SALVATI PARCUL HERASTRAU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția SALVATI PARCUL HERASTRAU


Musafir

#76

2015-03-10 17:22

Am copilarit in Herastrau, eram o gasca ce in fiecare seara se strangea la patratica unde cantam cu chitarile si ne distram .Marocanii se obisnuise cu noi , totul era super frumos .

Musafir

#77

2015-03-10 17:30

Lasati o oaza de liniste, bucurestenilor!!Parcul Herastrau este nostalgia multora prin insasi istoria lui.
adrian

#78

2015-03-10 17:51

netrebnicii care au facut hotia adusi in piata publica si lapidati ca in antichitate.anularea actelor emise abuziv.


Musafir

#79

2015-03-10 17:52

Salvati Bucurestiul!!!Salvati Romania de hoti!!!!!!

Musafir

#80

2015-03-10 18:11

TOTI CEI CERTATI CU LEGEA, LEGE NU TOCMEALA, SA PLATEASCA!

Musafir

#81

2015-03-10 18:34

sunt pentru recuperarea a tot ce apartine noua, bucurestenilor, dela nenorocirile facute de regimul portocaliu

Musafir

#82

2015-03-10 19:04

Sper sa avem succes si parcul sa ramana sa cum il stim din copilarie.

Musafir

#83

2015-03-10 19:23

Ba-i hotilor, chiar nu aveti rusine?

Musafir

#84

2015-03-10 19:25

Pana in anul 1990,suprafata respectiva de teren,era destinata cluburilor sportive cu destinatie de a se antrena pe apa lacului Herastrau,sau terenurile de tenis pentru cei ce doreau sa faca miscare.Este momentul ca Primaria Capitalei sa fie sustinuta,mai ales ca primarul dr,Sorin Oprescu sa nu fie singur.

Musafir

#85

2015-03-10 19:41

Avem nevoie de parcuri! Noi, copiii si nepotii nostri au nevoie de parcuri!
Iuliabb

#86 Re: semnam

2015-03-10 19:44

#1: Liviu Doara -  

 de cate voturi avem nevoie :D?


Musafir

#87

2015-03-10 19:51

Unul pt. toți și toți pt. unul !
Anonim

#88

2015-03-10 20:24

Sa lase parcul asa cum e, dupa ce ca s-a diminuat accesul gratuit, la activitati sportive. Pentru orice vor bani, nu te mai lasa in curtea vreunui liceu sa joci baschet, fotbal, sau pur si simplu sa stai, pentru ca oricum nu deranjezi pe nimeni acolo si erai si mai in siguranta, cel putin ca si copil. Vor acum sa nu mai facem nimic si in parcul Herastrau, ca e gratis si vorba aia, nu e bine.

 


Musafir

#89

2015-03-10 20:37

SALVATI PARCUL HERASTRAU

Musafir

#90

2015-03-10 20:43

Omul a trait din vechime alaturi de animale si plante.Nu inteleg ce s-a intimplat de nu mai avem grija de ele si nu ne mai dorim sa traim impreuna , ca alta data !

Musafir

#91

2015-03-10 20:44

Spatiul verde alocat cetatenilor capitalei este insuficient si tebuie extins.

Musafir

#92

2015-03-10 21:05

sunt nascuta, crescuta si traitoare in Bucuresti toata viata, am trait incepand din anii '50, cand am deschis ochii in lume, copil fiind; iubesc orasul acesta f mult, imi pare rau ca a ajuns pe mana unor mafioti care si-au batut joc de el cum au vrut, iar noi, adevaratii bucuresteni i-am lasat ! in anii '90, cand am vazut primele semne ale parcarilor daly, care in afara de a trage linii cu vopsea alba nu faceau altceva, iar pentru asta luau bani frumosi, i-am injurat pe patroni, in fiecare zi, pt ca eram obligata sa merg pe mijlocul strazi, in centrul orasului, pt ca se parca si pe trotuare ! cine nu a trait in vechiul Bucuresti nu il va iubi niciodata, nu il va respecta niciodata, il va privi ca pe o afacere aducatoare de bani multi ! nici unul din primarii orasului, nu a facut nimic pentru el, pana acum ! pentru asta il respect pe Dl Oprescu si ii doresc succes si putere multa in lupta cu partidele tradatoare de tara, care ii pun contre la tot ce vrea sa faca !

Musafir

#93

2015-03-10 21:39

Iubesc Bucurestiul,orasul in care s-au nascut parintii mei,sotia mea,copilul meu si eu.Nu imi este indiferent,cu atat mai mult locurile care apartin tuturor locuitorilor acestei urbe.


Musafir

#94

2015-03-11 00:05

Dl.dr.Oprescu merita tot respectul si tot atatea semnaturi pentru petitie cat si numarul de vizitatori ai parcului Herastrau !
Este un Roman adevarat, un medic si un gospodar desavarsit. Va multumim ca existati si ca rezistati in jungla acuala din tara.

Musafir

#95

2015-03-11 03:53

harciogi astia nu se satura cu bogatiile in bani ,bijuterii ,case ,balti ,acum vor sa ia si din parc pamant daca Bucurestiul nu are locuitori sa le suceasca gaturile la harciogi pote sa ia ,dar nu cred inca mai santem aici si chiar santem multi bai harciogilor de averi.

Musafir

#96

2015-03-11 05:05

Salvati parcul Herastrau!

Musafir

#97

2015-03-11 06:13

SALVATI COMORILE ACESTUI ORAS, ACESTEI TARI! OPRITI ATACURILE SI FURTURILE ACESTOR' PIRATI!!!

Musafir

#98

2015-03-11 08:36

Ar fi bine ca toate parcurile Bucurestiului sa revina la prima destinatie :de PARC.Iar cine a dat autorizatii de constructii,de orice natura sa fie adusi in fata justitiei si sa plateasca,indiferent de nume !Asta presupune ca justitia sa fie JUSTITIE nu protectoarea mafiotilor.

Musafir

#99

2015-03-11 09:00

Domnule Primar DOCTOR Oprescu,

Acest parc ISTORIC si se pare - cel mai mare parc INTRAURBAN din EUROPA- este doar o MICA PARTE din
ce TREBUIE SALVAT IN BUCURESTI:
- PARCURI - cele vechi si cele noi.
- patrimoniu ISTORIC - v. caz Centrul Istoric,etc
- MUZEE si alte spatii cu destinatie PUBLICA,
Acestea din urma (dar si PARCURILE NOI - v. cazul retro-cedarii in TITAN facute de Videanu deasupra statiei de metrou TITAN !) ar trebui sa fie scoase de pe listele de "RETROCEDARI" NECONDITIONATE, si sa le fie asigurata prin lege o forma de PARTENERIAT PUBLIC-PRIVAT prin care sa se poata proteja ambele parti de EXCROCI IMOBILIARI SI - pt muzee, monumente, etc - DE SAMSARII DE PE PIATA OBIECTELOR DE ARTA/ANTICHITATI.

O a doua problema este EXCLUDEREA ORICAROR INTERMEDIARI DIN PIETLE AGRO-ALIMENTARE ..stiti prea bine la ce "intermediari" fac referire .....

Tot legat de BANUL PUBLIC- NU MAI IMPORTATI CE SE POATE FACE IN TARA- autobuze, tramvaie, troleibuze. etc IMPUNETI prin LEGE ca ORICE ASTFEL DE ACHIZITIE SA AIBA PARTEA DE DEZVOLTARE INDUSTRIALA IN TARA/ BUCURESTI- SUNT ATATEA PLATFORME INDUSTRIALE SEMI-ABANDONATE unde se pot produce in parteneriat.
-----------------------------------------------------
PS Autobuze electrice= COSTURI MARI pt BATERII, dotari in garaje, si cu probleme de reciclare a lor..pe termen lung, etc.
Poate cu cele HIBRIDE.. (pe baterii in zona centrala si DIESEL in rest) ar fi mai bine...
PPS NU MAI FAVORIZAȚI MAFIA INDUSTRIALA DIN CEHIA !
(ganditi-va ca DATI DE MUNCA UNOR ROMANI, nu strainilor, mai ales cehilor care au CAM UITAT ce a insemnat ROMANIA pt ei in 1968..)

Musafir

#100

2015-03-11 09:23

Am crescut cu acest parc in suflet,il iubesc ca pe un parinte caci mi-a fost intotdeauna alaturi.