Demisia lui Dan Căpățâna,manager SCJU Constanta

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia lui Dan Căpățâna,manager SCJU Constanta


Musafir

#26

2015-05-20 10:18

Am semnat petitia din respect pentru oamenii acestui oras care au dreptul la un mediu normal si curat in care sa fie tratati omeneste si cu mult profesionalism.Daca in postura domnului Dan Capatana de manager nu stie sa_si indeplineasca conditiile de manageriat e mai bine pentru toti sa ne lase in pace.

Musafir

#27

2015-05-20 12:00

infirmierele supraponderale bruscheaza pacientii, personalul nu are grija de bolnavi, mancarea este execrabila, curatenia.. carcalaci, peste tot lipicios, vine femeia de serviciu cu mopul din wc si sterge in salon,aia de la paza sunt niste brute, dar pe tigani ii lasa sa intre. Cand am fost in vizita la un pacient, am vazut romi neinternati care se spalau la toaleta din camera bolnavului. desi reclamatii curg, directia de sanatate e o apa de ploaie si ascunde sub pres magariilea cestui manager incompetent numit politic


Musafir

#28

2015-05-20 19:48

Jos hotii si obedientii sistemului mafiot din ct

Musafir

#29

2015-05-20 20:39

Condiții de munca civilizate și salariu corespunzator
muncii prestate și pregătirii pe care o am.

Musafir

#30

2015-05-21 07:15

La cati bani platim pentru sanatate, meritam sa fim tratati corect si sa stim ca banii sunt cheltuiti in mod corect si eficient.

Musafir

#31

2015-05-21 07:28

Modul de abordare a actului medical pe care l-am intalnit si suferit in Spitalul Universitar Constanta

Musafir

#32

2015-05-21 07:40

Verificati ce se intampla la Terapie Intensiva, la dr. Badarau. Personalul nu are grija de bolnavi, ii sedeaza intens, ii bruscheaza. Daca nu ai bani sa ungi orice buzunar, moare cu zile pacientul la ATI. E unul Laur, infirmier, asistent, nu stiu ce este, este teroare..

Cineva 1

#33

2015-05-21 07:54

Este adevarat ca situatia in SCJU Constanta este grava, dar am observat pe pielea mea ca pacientii adusi in Reanimare sunt gravi inca de pe sectie si de acolo pleaca problema ca nimeni din tot spitalul nu face ceva pt bolnavi! Daca problema s-ar rezolva de sus pacientii nu ar mai ajunge sedati si legati si poate ar mai avea sanse, dar in conditiile in care pe sectie pacientilor nu li se administreaza tratamentul ei ajung apoi in reanimare cu un picior in groapa...


Musafir

#34

2015-05-21 09:37

Pentru o schimbare majoră si decentă

Musafir

#35

2015-05-25 12:17

Se fura lunar milioane de euro din afacerile cu medicamente fictive care nu ajung nicodata la pacienti, Capatana, Badarau, Grasa etc s-au facut multimilionari furand si cotizand la sefii CJC care le asigura spatele. Rusine acestor asa spusi medici, incompetenti si spagari

Alina

#36 Nepasare ptr oamenii bolnavi din Constanta

2015-05-26 10:50

Mama mea este bolnava de cancer si plateste pana si analizele de sange cand este internata in spital ptr seria de citostatice,am platit operatie,medicamente,absolut tot...nimic nu este gratuit ....


Musafir

#37

2015-05-26 12:06

In anul 2011 era sa-mi pierd copilul din cauza incompetentei unor anumiti doctori, pt care contau doar banii primiti .

Musafir

#38

2015-05-27 06:47

Pentru a se face dreptate ,ca murim cu zile .

Musafir

#39

2015-05-27 10:06

sunt nemultumita de serviciile medicale in spitalul judetean Cta,.Medicii de acolo mi-au pus viata in pericol de cateva ori, ... Mi s-au cerut bani de catre personalul medical ......

Musafir

#40 Re:

2015-05-27 10:13

#32: -    cunoastem cu totii situatia din spitalul jud cta... sa le fie rusine, asta daca mai au obraz....