Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#11101

2015-07-20 19:54

Am semnat din respect pentru viata!

Musafir

#11102

2015-07-20 19:54

Sunt niste animale si trebuiesc pedepsite...Rusine celor care au hotarat judecarea lor in libertate

Musafir

#11103

2015-07-20 19:54

Jenant. Își recunosc vina și sunt puși în libertate?

Musafir

#11104 Judecatorul tap caratist bazedovist

2015-07-20 19:54

Un astfel de specimen sub uman ar putea sa te judece??? Va dati seama ???? Adrian


Musafir

#11105

2015-07-20 19:54

Sant si eu tata de fete apropiate a victimei. Daca l-i s-ar intampla asa ceva ,Doame fereste, i-i castram cu mana mea , sa le mai arda de viol.

Musafir

#11106

2015-07-20 19:54

Din bun simt...
Anonim

#11107

2015-07-20 19:55

Judecatoare= Georgiana Moldovan

IATA NUMELE DATELE BESTIILOR MIZERIILOR CARE NU POT FII NUMITI OAMENI SPER CA CEI CARE AU INTREBAT MAI DEVREME SAU ALTII SA II ARANJEZE BINE

VIOLATOR : Boicu Ionuţ Bogdan (21 ani) facebook.com/bogdan.boicu.31 Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

VIOLATOR : Burada Silviu (21 ani) are o sora Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

Dorina Burada "mama" bestiei (Violatorul Burada Silviu) care a initiat o campanie de denigrare la adresa fetei violate} Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

VIOLATOR : Burlacu Paul Andrei (28 ani) facebook.com/paul.burlacu.967 Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

VIOLATOR : Surleac Ioan (20 ani) Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

VIOLATOR : Bolboceanu Petrică (23 ani) Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

VIOLATOR : Rotaru Alin Dumitru (18 ani) facebook.com/alin.rotaru.33 Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

VIOLATOR : Avădanei Silviu (22 ani) are 2 surori studente ( a amenintat jurnalistii că îi va călca cu masina pe trecerea de pietoni) Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

MIZERIE UMANA : Răzvan Rău facebook.com/razvan.rau - Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui - susţinătorul violatorilor, care denigrează victima în mediul online , pentru mizeria asta violul este "sex surpriza".

 

Musafir

#11108

2015-07-20 19:55

Nu este normal să îți bați joc în felul asta de o ființă și să ramii liber, ar trebui săi bage în pușcărie ca să primească același tratament care au dato ei sărmănei tinere.mă rog din tot sufletul să aibă tăria să treacă peste această dramă cit mai ușor posibil și aș dori să va mulțumesc pentru această inițiativa


Musafir

#11109

2015-07-20 19:55

Ptr ca aceste bestii trebuie sa stea la inchisoare

Musafir

#11110

2015-07-20 19:55

intr=o tara cum pretinde Romaia ca ar fii nu este posibil ca niste magistrati sa fie impasibili si insensibili la legile unui stat de drept.iubesc acea tara dar ma bucur uneori ca nu sunt acolo.

123

#11111

2015-07-20 19:55

bravo anonim!!!!


Musafir

#11112

2015-07-20 19:55

Sunt mama a doua fete si nu as dori sa li se intample vreodata ceea ce i s-a intamplat fetei. Familiile acestor baieti ar trebui sa le fie rusine ca au crescut niste baieti fara pic de educatie, ca niste dobitoace. Rusine violatorilor, rusine parintilor lor! RUSINE JUDECATORULUI DIN VASLUI CARE I-A LASAT IN LIBERTATE.

Musafir

#11113

2015-07-20 19:55

Pentru ca sunt revoltat peste masura. Si furios din cauza celor care i-au lasat in libertate pe monstrii aia!

Musafir

#11114

2015-07-20 19:55

Acum 14ani am trecut si eu printr o experienta neplacuta ...am avut noroc pt ca am scapat altfel nu stiu ce s ar fi intamplat nu am spus nimanui pt ca am fost amenintata....in cazul acesta vreau ca violatorii sa plateasca si sa simta durerea prin care a trecut si trece aceasta fata
marius macovei
Musafir

#11115 Re: Re: as fi facut acelasi lucru

2015-07-20 19:55

#9305: Cristina - Re:  

 Sunt tatal unei fetite de aproape 3 anisori si cred ca acest sentiment nu se va schimba niciodata. Numai gandul ca i s-ar putea intampla asa ceva imi creaza o stare de agitatie si de nervi de as face acelasi lucru care l-a facut acel tata. La fel ar face, cred, si tatal fetei din vaslui, daca ar avea ocazia. Ma bucur ca a fost deschisa aceasta petitie, sa vada si mama baiatului care a deschis acel grup pe facebook impotriva fetei, puterea acestui site si puterea glasului oamenilor cu capul pe umeri si cu o judecata corecta. Totusi, nu ne lasam calcati in picioare. Multa forta ii urez tinerei, sa aiba puetrea de a-si reveni dupa acest soc, sa fie aproape de familie, si sa stie ca este sustinuta in lupta ei cu acesti infractori de foarte multa lume. Doamne ajuta.


Musafir

#11116

2015-07-20 19:56

De ce ai semnat aceasta petitie?
Ptr ca vreau sa se stie cn sunt
traim intro tara libera
Anonim

#11117

2015-07-20 19:56

Judecatoare= Georgiana Moldovan

 IATA NUMELE DATELE BESTIILOR MIZERIILOR CARE NU POT FII NUMITI OAMENI SPER CA CEI CARE AU INTREBAT MAI DEVREME SAU ALTII SA II ARANJEZE BINE

VIOLATOR : Boicu Ionuţ Bogdan (21 ani) facebook.com/bogdan.boicu.31 Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

VIOLATOR : Burada Silviu (21 ani) are o sora Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

Dorina Burada "mama" bestiei (Violatorul Burada Silviu) care a initiat o campanie de denigrare la adresa fetei violate} Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

VIOLATOR : Burlacu Paul Andrei (28 ani) facebook.com/paul.burlacu.967 Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

VIOLATOR : Surleac Ioan (20 ani) Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

VIOLATOR : Bolboceanu Petrică (23 ani) Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

VIOLATOR : Rotaru Alin Dumitru (18 ani) facebook.com/alin.rotaru.33 Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

VIOLATOR : Avădanei Silviu (22 ani) are 2 surori studente ( a amenintat jurnalistii că îi va călca cu masina pe trecerea de pietoni) Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui

MIZERIE UMANA : Răzvan Rău facebook.com/razvan.rau - Loc: Văleni (Valea Rea) Jud. Vaslui - susţinătorul violatorilor, care denigrează victima în mediul online , pentru mizeria asta violul este "sex surpriza".

 

Musafir

#11118

2015-07-20 19:56

Cei 7 criminali TREBUIE SA FIE PEDEPSITI ! ! ! Trebuie sa simta in fiecare zi a vietii lor, de acum inainte, ce a simtit biata fata. Ei si familiile lor care-i sustin trebuie sa fie exclusi din comunitatile in care se afla si tratati ca GUNOAIE ale societatii, asa cum s-au dovedit a fi. Daca oamenii legii nu vor sa-i pedepseasca pentru ca au primit bani, atunci trebuie sa-i pedepsim noi, noi toti care traim in aceasta tara. Daca vom fi multi nu vor putea sa ne ignore. SA CEREM TOTI CA VIOLATORII SA FIE PEDEPSITI EXEMPLAR ! !

Musafir

#11119

2015-07-20 19:56

Merita sa fie "iubiti" in puscarie ani multi de acum inainte, le doresc o viata "buna si fericita" in puscarie! Noste scarbe ordinare care nu merita nici mancare si nici apa!

Musafir

#11120

2015-07-20 19:56

SA SE FACA DREPTATE

Musafir

#11121

2015-07-20 19:56

Pentru combaterea nedreptatii

Musafir

#11122

2015-07-20 19:57

Sper sa fie violati si ei, fiecare de cate 7 handralai din puscarie

Musafir

#11123

2015-07-20 19:57

Ca fost magistrat ( judecător și procuror ), din considerente sociale, al statutului civil al femeii în general și mai ales al minorelor, al impactului social și al eului față de traumele provocate de această infracțiune, ce are un efect emoțional , mai ales asupra minorelor, care de multe ori, s-a ajuns la sechele iremediabile, iar de multe ori chiar la suicid. Totodată am considerat că pt. acest gen de infracțiuni, extrem de periculoase pt. societate, atât în forme simple și mai ales în forme agravante, cum este cazul în speță, legea să fie aplicată în toată duritatea și exigența ei, fără reținerea vreunei circumstanțe atenuante, cum ar fi: - recunoașterea și regretul comiterii faptei. Pedeapsa ce se impune este închisoarea cu maximul special și cu aplicarea sporului aplicat, tot, în cuantum maxim. Latura civilă a cauzei trebuie concretizată printr-o despăgubire pecuniară substanțială , la care trebuie obligați, în solidar, toți infractorii, iar minori împreună cu părinții, sau tutorii lor, ca părții- responsabile civilmente-.Conchid că prin aplicarea riguroasă a legii și - NU - prin manifestarea unei clemențe nejustificate - pedepsi minime sau cu suspendări, se realizează nuanța prevenției generale cât și latura educativă a infractorilor din speță, cât și a impactului social,

Musafir

#11124

2015-07-20 19:57

Pt ca este nedreptate pt fata brutele merita cel putin inchisoare pe 20 ani

Musafir

#11125

2015-07-20 19:57

Sa plateasca pentru tot raul faccut saracei fete.