Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#4776

2015-07-19 15:09

Sa se faca dreptate. Sa fie arestati.

Musafir

#4777

2015-07-19 15:09

Le urez celor 7 "pitici" de Vaslui, o "Alba ca Zapada" la bulau, care sa le ofere "sex surpriza" cat mai des si cat mai "apasat" !
Dana

#4778

2015-07-19 15:09

Am si eu o fiica si cred ca as fi ucis cu mîinile mele  măcar unul din ei știind ca justiția e corupta si nu-si face treaba .... Cred ca pedeapsa cuvenita ar fi sa fie supus fiecare din ei aceluiași chin pe care l-a îndurat biata fată! Cred ca nu e nici primul nici ultimul caz de batjocura a justiției din Romănia .oriunde altundeva înfundau pușcăria pe viața ...Cu regret ca sint romăn....in Romănia !


Musafir

#4779

2015-07-19 15:10

Sa fie si ei violati in puscarie pana o sa'i usture rau de tot....jeguri ,gunoaie...nemernici....sa va manance puscaria si sa deveniti fetitele smecherilor...

Musafir

#4780

2015-07-19 15:11

ESTE DE NECREZUT CA POT SA EXISTE ASEMENEA BESTII IN
TARA NOASTRA.SA SE FACA DREPTATE.SA FIE CONDAMNATI
PE VIATA SI "CASTRATI" DACA AR FI O ASEMENEA LEGE.
JUSTITIA SA APERE VICTIMA SI NU "FIARELE"

Musafir

#4781

2015-07-19 15:12

Oameni buni, care mai sunteti, oameni bine intentionati si oameni dragi, voi oameni ce iubiti obarsia voastra si nu ati uitat sacrificiul generatiilor a caror gena o mosteniti, NU MAI PERMITETI perpetuarea la nesfarsit a raului, a grotescului si a imposibilului !!!
Schimbati parlamentarii corupti , tradatori de neam si tara care fac legi strambe dar si judecatorii si mai corupti ce manifesta intelegere pentru scursurile socoetatii ... societate care nu se mai trezeste si care nu se mai desteapta ( de-ar sti Andrei Mureseanu..! ).
Priviti in jurul vostru cu atentie si veti vedea un polonez camarad dar si un ceh si ungur cat si un sloven sau un slovac, cu totii provenind din acelasi blestemat bloc comunist , ca ei au reusit sa se ridice din mocirla si drumul ales este cel mai bun pentru ca este drumul construit cu tarie de caracter ce impune autodisciplina, multa vointa, mult respect pentru inaintasi si familie , respect de sine si pentru om in general, respect pentru lege, comunitate si munca (truda ), multa moralitate ce se deprinde din educatia de familie, scoala si religie (unde este cazul). De ce noi romanii nu mai iubim puritatea adevarului si a frumosului? De ce ne-am pierdut curajul si libertatea de a fi si noi in randul celorlalte natiuni daca mai buni nu ne dorim sa fim? De peste 25ani , noi excelam in rau si mai rau ; de unde toata aceasta inertie? Noi de unde venim si unde dorim sa ne indreptam mai ales? Cat timp ne vom mai complace in dezbinarea vicleana insamantata de conducatori (politicieni) , dezbinare care sta la baza tuturor nenorocirilor acestui poppr lipsit de spirit civic si neinstruit dar si
neinformat devenit astfel usor de manipulat. O masa amorfa... dar, incapatanata sa faca tot ce este posibil ca si capra vecinului sa moara!

Musafir

#4782

2015-07-19 15:12

Violul este crima ,si lipsirea de libertate dasemeni si daca vrem sa traim in Romania ca tara europeana,
trebuie ca legile tarii in materie sa fie aplicate celor care fac astfel de fapte,ei trebuiau pusi in arest preventiv imediat nu lasati liberi sa ne si sfideze laudandu- se cu crima lor.

Musafir

#4783

2015-07-19 15:12

Maine poti fi tu victima sau mama ta, sora ta, iubita ta!

Musafir

#4784

2015-07-19 15:12

DE CE AM SEMNAT PT CA AM SI EU O FATA SI NU AS VREA SA PATEASCA ASA CEVA.IN CAZ CA SAR INTAMPLA SI JUSTITIA NU AR FACE NIMIC MI-AS FACE DREPTATE SINGUR IAS PRINDE PE TOTI SI IAS SCALPA SA NU MAI POATA FACE RAU SI ALTEI FETE.SUNT NISTE GUNOAIE NISTE JEGURI NU SE POT NUMI OAMENI.SPER SA PUTREZITI IN PUSCARIE SA VA VIOLEZE BAIETI SI PE VOI IN FIECARE ZI SA VEDETI CE BINE ESTE GUNOAIELORRRRRRR

Musafir

#4785

2015-07-19 15:13

credeti ca le pasa,ma indoiesc :(,,aceste fiinte din justitie oare ei nu sunt parinti ,sau nu au trairi sufletesti ?!!...ei traisca numai si numai pentru bani ,pacat ,mare pacat :( sfarsitul lumi ni-l facem noi cu mana noastra ,o doamne :(

Musafir

#4786

2015-07-19 15:13

Am semnat aceasta petitie pentru a i se face dreptate victimei.

Musafir

#4787

2015-07-19 15:13

Asa e normal,violul se pedepseste prin lege!

Musafir

#4788

2015-07-19 15:13

Arestarea lor imediatä! Nepedepsirea lor este un pericol real pt. alte femei! Pedeapsä maximä!

Musafir

#4789

2015-07-19 15:14

La puscarie cu ei !!!

Musafir

#4790

2015-07-19 15:14

Doresc ca aceste scursuri ale societății sa treaca si ei prin ce a trecut acea fata!! Adica sa fie Violați in repetate rânduri acolo unde merita sa zacă mult timp de acum inainte, si anume la închisoare!!!

Musafir

#4791

2015-07-19 15:15

Niste ipocriti nu merita sa fie liberi la zdup acolo trebuie sa stea multa vreme

Musafir

#4792

2015-07-19 15:16

AM SEMNAT ACEASTA PETITIE PT CA NU POT SA-I PEDEPSESC EU INSAMI PE CEI 7 INDIVIZI , PE PARINTII CARE I APARA DESI STIU CA AU COMIS O FAPTA DE NEIERTAT SI PE JUDECATORII CARE INJOSESC JUSTITIA SCUIPAND PE CONCEPTUL DE DREPTATE.!
SEMNEZ PT CA ALTCEVA NU POT FACE ! VLAD TEPES A RAMAS DEPARTE , IN TIMP.

Musafir

#4793

2015-07-19 15:16

După părerea mea nu, condamnare pe viață.

Musafir

#4794

2015-07-19 15:16

a s mai fi semnat o petitie si pentru arestarea judecatorului si inca o petite prin care in timpul executarii de pedeapsa in puscarii,violatorilor sa l i se aplice un tratament prin care pierd potenta sexuala

Musafir

#4795

2015-07-19 15:16

Pentru a se face dreptate!

Musafir

#4796

2015-07-19 15:16

E o datorie sa luam atitudine in fata unei asemenea monstruozitati. Daca justitia nu face dreptate,trebuie s-o obligam!

Musafir

#4797

2015-07-19 15:16

E inacceptabila o asemenea nedreptate si nu inteleg rostul denigrarii fetei pe net. O femeie, poate sa fie si ultima prostituata, are dreptul la libertate, in momentul in care refuza, esti obligat (daca esti om) sa-i respecti alegerea.

Musafir

#4798

2015-07-19 15:17

Putem fi oricare dintre noi.Nu pot fi numiti oameni,ci doar fiinte primare.

Musafir

#4799 Re: Nu sunt de acord cu asemenea idei înapoiate. Să fie aplicată legea care e în vigoare

2015-07-19 15:17

#4765: -  

  Și dacă cel acuzat de viol își dovedește nevinovăția după ce a fost castrat? Acel om este mutilat chimic pe viață și nu are cum să mai fie îndreptată situația. Au fost destule cazuri în care instanțele din România au dat verdicte greșite. Nu este drept ca un om să fie mutilat pe viață pe baza unei suspiciuni, mai ales că în România judecătorii nu răspund dacă dau un verdict greșit. Într-o țară civilizată nu se aplică pedepse corporale și pedepse capitale fiindcă acestea sunt ireversibile. Chiar dacă acuzatul pledează vinovat nu înseamnă că este vinovat, este posibil ca asupra lui să fie făcute presiuni, deci nu trebuie condamnat la moarte sau mutilat pe viață. Nu trebuie schimbată legea.


Musafir

#4800

2015-07-19 15:19

Sunt necesare pedepse mai dure oentru aceste brute;!!