Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#2326

2015-07-18 17:22

Nu pot sa inteleg decizia "judecatorilor" de ai lasa liberi pe acesti derbedei.Trebuie luate masuri DRASTICE petru a stopa acest fel de "distractii'.

Musafir

#2327

2015-07-18 17:22

Am semnat pt ca asemenea "scursuri ale societatii"nu merita sa se bucure de liberate alaturi de oamenii normali,ar trebui sa fie in celule.....

Musafir

#2328

2015-07-18 17:23

Deoarece locul lor nu este printre noi, ei sunt o otrava pentru viata.

Musafir

#2329

2015-07-18 17:23

pt ca trebuie sa plateasca pt ce au facut.Oameni ca astia nu au ce cauta in libertate.

Musafir

#2330

2015-07-18 17:24

Nu se mai Închide ochii pentru nimic in lume!
Violul este o crima!

Musafir

#2331

2015-07-18 17:24

Nu va lăsați! Un violator va face același lucru si după ce va fi eliberat! Aceștia sunt oameni bolnavi care nu si revin niciodată! După părerea mea ar trebui castrați sau înăsprite pedepsele in aceste cazuri -de violatori si pedofili

Musafir

#2332

2015-07-18 17:24

Pentru astfel de bestii ar fi frumos să se reintroducă torturile medievale și condamnarea la moarte!!! Bestii cu chipuri umane....

Musafir

#2333

2015-07-18 17:24

Infracţiuni contra libertăţii şi integrităţii sexuale

Art. 218

Violul

(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal cu o persoană, săvârşit prin constrângere, punere în imposibilitate de a se apăra ori de a-şi exprima voinţa sau profitând de această stare, se pedepseşte cu închisoarea de la 3 la 10 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.

(3) Pedeapsa este închisoarea de la 5 la 12 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi atunci când:
f) fapta a fost săvârşită de două sau mai multe persoane împreună.

Sa se aplice odata legea, d-lor judecatori !!!!

Musafir

#2334

2015-07-18 17:24

Nu este normal așa ceva! Acele persoane trebuie să plătească pentru răul făcut! 


Musafir

#2335

2015-07-18 17:24

Am semnat pentru ca sper ca violatorii sa primeasca cea mai grea pedeapsa permisa de lege, sa aiba de ce nu, si ei parte de sex surpriza(cu varf si indesat, ca sa zic asa) in toate modurile imaginabile si sa fie atat de distrusi psihic, incat sa se sinucidaaaaaa!!!! Si daca se poate sa pateasca de-astea si toti cei care le tin partea, n-ar fi rau deloc . Si la naiba, sa-i si castreze pe bune inainte sa-i bage in puscarie (se zice ca cea chimica nu e eficienta)!!!


Musafir

#2336

2015-07-18 17:24

Pentru dreptate! Totodata, pentru insanatosirea mintala a comunitatii vasluiene.

Musafir

#2337

2015-07-18 17:25

am lasat aceasta petitie ,ca fetele din ziua de azi sa nu mai aiba incredere in orisicine sa nu se urce in masina nimanui chiar si a vecinului,ca paza buna pazeste primejdia rea.Iar pe acei nenorociti ias ucide,iar satul ojudeca spunind ca era o destrabalata,dar chiar asa fiind ei nu aveau dreptul s-o violeze s-o batjocoresca,fiecare face cu viata lui ce vrea,dar poate ca acei derbedei au surori simi-as dori sa le se intimple la fel.Pentru fata ii doresc sa fie tare sa mearga prin sat cu fruntea sus pers. normale sint sigura ca nu o vor judeca,mult curaj iti doresc.

Musafir

#2338

2015-07-18 17:25

In caz ca organele oficiale ale statului nu rezolva treaba, intr-un timp cat mai scurt, propun sa demaram o campanie de judecata din partea poporului

Musafir

#2339

2015-07-18 17:25

Adevarul .......avem nevoie de adevar in tara aceasta ..........nu numai in legatura cu acesti violatori dar in legatura cu tot acest sistem de mita(si in acest caz, alfel cum sunt "saracii violatori " in arest la domiciliu) ,furturi la scara mare , manipulare........etc etc , ne am saturat .......de asta avem nevoie de ADEVAR SI CORECTITUDINE

Musafir

#2340

2015-07-18 17:25

Fiindca unii dintre noi trebuie sa plece dintre noi...

Musafir

#2341

2015-07-18 17:25

Am semnat aceasta petiti din dorinta de a avea legi drastice impotriva vizitatorilor . Rog Presedintele Românei sa revizuite legile acestei țări . Sper din tot sufletul ca aceste 7 brute si animale din Vaslui sa fie prdepsiti după fapta lor..Ei sunt un PERICOL PUBLIC. Va multumesc !

Musafir

#2342

2015-07-18 17:26

Violul este o crima! Nu exista sex surpriza!

Musafir

#2343

2015-07-18 17:26

numaidecat trebuie asestati,sa infunde puscaria,jigodiile.

Musafir

#2344

2015-07-18 17:27

pentru ca asa este corect,, acele brute trebuie sa stea la puscarie ... sa plateasca pentru ceea ce au facut!


Musafir

#2345

2015-07-18 17:27

Acesti psihopati sunt pericol social ! familiile lor trebuie , de asemenea sa fie trase la raspundere pentru continua defaimare a victimei violate ! Magistratii vinovati sa fie exclusi din magistratura !

Musafir

#2346

2015-07-18 17:27

Pentru ca m-a pus bunaciunea de Lora
crys

#2347 Re:

2015-07-18 17:28

#26: -  

 Din pacate, majoritatea celor ca ei si a celor care-i sustin pe cei 7 indivizi, sufera de boli psihice. De fapt, in acele sate primitive, se gasesc adevarate focare de boli psihice, pe care le transmit mai departe, din generatie in generatie, sau prin modelul educational. Multi dau vina pe saracie, dar nu poate fi saracia o scuza pt acte criminale. Doar schimbarea legislatiei in una care sa tina cont de fapte si renuntarea la toleranta excesiva ce cuprinde incet dar sigur, intreaga omenire, mai pot face "minuni" cu asemenea oameni, care au ramas mental in stadiul unor neanderthalieni. La ei primeaza instinctele, nu ratiunea. Sunt antisociali din nastere si nu cunosc empatia, nu vor si chiar nu pot simti ceva emotional fata de semeni, deci orice pedeapsa vor primi (poate dupa aceasta petitie se va reveni la o analiza mai realista a acestui caz si vor fi privati definitiv de libertate - cel putin, asa sper), nu-i va atinge, pt ca ei vor considera ca au avut puterea asupra vietii unui om, adica exact ceea ce cauta astfel de oameni (puterea). Si nu va faceti iluzii ca odata ajunsi in inchisoare, vor fi linsati - nici vorba, poate ca vor deveni "profesori, deschizatori de drumuri" pt alti antisociali novici. Doar ei stiu sa fie f buni manipulatori si au capacitatea de a detine puterea in fata altor oameni.

 


Musafir

#2348

2015-07-18 17:29

Este INADMISIBIL la ce nivel s-a ajuns!!!Pana si magistratii au ajuns sa considere violul o chestie nepericuloasa!!Ar trebui completata petitia cu solicitarea pedepsirii magistratilor complici!!!

Musafir

#2349

2015-07-18 17:29

Pentru a se face dreptate și a se ridica presiunea ce se pune pe victimă.
Violatorii sunt criminali foarte nocivi societății - locul lor nu e în libertate.

Musafir

#2350

2015-07-18 17:29

Din pacate de la revolutie incoace violatorii umbla liberi pe strazi. Eu personal stiu din vedere unul care'i patron in Iasi si o viata teroriza fetele din scoli,cluburi etc. Culmea il vedeam dand noroc cu avocati,deci... Merita o petitie si pt justitia si politia corupta. Am facut o plangere la DIICOT pt unul din Const. care racola romance sa le dea pe mana proxenetilor din Grecia si dupa 5 ani de lupta,bani si timp pierdut a venit decizia anchetei cu concluzia " d'ra Enea ati stiut la ce va duceti!" Mai luptate inca 5 ani cu morile de vant. Acesti violatori merita inchisi pe viata Asta e dreptatea banul si drogurile.