Avem un Presedinte curat, sa cerem si un Parlament curat

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Avem un Presedinte curat, sa cerem si un Parlament curat


Musafir

#26

2014-11-17 16:43

Dorim parlamentari care simt românește. Nu gunoaie și viermi nesățioși! "Nimic pentru noi, totul pentru tară" a fost deviza unor patrioți adevărați. Actualii au altă deviză: totul pentru noi, nimic pentru țară. Nu ei sunt de vină, ci noi că i-am ales și le permitem lucrul acesta.

Musafir

#27

2014-11-17 16:51

sa lasam o romanie curata copiilor nostri,o romanie a bunului simt

Musafir

#28

2014-11-17 16:55

In 16 noiembrie s-a scris o noua pagina in istoria noastra contemporana , nu este suficient a avea un PRESEDINTE CURAT , ar fi ca un Don Quijote , avem nevoie de un parlament CURAT , dupa 25 de ani putem spune STOP hotiei .

Musafir

#29

2014-11-17 17:10

La un presedinte curat, dorim un parlament curat.
La timpuri noi oameni noi!!!

Musafir

#30

2014-11-17 17:55

Dumnezeu sa ne auda ruga!

Musafir

#31

2014-11-17 19:21

Trebuie sa plece toti si sa avem alegeri anticipate

Musafir

#32

2014-11-17 21:16

Guvernul ponta trebuie imediat dat la o parte vor ìncepe sicanarea lui Iohannis si a cea ce am realizat prin votul nostru . IOHANIS are nevoie de sustinerea uni guverd de dreapta acesti comunisti nenorociti no sal lase sa conduca Romania cum trebuie. ACUM ORI NICIODATA CLADESTETI ALTA SOARTA asta trebuie facut FRATILOR ìl cantam mereu dar acum va trebuim sa si facem cea ce spune imnul nostru nu trebuie sa ne opri acum trebuie neaparat continuat daca vrem sa ne fie mai bine pentru ìnceput JOS GUVERNUL pontaaaaaaaaa


Musafir

#33

2014-11-17 21:18

PSDul trebuie sa dispara din scena politica!

Musafir

#34

2014-11-17 22:23

Ar trebuie făcută curățenie și într-o tabără și în alta...

Musafir

#35

2014-11-18 02:41

Avand un presedinte curat si ptr.ca tara noastra sa poata fi guvernata in mod normal si civilizat este foarte necesara o curatenie totala si din acest motiv toti din guvern ar trebui sa demisoneze...

Musafir

#36

2014-11-18 07:02

Doresc un Parlament curat!!!!Afara cu toti hotii!!Demidia lui Ponta!!,Legea amnistiei sa fie picata!!Averile confiscate!!!

Musafir

#37

2014-11-18 08:44

Alegeri parlamentare anticipate si demisia in bloc a guvernului- imediat

Musafir

#38

2014-11-18 10:02

Modificarea legii partidelor, apoi alegeri anticipate. Ce alegem? Partidele si clasa politica actuala sunt o mizerie.

Musafir

#39

2014-11-18 10:17

Avem nevoie de un Parlament cu oamnei alesi pe criterii de cinste , corectitudine, competenta si profesionalism, fara averi adunate necinstit, oameni care pot dovedi si dovedesc initial, inaintea candidaturii, de unde au averile. Parlamentul trebuie sa fie bicameral, dar mult mai suplu, cu maxim 3 deputati la 150.000 de locuitori, rezultind astfel aproximativ 266 deputati si senatori de trei ori mai putin adica 88 senatori, in total 354 parlamentari si cu atributii mai clare.

Musafir

#40

2014-11-18 10:33

Sa se pedepseasca hotii si sa se schimbe intreaga clasa politica. nu avem nevoie de acei guvernanti care in ultimii 25 de ani s-au perdindat la putere cand dintr-o barca in alta...exemple sunt multe.

Musafir

#41

2014-11-18 11:33

voi fi mandru ca sunt roman atunci cand guvernul i-mi va fi prieten si nu dusman !
droite
Musafir

#42

2014-11-18 13:10

Da dragi romani am semnat aceasta petitie pentru ca avem UN PRESEDINTE curat dar din pacate foarte multiiiii : hoti,manipulanti,mincinosi,care lupta numai pentru interese personale si nicidecum pentru interesele si binele populatiei si a tari,iar toti acestia sunt in guvern,parlament,senat si peste tot in Romania in functi de conducere care nu stiu cum prin ce mijloace pot fi schimbati,schimbati cu cine,ma intreb ?!

 

De ce? Pentru ca oare cati mai sunt cinstiti...?! Sper ca mai sunt totusi...

Am semnat pentru ca trebuie sa ramanem uniti pentru a stopa HOTIA si MINCUNA ,pentru un viitor in care sa nu mai fim mintiti si furati.

Am fost la vot ,da acest vot este un VOT 100% contra sistemului,(deaceea nu trebuie sa ne oprim aici) contra celor de la putere,minciunei si hotiei incepand cu cea din guvern si continuand cu cea din parlament,senat si din toata conducerea.

Pentu a da jos minciuna si hotia,ne-am trezit de dimineta si ne-am prezentat la vot ,ma bucur ca am reusit datorita copiilor nostri,pentru ca pana la ora 11 am fost lasati sa asteptam in fata la un alta coada formata pentru cei cu copi,insa multi nu au reusit,avem prieteni care au stat la coda de la ora 11,au asteptat 8 ore in ploie si nu au reusit,cata umilinta,nu putem lasa sa se continue asa.

Am asteptat totusi si noi in jur de o ora si jumatate(in loc de 8/9 ore la coada initiala) timp in care se scanda HOTI,VREM SA VOTAM,JOS...,fetita mea de 9 ani a intrebat cui i se adreseaza aceste scandari,cine sunt hoti,ce ne-au furat si de ce jos Ponta,cine-i Ponta!?

I-am raspuns: Draga mea hoti sunt cei ce ne-au furat dreptul la vot,hoti care sunt astazi la putere,putere condusa de domnul Victor Ponta,care astazi doreste sa devina presedintele Romaniei prin votul oamenilor,mintiti,furati,manipulati.

Noi nu dorim ca Romania sa continue sa fie condusa prim mincuna,hotie si dorim schimbarea acestui sistem de conducere.

Doamne ajuta,sa avem si un guvern ,parlament curat iar noul presedinte domnul Klaus Iohannis sa poata impreuna transforma si schimba Romania intr-o tara in care sa ne intoarcem cu drag toti romani din diaspora,fiindca pentru o Romanie mai buna nu numai presedintele trebuie sa fie bun ci toata puterea ,tot sistemul.


Multumesc.


Musafir

#43

2014-11-18 13:15

vrem ca aceasta tara sa fie curatata de hoti ,mafioti ,vrem sa traim alaturi de familiile noastre un trai decent si locuri de munca pentru tineri sant multe de spus astepta o noua tara democratica si demna de trait

Musafir

#44

2014-11-18 13:34

Daca costa nu mai vreau!

Musafir

#45

2014-11-18 14:33

Sa le fie invatatura de minte la tot Psd-ul si tot parlamentu.Vrem salari decente acasa si sa fim respectati,ne sacrificam in strainatate tot pentru tara,tot acolo ne vom intoarce si tot acolo trimitem Guvernului miliarde anual,iar ei ce ne ofera???Taxe si impozite si cozi.Rusine domnilor paraziti din Guv.Demisia!

Musafir

#46

2014-11-18 14:47

Parlamentul trebuie musai si de urgenta dizolvat, pentru ca nu trebuie sa avem memorie scurta, si sa nu uitam ca de cand PSD -ul ( de fapt garnitura a 3-a a pcr-ului ) a intrat in parlament cu majoritate, nu au facut altceva decat sa se opuna fatis si impertinent la adoptarea legilor corecte, n-au facut altceva decat si-au votat privilegii enorme, s-au pus zid in fata justitiei ca sa nu poata fi arestati cei din partidul lor, au facut motiuni de cenzura peste motiuni, au cerut mereu suspendarea presedintelui, au facut acel referendum rusinos pentru suspendare unde au furat ca-n codru, n-au facut altceva decat sa puna bete in roate la tot si toate. Iar poporul ar trebui sa-si dea seama ca astia nu dau doi bani pe cei care i-au ales, pentru ca s-au sters la fund cu rezultatele referendumului pentru reducerea numarului de parlamentari, deci s-au sters la fund cu vointa poporului lor, pe care iata, acum, l-au si impiedicat sa voteze in celelate tari pe unde sunt romani, dar nu numai ca i-au impiedicat sa voteze, dar i-au si alungat cu gaze lacrimogene si cu bastoane - politia si jandarmii din tarile respective au intervenit la cererea expresa a ambasadelor Romaniei. Romani ! nu mai lasati o clica de nemernici sa-si bata joc de voi ! Oameni buni treziti-va ! Daca tot aveti cuvinte de lauda pentru nivelul de trai din occident si pentru gradul lor de civilizatie, incercati sa faceti si la voi in tara la fel ca in Europa civilizata !

Musafir

#47

2014-11-18 14:50

Respect si consideratie, pentru "PRESEDINTELE INIMILOR FRANTE".

Musafir

#48

2014-11-18 14:57

Sa ne ajute Dumnezeu sa incheiem un sfert de secol de rusine si coruptie, macar de dragul celor ce s-au jertfit.

Musafir

#49

2014-11-18 15:30

vreau o tara ca afara si un parlament care sa nu mai fie corupt,vreau libertate in exprimare,exercitarea votului ,un trai sanatos,un sistem medical sanatos un sistem social sanatos

Musafir

#50

2014-11-18 15:56

Sa fie bine pentru toti romanii de pretutindeni!!!!
DOAMNE AJUTA !!!!