost violata fata?Cei 7 gospadari in mod cert ar deveni din justitiabili, justitia;spun asta judecind dupa comportamentul animalic al celor pe care i-au ,,educat'' .Le-au dat totul ,ma rog aproape totul,inafara de Bun Simt si Omenie.Cu decenii in urma,acestor ,,buni gospodari''li se intimplau diferite evenimente,ca tot suntem in ziua se Sf.Ilie,care ii determinau sa se mute din comunitatea respectiva.Asta ptr. ca justitia, in general, nu-si facea treaba cum se cuvine. CRED cu tarie,ca acum cind Romania face parte din UE,justitia TREBUIE sa-i pedepseasca pe autorii violului in asa mod incit sa le piara cheful si altora de a se mai gindi la asa ceva.Desi cred ca nici o suma din lume nu va aduce linistea in suflet fetei violate,bestiile cu chip de om trebuie obligate sa plateasca daune morale importante acesteia.

Musafir

#6333

2015-07-20 11:20

Pt nedreptate.

Musafir

#6334

2015-07-20 11:20

Pentru a se face dreptate unui suflet zdrobit !

Musafir

#6335

2015-07-20 11:21

Am semnat aceasta petitie din revolta pentru modul de intelegere a libertatii pe aici, pe la noi. Este rodul lipsei de educatie, a lipsei de educatori adevarati, este rezultatul lipsei de rusine si teama. Este rezultatul emisiunilor cu Oana Zavoranu, Pepe, M. Radulescu, Otil, etc, etc etc cu care indoctrineaza unele televiziuni "gloata" (mereu in crestere), televiziuni care au drept invatatori - nici nu stiu cum sa-i numesc pe prezentatorii lor si pe detinatorii posturilor respective, persoane profund corupte si pervertite, avide de faima, averi si locuri pe podiumul desfraului. Trista tara, rataciti locuitori! Dar este rodul si al unor justitiari care nu au masura lucrurilor.
Dar... unde suntem noi, ceilalti, care nu ne dorim sa mergem in directia asta bezmetica? Si care nu dorim sa raspundem prin cuvinte mizerabile faptelor mizerabile, dar dorim expunerea, rusinarea si pedepsirea pe masura a vinovatilor si schimbarea lor in PERSOANE ADEVARATE? Mai existam? Scrieti curat si SEMNATI!


Musafir

#6336

2015-07-20 11:21

Am semnat aceasta petitie in numele dreptatii. Oameni buni scursurile astea si famiile lor nu au ce cauta printre oameni. Vrem dreptate in numele fetei distruse de 7 nenorociti si in numele tuturor oamenilor care o sustinem pe victima nevinovata a unor bestii care acum umbla liberi printre oameni

Musafir

#6337

2015-07-20 11:21

Ca sa nu se mai intample asa ceva

Musafir

#6338

2015-07-20 11:21

Vreau o tara sigura pentru cetatenii sai.

Musafir

#6339

2015-07-20 11:21

petitia ar trebui completata si cu solicitarea demisiei din magistratura a judecatorilor in cauza sa vedem in ce masura mai pot fi acoperiti de CSM cu privire la solutia data in acest dosar

Musafir

#6340

2015-07-20 11:22

Sunt revoltata de ceea ce au facut cei 7 tineri,trebuie judecati in stare de arest, sa primeasca pedeapsa cea mai aspra .trebuie sa urmarim pedepsirea lor cat mai repede cu putinta pentru a fi o lectie celor care cred ca femeia este un obiect. iar pentru fata ,regret enorm ca a trecut prin acele clipe de groaza, sunt alaturi de ea si de parinti, le doresc putere sa poata rezista in aceasta lupta pentru dreptate.


Musafir

#6341

2015-07-20 11:22

Pentru ca este o nedreptate pentru copila aceea ... si prostituata sa fi fost violul e o fapta si trebuie condamnata cu atat mai mult cu cat au chinuit-o acei nemernici ... Am scris ca instanta e de vina pentru hotararea luata .... da libertate si altora la fapte condamnabile .... Sa plateasca ca daca au savarsit ceva ilegal sa fie pedepsiti conform legii. I-au furat viata cred eu acelei fete iar satenii care zic ca a fost sex surpriza si ca fata a distrus 7 vieti sa plateasca si ei alaturi de cei 7 pe care ii sustin.

Musafir

#6342

2015-07-20 11:23

Constituirea unui "grup" care comite o fapta de genul violului ca in cazul celor 7, din punctul meu de vedere niciodata nu o pot considera o "greseala" a tineretii. Fapta are circumstante agravante si ca atare judecatorii ar fi trebuit daca cunosteau legea sa le dea inchisoare preventiva. Problema este ca legea la noi nu este lege de vreme ce si judecatorii pot aprecia la liberul lor arbitru asupra pericolului social care il prezinta unii indivizi.

Musafir

#6343

2015-07-20 11:23

Pt ca prea multi infractori se plimba liberi in timp ce victimele lor sunt distruse pe viata! Ar trebui pedepse mai aspre, inclusiv pt pedofili!

Musafir

#6344

2015-07-20 11:24

NU POTI SA DISTRUGI VIATA UNEI TINERE PENTRU SATISFACEREA UNUI IMPULS ANIMALIC! SUNT RANI CARE GREU SE VOR INCHIDE. FETITA ACEESTA VA RAMANE MARCATA PE VIATA.SPER SA-SI REVINA REPEDE DIN ACEST COSMAR.MULT SUCCES,SUFLET NEVINOVAT!

Musafir

#6345

2015-07-20 11:24

Am si eu trei copii ,doua fete si un baiat iam crescut singura cind sotul a murit si multumesc lui dumnezeu ca leam dat o educatie buna ,acei violatori trebuie pedepsiti cu inchisoare daca sint liberi cu siguranta vor viola alte fete 


Musafir

#6346

2015-07-20 11:24

Inchisoare pe viata.

Musafir

#6347

2015-07-20 11:24

Ceea ce s-a intamplat e inuman!O asemenea fapta nu poate ramane nepedepsita!Acesti tineri nu pot fi numiti oameni!Sunt bestii cu chip de om!

Musafir

#6348

2015-07-20 11:24

Acesti indivizi sunt un pericol public ! Sunt mama . Cine a decis ca acestia sa fie judecati in libertate ? Au fost crescuti de animale , pentru ca nu am cuvinte sa le descriu parintii !

Musafir

#6349

2015-07-20 11:25

#violulecrima

Musafir

#6350

2015-07-20 11:25

Ce au facut aceste jigodii este cu mult peste orice fel de imaginatie bolnava sexuala ce o poate avea cineva, dar in special batjocura ce o afiseaza si acum, prin a denigra victima, ma face sa imi doresc ca acestia sa infunde puscaria pe viata.