Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Tratamente pentru hepatita C astazi, nu maine!


Musafir

#251 Re:

2015-04-05 18:42

#238: -  

 O tema buna de gândire cred ca era prospectul interferonului (care il mai aveți, postati-l) si anume chenarul negru in care sta scris una dintre cea mai ,,frumoasa" reacție - SUICIDUL

 Postati-l, sa afle toată lumea cu ce otrava sunt îndopați pacienții cu VHC din Romania


Musafir

#252 Re: Re: Re: Re:

2015-04-05 18:53

#237: - Re: Re: Re:  

 Sindicaliști din toată lumea, uniti-va! Dă-ți cu semnătură sa moara nomenclatura!


Musafir

#253

2015-04-06 07:44

Am o ruda care sufera de aceasta boala...sperante..

Musafir

#254

2015-04-06 08:38

A ajuns undeva aceasta petitie online, sau a ramas asa .. online, s-o citeasca cine poate?

Ar fi nevoie de o informatie clara in acest sens! Cine se POATE ocupa cu transmiterea acestei petitii acolo unde trebuie pentru a avea rezultatul asteptat ?

 


Musafir

#255 Re:

2015-04-06 09:12

#254: -  

 APAH-RO - inițiatorul petiției, tace mâlc.........la fel ca guvernanții nostrii

 Semnați.........cred ca oamenii cu initiativa, ca Petre, au si depus-o la instituțiile cu putere de decizie ..........așa este Petre !?

Musafir

#256

2015-04-06 18:23

Am semnat petitia. Am trimis si scrisori la autoritati, televiziunii

Am 31 de ani,  hepatita C , non respoder dupa 3 luni de tratament.

Sper din tot sufletul sa se aprobe acum de a 1 mai noul tratament fara intereferon. este singura sansa sa ma vindec.

Traiesc o drama, pe care nu o doresc nimanui.

Sper sa fim uniti si sa iesim in strada daca nu se tin de cuvant. S-ar di stabilit la conferinta APAH de la Iasi de saptamana trecuta ca daca nu se aproba de la 1MAI, sa iesim in strada in prima saptaman din luna MAI.

 

 CE ZICETI????

 IESIM IN STRADA DACA NU SE APROBA LA 1 MAI ?!!!!!!!

 

 

 


Musafir

#257

2015-04-06 19:12

Pentru ca am un membru din familia bolnav cu acest diagnostic și știu ce înseamnă.

Musafir

#258

2015-04-06 19:20

Solidaritate.

Musafir

#259 Re:

2015-04-06 20:46

#256: Musafir -  

 Nu dramatiza si nu intra in panica, iar cu demersurile tale dă-i înainte, trebuie sa fim văzuți de cineva. Toți cei cu hepatita C sunt in situația ta........am 38 de ani, am făcut de doua ori IFN + RIB si fara rezultat, iar la doi ani după a doua încercare in decurs de 10 luni am trecut de la F2, la F4 si am rămas in continuare optimist si nu dramatizez.......mergem înainte!

 Cu ieșitul in stradă......așa ar trebui, dar nu exista mobilizare si nici pic de optimism in legătură cu aceasta petitie......APAH nu raspunde pt semnatari pe acest topic......!?

 Priviti cum se lupta unii pt semnaturi, iar alții le baga batul printre gard cu mesaje descurajatoare sau aleg tăcerea si nepăsarea........trebuie multiplicat nr semnăturilor la maxim, sa crească in nr record in fiecare zi si la o eventuala ieșire in strada sa se știe nr nostru, sa fim uniti si multi

PT TRATAMENTUL FARA INTERFERON !.....macar prin semnătură noastră sa se vadă ca am auzit de el

 


Musafir

#260

2015-04-07 06:51

APRECIEZ INITIATIVA CA FIIND CORECTA SI NECESARA.

Musafir

#261

2015-04-07 07:31

Am semnat aceasta petitie pentru ca sper sa pot beneficia de tratamentul necesar in conditiile in care am achitat si achit intotdeauna contributia la C.A.S.

Musafir

#262

2015-04-07 08:17

Pentru a ajuta o prietena de-a mamei...
sorin

#263 TREBUIE SEMNATA!!

2015-04-07 08:29

Nu este posibil intr-o tara democrata,cu oameni linistiti,ambitiosi si patrioti,sa existe asemenea discrepante intre viata politica si oamenii de rand..adica,pentru salvarea unui caine sau a mai multor se strang zeci,poate sute de mii de semnaturi,iar pentru salvarea de vieti omenesti,pentru Dreptul la o viata mai usoara a unor oameni care s-au obisnuit sa indure fandoselile si prioritatile altora sa nu fie posibil de atins un prag minim de semnaturi..mentionez ca iubesc animalele,sa nu se interpreteze gresit,dar,foarte mult imi iubesc propria viata si nu as vrea sa fiu vreodata bolnav de ceva si sa asist cu neputinta la nepasarea oamenilor,pentru ca,practic,asta se intampla!!...Doamne ajuta si sper sa se inteleaga ce am vrut sa spun si sa inceapa o schimbare pas cu pas..pana la urma,noi oamenii,oamenii de rand,uniti,realizam schimbarea..

VALLI

#264 Re: Re:

2015-04-07 11:04

#259: - Re:  

 CEI CU "BATUL IN ROATE" NU AU NEVOIE CA NOI DE TRATAMENT  CURAJ TUTUROR  SI SA SPERAM CA VOM FI AUZITI DE CINE TREBUIE,MULTUMIM SI CELOR CARE NE AJUTA DEZINTERESAT.

pentru cei care au hvc

#265 Maria

2015-04-07 11:39

Revin cu un alt comentariu, poate este si acesta de ajutor.In urma cu aprox 30 zile am primit un mail de la un forum despre hvc in care m-am inscris anul trecut.M-au invitat sa trimit pe mail:contact@hepatita-c.net toate detaliile in legatura cu boala si anume: nume, varsta, locatie, gr.de fibrozare, ce doresc de la viata s.a.pentru inscriere pe "Lista Condamnatilor" in vederea sensibilizarii opiniei publice prin Site:/hepatita_c/lista_condamnatilor.htm. Daca intrati pe acest site o sa gasiti o lista cu persoanele inscrise si povestile lor, jurnale de tratament cu interferon free a unor romani din Germania si altele.Cred ca nici de acest site nu stie multa lume, cum de altfel nu stiu nici despre aceasta petitie, eu afland in 27.03.2015 cand am fost la sp.Victor Babes din Bucuresti.Intr-o saptamana am gasit cum v-am mai relatat multi oameni de aici din Craiova si din tara sa semneze petitia, dar totusi sunt foarte putini fata de cat de multi avem virusul C.


Musafir

#266

2015-04-07 12:26

meritam mai mult....pentru ca avem suflet

Musafir

#267 Re: Maria

2015-04-07 12:30

#265: pentru cei care au hvc - Maria 

 Maria, ai făcut o treaba extraordinara, tu si Petre. D-l Dan Brabete se ocupa de site-ul hepatita-c.net si a semnat si dansul aceasta petiție. Multi se lupta pt a obține semnături si sa promoveze petiția.......NU NE-AI SPUS, TI-A RASPUNS APAH ?

 


Musafir

#268 Re: Maria

2015-04-07 12:51

#265: pentru cei care au hvc - Maria 

 Apropo!.........Maria, mai fa un efort si roagă pe cei care au semnat pt tine să-și roage un prieten, familia,vecinul sa mai dea o semnătură pt noi, sa arațati mobilizare.......si același lucru sa facă si Petre si toți semnatarii........si poate așa apare si APAH -RO cu semnături

 


Musafir

#269

2015-04-07 14:43

Astept de mult aceasta initiativa si chiar mai mult, sa se poata beneficia si in Romania de tratam. interferon free.
Sper sa fie cat mai repede aprobat tratamentul, fiind ultima speranta. Tratamentul interferon+ribavirina nu a avut efect.

Musafir

#270 Re:

2015-04-07 15:16

#269: -  

 Nici noul tratament nu se face doar cu SOVALDI - Sofosbuvir ci in dulba terapie cu RIBAVIRINA !


Musafir

#271 Re: Re: Maria

2015-04-07 15:47

#267: - Re: Maria 

 Nu mi a raspuns apah


Musafir

#272

2015-04-07 16:38

sufar de aceasta afectiune si nu am raspuns la tratamentul cu interferon avand il28b TT null responder

Musafir

#273 Re: Re:

2015-04-07 16:45

#270: - Re:  

 Viekirax + Exviera + Ribavirina  pt ciroza cu virus C si fara Rib. in hepatita

 SAU

 Viekira Pak+ Rib. pt ciroza cu virus C si fara Rib. in hepatita

 Tratament fara interferon, fara reactii adverse si cu 98% - 100% rata de succes de

 la compania farmaceutica

 AbbVie

 


Musafir

#274

2015-04-08 11:35

Am tatal bolnav de hepatita C si chiar daca pentru el s-ar putea sa fie tarziu consider ca acesti bolnavi merita o sansa sa nu ajunga la cancer ca tatal meu

Musafir

#275

2015-04-08 11:50

Pentru ce am semnat? Simplu. Oamenii au nevoie de aceste tratamente. Macar cu atat sa ii ajutam.