Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!


Musafir

#401

2015-07-01 18:48

Ar trebui sa plecam de la faptul,devenit certitudine ca marea majoritate a celor infectati au ajuns in aceasta situatie datorita unor grave abateri de la regulile de practica medicala.Sunt de asemenea nemultumit de nesfirsitele aminari ale introducerii acestui tratament. Domnilor ,,responsabili'' sunteti constienti ca tot ducindu-ne cu vorba, unora dintre bolnavi,tratamentul nu le va mai folosi cind in sfirsit veti catadixi sa-l introduceti !

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-07-01 18:53



Musafir

#403

2015-07-01 18:55

Sănătate multă tuturor ! Din 1983, m-am saturat de toate ,,minunile" Legii Sanatatii.Sper să nu ne mai zbatem ca peștele pe uscat pt sănătatea noastră !
Succes !

Musafir

#404

2015-07-01 19:16

Și eu sunt diagnosticata cu hepatită !

Musafir

#405

2015-07-02 10:40

Sunt de acord


Musafir

#406 Re:

2015-07-05 10:16

#398: Toma ... stiti voi care ! -  

 Toma......stim noi care!

 Ne-ai convins!


Musafir

#407

2015-07-08 06:27

Pentru ca am un stadiu avansat de fibrozare a ficatului datorat virusului hepatic C

Musafir

#408

2015-07-09 16:38

In 4 februarie 2008 cînd am donat sânge am aflat că am virus hepatic C. In 2010 am făcut tratament cu interferon .După 6 luni viermie: nedetectabil.La 6 luni după terminarea tratamentului de 48 săptămâni am avut recădere : viremie 273000. Mi-a aprobat apoi din nou terapia cu interferon ,de data asta am făcut 72 săptămâni (1an si 6 luni).Din nou nedetectabil după 12 săptămâni (3 luni),si după atâta chin la terminarea tratamentului a apărut din nou.Groaznic!!!! Acum ca toți ceilalți trăiesc cu speranța.

Musafir

#409

2015-07-09 17:29

Pentru ca "alesii nostri" nu se gandesc decat la ei; pentru cei in nevoie nu au decat minciuni. Iar pentru situatia semnalata in petitie e nevoie sa finalizeze o data negocierile (sperand ca ele au demarat) pentru ca sunt destui care nu prea mai pot astepta.

Musafir

#410

2015-07-09 19:59

Am semnat aceasta petitie deoarece vreau sa traiesc,nu as dori decat sa se gandeasca cei care sunt sanatosi si nu vor sa dea bani pentru aprobarea tratamentului

Musafir

#411

2015-07-10 21:49

Buna seara! eu va multumesc pentru ca existati.
am semnat pentru ca am aceasta boala pacatoasa si sunt de acord cu tot ce ati scris.
Va doresc mult succes si multa sanatate!

Musafir

#412

2015-07-13 09:35

AM GASIT O SOLUTIE DE COMPROMIS . UN COLEG AL SOREI UNUI PRIETEN STABILITA IN ANGLIA , DOCTOR INDIAN A PROMIS CA MA POATE AJUTA . IN INDIA ,CARE ESTE O PUTERE FARMACEUTICA RECUNOSCUTA DE ALTFEL - ENGLEZII AVAND O MARE INFLUENTA ASUPRA CERCETARII IN DOMENIU S-A PRODUS DEJA MEDICAMENTUL .. SOFOSBUVIR - MYLAN .. 400 Mg . DE CATRE DOUA COMPANII FARMACEUTICE . MEDICAMENTUL NU SE ELIBEREAZA DECAT CU UN FEL DE DOSAR STUDIU ASUPRA PACIENTULUI DE CATRE FARMACII . PRETUL ESTE UNUL RELATIV ACCEPTABIL CUMPARATIV CU PRETURILE CE SE VEHICULEAZA IN ROMANIA SAU IN ALTE TARI . DE EXEMPLU IN EGIPT AR FI NUMAI DE 700 DE DOLARI . IN INDIA , PENTRU CA MEDICAMENTUL ESTE PRODUS LA EI IN TARA SUB LICENTA .. SOVALDI .. PRETUL AR FI CAM DE 1600 DE DOLARI PENTRU TREI LUNI DE TRATAMENT . PERSOANA CE VREA SA MA AJUTE A AVANSAT UN PRET FINAL DE 2000 DE DOLARI , CU TOTUL ADICA RELATIONARE , RETETE , DOSAR , TRANSPORT DIN INDIA , ETC.

CE PARERE AVETI DESPRE CELE SCRISE MAI SUS ? EU CRED CA VOI INCERCA DIN RASPUTERI SA FAC ROST DE ACESTI BANI DESI SUNT PENSIONAR SI NU UNUL DE LUX . ASTEPT SI PRIMESC ORICE SFAT DE LA DVS .

DOAMNE AJUTA !


Musafir

#413 Re:

2015-07-14 21:26


Musafir

#414

2015-07-22 11:31

Pentru-ca voi incepe o lupta pentru viata mea cu sistemul medical respectiv CNAS si Min. Sanatatii, am nevoie de noul tratament altfel nu pot merge mai departe.

Musafir

#415 Re: Re:

2015-07-27 17:35

#10: musafir - Re:  

 Adevărat, cei sănătoși susțin!!!!Doamne ajuta !!!!cât mai multora sa le pese de semenii lor!!!


Musafir

#416

2015-08-08 21:01

Am semnat aceasta petitie pentru ca in afara de hepatita,sunt diagnosticat si cu insuficienta renala cronica.Daca nu scap de virus,nu pot face transplant de rinichi.Mentionez ca fac dializa de mai mult de 7 ani.De asemenea,acest tratament este singura mea sansa pentru ca interferonul clasic este contraindicat bolii de rinichi.

Musafir

#417

2015-08-14 23:28

Pentru a salva viata unui om deosebit, si a multor bolnavi de hepatita C

Musafir

#418

2015-08-15 14:32

Vrem noul tratament ( interferon free) azi nu maine... Si ce de gradul 1. 2. 3

Musafir

#419

2015-08-17 12:52

Pentru ca avem dreptul la viata si tratament,conform constitutiei Romaniei si pentru a aduce aminte ministrului sanatatii de promisiunile facute si neonorate.Nu are nimeni dreptul,cu atat mai putin un ministru sa se joace cu mintea si sanatatea noastra facand promisiuni desarte


Musafir

#420

2015-08-22 10:58

Pt a distribui tripla terapie cat mai urgent pacientilor cu hvc.

Musafir

#421

2015-08-24 20:59

Sincer nici nu mai am cuvinte.Asteptarea asta doare rau.....Am semnat aceasta petitie pentru mama mea care are nevoie urgent de acest tratament la fel cum am eu nevoie de ea.Nu vreau sa arunc cu noroi in toti cei care fac ca aceasta asteptare sa fie grea,dureroasa,sper doar sa realizeze ca viata a mii de oameni sta in mainile lor.Maini care pe zi ce trece sunt tot mai patate de sange.....Rusine......

Musafir

#422

2015-08-25 13:03

nu vrem pensii speciale vrem sa traim va rugam urgentati noul tratament pt cei care avem hepatita c cu fibroza f4
TIBI MOLNAR - Viena

#423 Re:

2015-08-26 15:27

#422: -  

 ....... dar ce credeai , ca Securistii au disparut ? NU , sunt chiar mai tari decat acum 25 de ani . Si ei si noua generatie , copii , nepoti , ginerii , finii ,etc.Totul se lasa mostenire ! Actorii isi fac copii actori si din lipsa de inspiratie ii boteaza .. Jr. - Medicii la fel . Cojocarii si ceaprazarii - palarierii - nu pot ca nu mai au unde sa lucreze !

Bancherii isi fac copii bancheri , Dar securistii ??? . Au acaparat TOT ! Au distrus TOT ! Au furat TOT !

Dictonul DIVIDE ET IMPERA le vine manusa ! Ca sa intelegeti va dau un singur exemplu :  APACA s-a impartit in vreo trei sute de pravalii. Ca un hoit impartit de hiene si sacali cu salbaticie !

Asa s-a impartit ROMANIA ! 

In toata istoria ei Romania a fost cotropita si sfasiata de nenumarate ori! 

Pacatele lui Lenin sunt multe, dar macar intr-o singura chestiune istoria ii da dreptate. Conteaza mai putin la ce imprejurare s-a referit el cand a lansat avertismentul "sa ne fereasca Dumnezeu de burghezia proletara!"

Nu mai avem nimic in aceasta tara : industrie , agricultura de masa , paduri , ape , explaotari miniere , piscicole , infrastructura - drumuri & autostrazi , canalizari , electrificarea totala a tarii , scoli de meserii , spitale , dispensare , gradinite , camine de batrani ,  ARMATA ....NIMIC !

Avem insa PORCI ORDINARI ce vor lefuri si pensii cu multe zerouri in coada , pentru ei si pentru cei ce ii sustin si apara ! In parlament , senat sau guvern , daca dau pe acolo o data pe an , dorm , citesc presa , se joaca pe laptop , se hlizesc la telefon , isi aranjeaza afacerile , parasutele isi prezinta toalele de firma , voteaza chiulaii platiti din sudoarea noastra la sapte maini , SALARII MARITE DE TREI ORI mai alartaieri , diurne , secretare , masini la scara cu sofer si mii de litri de benzina decontati , cheltuieli cu cabinetele din teritoriu , cazari la hoteluri luxoase , licitatii trucate , contracte cu dedicatie - fara numar , ca la tigani , si ce nu mai stim noi , dar aflam ca Nastase e mic copil cu patru case ! De la douasprezece in sus si munim una sau doua prin cine stie ce colturi de lume - Spanii , Brazilii , sau NEW YORK -uri .

Acestia sunt PATRICIENII de azi , iar voi PLEBEII , ROBII , in genunchi mancati pamant inmuiat in lacrimi amare .Se spune ca cel mai mare blestem pentru un om este sa fie : BATRAN , BOLNAV , SARAC , FARA CASA si SINGUR pe lume !

SECURISTI  : VA ORDON TRECETI STYXUL ! Adica sa va ia Dracu pe toti , pe voi si pe toate neamurile voastre si sa va duca unde a intarcat MUTU iapa , ca nu mai scapam de voi in veci !

De ce ? Pentru ca suntem o adunatura de PROSTI ,individualisti , lasi , turnatori , cacaciosi , superficiali , egoisti , dezbinati , mincinosi , dar mai ales NEUNITI !

Niciun popor car traieste in diaspora nu este mai dezbinat ca cel Roman ! Vad asta pestetot in lume , si in europa si peste ocean ! Se mai aduna cativa pe la o biserica de marile sarbatori religioase !In rest , ZERO !

Exceptia au facut-o alegerile precedente gratie faptului ca PS(ecu)D -ul a sfidat o lume intreaga ! Nu se poate ca vaduva si copii sa isi planga sotul si tatal , mama sa isi planga fiul de 25 de ani , nestiind cine le-a curmat viata , si Tovarasul ILIESCU sa fie LIBER , iar in jurul lui , ZID de protectie si SECURITATE !

Facem ce facem si tot la politica ajungem ! Ca de, la asta si la fotbal , cu totii ne dam priceputi !

Afara toti oamenii respecta DIVIZIUNEA SOCIALA A MUNCII ! Unii fac paine altii fac ciubote , unii fac masini altii trateaza bolnavi , unii piloteaza avioane si tot asa , fiecare dupa meseria lui . Si si-o face bine , cu spirit de raspundere .

La noi pui tinichigiu ministru la agricultura , contabil la sanatate ,pilot de curse, voleibalist ,mincinos si plagiator PRIM MINISTRU , SECURIST la Curtea de Conturi si vrei ca TARA sa mearga bine . Ei bine,nu se poate !

Vine SEPTEMBRIE , VINE TOAMNA  ! Poate ca de ZIUA RECOLTEI vine si FREE INTERFERN -ul ! Matusa Adela se roaga nu in fiecare zi , ci in fiecare clipa a zilei !

Da Doamne , ca sunt prea multi oameni necajiti !

 

 

Laurentiuu
Musafir

#424 Delamine

2015-08-29 09:02

vreau sa traiesc cat de cat normal cu toate ca este imposibil in Romania


Musafir

#425

2015-09-05 20:27

Pentru ca pur si simplu vreau sa traiesc, si pentru a avea aceleasi drepturi ca orice cetatean european.