Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#4626

2015-07-19 13:50

Am semnat aceasta PETITIE ca sa se facă dreptate in acest caz.sunt alaturi de aceasta fata si sper sa i se facă dreptate.



Musafir

#4627

2015-07-19 13:50

Sa primeasca ce merita aceste gunoaie!!
Rusineeee!!

Musafir

#4628

2015-07-19 13:50

Unor astfel de personaje ceea mai grea pedeapsa ar fi castrarea lor. Inchisoarea pe viata mi se pare prea usoara, desi inclin sa cred ca vor avea parte de un ``tratament`` special acolo. Multi dintre ei cred ca au fete acasa sau...poate doar gandul cum ar fi fost daca era fata lor in cazul domnisoarei. Deci castrarea ,din pct meu de vedere ar putea fi o lege binevenita ptr cei de teapa celor 7 nemernici.


Musafir

#4629

2015-07-19 13:50

Nu cunosc pe acesti 7 nenorociti dar dupa nume da.din pacate familia mea se trage de pe acele meleaguri si tin sa precizez un lucru:niciodata nu am inteles de ce un sat la doar 5km de oras e atat de incuiat metal???? Din fericire in oras lumea e altfel.numele acestora imi spun multe:vacari, oieri dar si lume buna,plecati in afara (poate chiar si ei),dar cand aterizeaza pe teritoriul lor, vorba aia:sa Nu uiti niciodata de unde ai plecat. Nu se vor schimba niciodata asta din cauza ca sunt nascuti asa.PE cand magistratii,cunoscand probabil familiile acestora(fiind un oras mic si plin de mafie au luat spaga buna de la ei si le-au dat drumul.ca doar la noisunt obismuiti ca femeile sunt curve si nimic mai mult.sper ca fata asta sa se refaca intr-buna zi si daca ar avea curajul sa ii castreze ea personal ca asa  doar se poate razbuna cel mai tare.


Musafir

#4630

2015-07-19 13:51

Închisoare pe viata, cu muncă silnică. Doar n-o sa plătească tot fata, din taxe, "hotelul" animalelor. Si la puscarie fara acces la sapun. Sa-i doară putin când le iau "veteranii" cururile la lustruit sculele.

Musafir

#4631

2015-07-19 13:51

Este incredibil! Pare un subiect de film! Este scandalos iar gradul de ignoranta al faptasilor subliniaza fallimentul parintilor si al comunitatii care i-au (ne)educat si format. Acesti indivizi vor perpetua mentalitatea care a permis inradacinarea unor astfel de atitudini.
Cinci ani de inchisoare sunt extrem de putini pentru asemenea fapta...
Daca nu au invatat pana acum ce inseamna respect. , onoare si barbatie e prea tarziu pentru ei.Sunt deja compromisi iremediabil.Au picat cel mai important examen al vietii.

Musafir

#4632

2015-07-19 13:51

Merita multa suferinţă, dar judecata va veni de la Bunul Dumnezeu!

Musafir

#4633

2015-07-19 13:52

Nu pot crede ca mai avem astfel de 'specimene' in Romania. Atita
primitivism nu credeam ca a mai supravietuit in vreun cotlon din
tara asta ,in zilele noastre.

Musafir

#4634

2015-07-19 13:52

Sunt niste jeguri penale .Nu imi doresc astfel de persoane in libertate

Musafir

#4635

2015-07-19 13:53

Sper ca totusi in Rom sa mai functioneze justitia, nu numai cea la comanda. Si sper ca justitia sa primeze asupra prejudecatilor de genul ca victima ar fi instigat la viol. Consider ca nici o prostituata nu ar trebui sa aiba parte de un asemenea "tratament" si chiar si in cazul unei prostituate sentinta trebuie sa fie nepartinitoare. Cu atat msi mult cu cat este borba de o fata de 18 ani. Toti oamenii au dreptul la demnitate si la controlul propriei persoane. Aici nu mai este vorba de sexualitate ci de animalitate, bestialitate, violenta. Nu stiu ce este in mintea judecatorilor, aceste bestii vor recidiva vazand cat de usor au scapat. Parca am fi in India, numai acolo am mai auzit de violuri in grup acoperite de lege si de comunitate.
Cat despre comunitatea locala: evul mediu, inapoiati, nu degeaba este judetul cu cea mai mare rata de somaj!

Musafir

#4636

2015-07-19 13:53

Nu sunt de acord cu fapta pe care cele 7 "animale" au facut-o! Mi-as fi dorit sa existe pedeapsa cu moartea!! Asta ar merita! De ce sa cheltuie statul cu tinerea lor la puscarie? Cu banii respectivi mai bine s-ar folosi pentru intretinerea unor copii din orfelinate sau a unor batrani in azil.

Musafir

#4637

2015-07-19 13:53

LA PUSCARIE CU ACESTE BESTII UMANE !....FAC UMBRA DEGEABA PAMANTULUI!.....RUSINE PARINTILOR CE I-A CRESCUT SI EDUCAT IN ACEST FEL..SI LE RECOMAND ACESTORA(PARINTILOR), SA NU MAI MEARGA DEGEABA LA BISERICA !.....SA SE UITE IN OGRADA LOR SA VADA CE RETARDATI AU CRESCUT /RUSINEEEEE..
vladut portugalia
Musafir

#4638 puscarie pe viata celor 7 violatori sa fie pusi in celule cu parinti care au fete acasa

2015-07-19 13:53

7nemernici de as fi in lokul vostru cei ce comentati mai bn as face tot posibilu sa ne strangemun grup din toate colturile lumi care pot sa mearga la vaslui care sa protesteze intrun fel sau altul in orasul din care provin si sa le aratam celor din Parlamentul Romaniei ca daca nu o vor face ei vom face noi dreptate cu mana mea sincer sunt departe de tara ca de as fii acasa ma despart doar 60 km am multi prieteni care mar sustine sa mergem acolo si leam arata noi calcat cu masina sau viol jur ca leas da numai peste picioare si ias casta asa cum a facut dc ciomu acum cativa ani ias luoa si iasi lega inpadure la barnova dezbracati si lasati acolo insetati si infometati sa vedem atunci ce mai au de zis presupuisi lor parinti care habar nu au sasi creasca si sasi educe copii
imi cer scuze de vb mele dar since am 25 de ani sunt plecat din tara si sincer parca ma dezgusta din ce in ce mai tare romania rog pe toti cei ce lassati comuri incercati sa faceti cv ganditiva fiecare care aveti copii ca vi se putea intampla voi inca odata imi cer scuze de vulgaritatea sau vb urate dar chiar nu poti sa te stapanesti cand vezi si auzi asemenea oameni


Musafir

#4639

2015-07-19 13:54

In acest caz macar castrarea chimică ar putea fi o solutie.
andreea cristina

#4640

2015-07-19 13:55

Nu cred ca exista o pedeapsa anume pentru ceva atat de josnic.Oribil! Merita sa fie chinuiti pe viata ! Nu exista cuvinte ! Trebuie sa se poata face ceva.Daca noi,oamenii de rand ce nu avem functii  inalte avem un cuvant de spus e timpul sa dovedim!Respectivii merita pedeapsa capitala !


Musafir

#4641

2015-07-19 13:55

Taiati bucatica cu bucatica si turnat spirt.inclusiv judecatoru

Musafir

#4642

2015-07-19 13:55

e timpul sa luam atitudine in fata crimelor,violurilor si tuturor mizeriilor care au ajuns sa ne impovareze viata si sa cerem ca cei care castiga bani buni cu meserii care ar trebuii sa ne protejeze sa-si faca meseria pt care sunt platiti

Musafir

#4643 Re:

2015-07-19 13:56

#1: -  

 


Musafir

#4644

2015-07-19 13:56

Deoarece intr-o tara normala trebuie sa ne comportam ca niste oameni normali ,nu ca niste primate iar legea trebuie sa fie mai presus de orice

Musafir

#4645

2015-07-19 13:57

Sa.i aresteze ...nu merita sa stea libireri ...Daca vroiau femeii , sa se fi dus la prostituate ..ca slava domnului sant destule ..

Musafir

#4646

2015-07-19 13:58

Bestiile alea merita sentința maxima pt fapta lor.

Musafir

#4647

2015-07-19 13:58

Am semnat pentru ca imi doresc sa merg pe strada fara teama si asta cat mai curand. Cer reintroducerea pedepsei cu moartea si castrarea chimica. Iar acest gen de scursuri umane sa poarte stigmatul de infractori toata viata.

Musafir

#4648

2015-07-19 13:58

Pentru a trai in normalitate

Musafir

#4649

2015-07-19 14:00

As fii vrut sa fie o lege pt acesti nenorociti (violatorii) si anume sa fie castrati !!!!

Musafir

#4650

2015-07-19 14:02

Cerem arestarea celor 7 animale din Vaslui!!