Demisia lui Dan Căpățâna,manager SCJU Constanta

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia lui Dan Căpățâna,manager SCJU Constanta


Musafir

#1

2015-05-06 15:38

d DESI PLATESC CAS atat eu cat si firma la care lucrez sunt tratat ca ultimul om atat de catre personalul fara bun simt de la receptia SPITALULUIJUDETEAN CONSTANTA si de catre unii medici .POATE MANAGERUL SPITALULUI ii invata bunele maiere pe subordonatii acestuia .ESTE LOC destul la BECIUL DOMNESC

Musafir

#2

2015-05-07 06:36

pentru un manager adevarat;D.C. a adus spitalul in sapa de lemn!
X

#3

2015-05-07 14:50

Deplorabila situația din aces spital,plecând de la atitudinea majorității cadrelor,lipsa condițiilor umane de spitalizare in majoritatea secțiilor,șpăgi,plata tratamentelor de către pacienți sau apartinatori,etc. Acest manager este total incompetent in a-si instrui cadrele in raportul cu pacienții,cât si in administrarea fondurilor primite dat fiind ca ei nu au de cele mai multe ori cele necesare.


Musafir

#4

2015-05-08 08:04

Mafioti corupti (mina in mina cu licitatilet trucate ,in cooperare cu farmacista diriginte de la spital jud.constanta,care tine toate medicam.blocate si care le distibuie dupa bunul plac al domniei sale.pe baza unor hirtii care nu ajuta cu nimic la salvarea vietii pacietientilor)

Musafir

#5

2015-05-08 10:06

Mama a fost internata in spital , pentru medicamentele necesare primeam zilnic a reteta pentru a le cumpara.Capatina este rupt de realitate.In loc sa stea in birou, din cand in cand sa treaca si pe sectii sa vada realitatea pe care o pastoreste .

Musafir

#6 manager si spital de mizerie

2015-05-08 10:55

Doresc sa semnalez autoritilor si pe aceasta cale despre practica celor de la ATI - Terapie Intensiva care leaga pacientii de maini si de picioare, de pat, si le administreaza calmante, pana li se opreste inima. Apoi anunta acolitii de la morga -casa albastra ca au client. Rusine sa va fie capatana, badarau, si toti criminalii de la ATI. Sa sfarsiti ca ai vostri pacienti, legati, insetati, indopati cu sedative!


Musafir

#7

2015-05-08 11:02

Pentri ca am lucrat in acest sistem mi am dat demisia in urma cu un an .


Musafir

#8

2015-05-08 17:47

Din cauza condițiilor mizere si a serviciilor de proasta calitate. Îți este scârbă si sa respiri in acest spital

Musafir

#9

2015-05-08 18:06

Capatana este un mincinos fara masura! Conditiile din Spitalul judetean sunt mizerabile,s-a investit in doua trei sectii ,iar restul spitalului este plin de gandaci,personal arogant de la portar pana la manager! A inchis in schimb un spital de renume in tara ,cel de de la Eforie,din orgoliu,impreuna cu ,,minunata " echipa de la Floreasca condusa de Serban! Rusine sa le fie! Da ,merita demis!


Musafir

#10

2015-05-08 18:24

Mknknhollbgdsyhknbvxd

musafir

#11

2015-05-08 20:13

Acest spital are nevoie de un control riguros din partea ministerului,sunt o grămada de mizerii la mijloc iar pentru majoritatea este responsabil acest manager. Oamenii sunt tratati cu lipsa totala de respect,ca pe niște obiecte. Nu se investește in tratamente,nici in pregătirea personalului. Totul este defectuos iar Căpățâna ascunde aceste lucruri,aruncând in fata câteva investiții in 3-4 secții. ATI-ul nu este o secție unde se salvează vieți,scapă cine are zile,noroc si bani! Folosesc cele mai ieftine tratamente sau nici alea daca aparținătorii merg sa le cumpere,ca sa i se umple punga cui trebuie!


Musafir

#12

2015-05-09 06:48

Pentru un oras asa cum este Constanta daca ceea ce se intampla la serviciul de urgenta se poate numii urgenta inseamna ca majoritatea un au trecut or acolo. Se asteapta cu orele pana te baga cineva inseamna,conditiile sunt de jalnice, exista o singura toaleta pt toti pacientii (barbati,femei, copii toti la un loc),nu exista hartie igenica ( cel putin cand am fost eu ,recipientul cu solutie pt spalat pe maini era gol...etc.etc) , mau asezat pe un colt de pat in care statea intins un batran care imi spunea ca sta de la Ora 13:00 si astepta sa vina nu stiu ce doctor, precizez ca eu am ajuns la Ora 22 (eliminam o piatra s-au formatiuni nisipoase) si am plecat la Ora 02:00. Ce sa mai spun despre doamna Dr. de la ECO parca lucra la strung avea norma de facut. Ce sa mai zici, ramai mut intri cu valul si la sfarsit te trezesti in trotuar si te intrebi "Oare am fost la Spital ?!"...

Musafir

#13

2015-05-09 11:05

Tratamentele in spital pentru cei internati se fac cu medicamente prescrise de doctorii din spital si cumparate de apartinatorii bolnavilor.


Musafir

#14

2015-05-09 13:02

In Spitalul Municipal, inca de la primirea bolnavilor sunt situatii care trebuiesc indreptate cat mai urgent.Poti sa mori cu zile in sala de asteptare si nu te baga nimeni in seama. Probleme creaza atat personalul spitalului cat si firma de paza. Trebuie urgent , imbunatatita calitatea serviciilor medicale, operativitate in acordarea asistentei pacientilor.

Musafir

#15

2015-05-09 13:32

spital mizerabil,fratele meu a fost internat pe medicala apo pe chirurgie ,am trait o perioada de groaza, erau ca niste animale aduse la abator, dacanu aveai pampers de acasa si medicamente,nu aveai ce cauta acolo, eu in fiecare dim ,plecam de la cernavoda la cta stam la usa pana venea doctoral , luam o hartie (notita) si mergeam apoi la o farmacie de langa spital ptr alua medicamentele necesare, daca ii mai treb ceva dupa ce eu plecam acasa treb, sa dea la o infirmiera bani , sa mearga ea sa ii cumpere med,GROAZNIC !! SANE FEREASCA DUMNEZEU SA AJUNGEM ACOLO! SPITALUL GROAZEI.DOAMNE AJUTA!

Musafir

#16

2015-05-09 14:07

Pentru a schimba ceva in lagarul ala care se cheama spital si unde mori cu zile...

Musafir

#17

2015-05-09 21:39

Este adevărat ca spitalul este un adevărat focar de infecție, cu personal lipsit de scrupule.... Nu este vina noastră ca au salarii mici!!! Sa învețe sa se poarte cu oamenii si in primul rând sa mai învețe medicina ca nu știu sa pună un diagnostic! Rușine! Nu au avut nici un banal strop de albastru de metil... Ce sa mai zicem de altele! Vrem siguranța sănătății noastre si a copiilor noștri!

Musafir

#18

2015-05-11 12:27

 

 

Dr.Capatina va aduc doua bonuri fiscale cu medicamentele cumparate unei paciente internate datate 21.04 si 22.04.si lista data de pe sectie cu medicamentele ce sunt necesare.


Musafir

#19

2015-05-11 12:28

Este foarte adevarat. Este plin de gandaci....plin plin plin. Sectia de neurochirigie este plina de gandaci. Am fost aolo internata cu un copil de 6 ani si nu am dormit noapte pentru a imi putea feri copilul de gandaci.....este groaznic si cand spun asta nu exagerez cu nimic. A trebuit sa ne mutam la un alt spital privat ca sa nu mi se imbolnaveasca un copil proaspat operat.


Musafir

#20

2015-05-11 12:32

capatana niciodata nu a dat crezare celui ce a reclamat ceva in neregula in spitalul manageriat de el. Capatana va ramane in istorie ca un manger incompetent, vizitator prin Europa, si cu cele mai multe contracte CU CANTEC externalizate de spital. ALA CU MORGA SI CASA ALBASTRA mai ales. Daca nu exista justitie pe lumea asta pt tine capatana, pe lumea cealalta sigur vei plati 


Musafir

#21

2015-05-11 20:43

omul lui constantinescu... nici nu trebuie zis mai mult.. daca ar avea demnitate si-ar da demisia


Musafir

#22

2015-05-11 20:54

Daca vreti sa traiti, ocoliti Spitalul Judetean Constanta


Musafir

#23

2015-05-14 05:55

in ultima luna am fost in urgenta de 2 ori (am un tata bolnav) si nu este posibil sa stai 14 ore fara sa-i faca mare lucru si 2 ore pana sa-l consulte, nu eram singura in aceasta situatie
erau persoane pe hol cu dureri mari fara sa fie bagati in seama
e o mare catastrofa cu urgenta din constanta

Musafir

#24

2015-05-15 05:18

Golanu' asta de Capatana impreuna cu gunoaiele de la Consiliul Judetean au distrus sistemul sanitar din Constanta.Daca ai nesansa sa ai nevoie de servicii medicale,indiferent daca sunt urgente sau nu,te vei confrunta pe toate liniile de o nesimtire fara margini (obligativitatea de a cumpara medicamentele,mizeria din saloane si a grupurilor sanitare,indiferenta medicilor,etc.).Si nu numai,sa nu ajungi la sectia de oncologie care este coordonata de o doctorita care nu are nici un fel de legatura cu juramantul lui Hipocrate,fiind de o nesimtire rar intalnita,fara margini.

Musafir

#25

2015-05-16 04:28

Groaznic ce e acolo, despre conditiile din spital, ce sa mai spun, este o rusine si lipsa de profesionalism din partea celor care ar trebui sa le gestioneze dar sunt incapabili.