Avem un Presedinte curat, sa cerem si un Parlament curat

droite
Musafir

/ #42

2014-11-18 13:10

Da dragi romani am semnat aceasta petitie pentru ca avem UN PRESEDINTE curat dar din pacate foarte multiiiii : hoti,manipulanti,mincinosi,care lupta numai pentru interese personale si nicidecum pentru interesele si binele populatiei si a tari,iar toti acestia sunt in guvern,parlament,senat si peste tot in Romania in functi de conducere care nu stiu cum prin ce mijloace pot fi schimbati,schimbati cu cine,ma intreb ?!

 

De ce? Pentru ca oare cati mai sunt cinstiti...?! Sper ca mai sunt totusi...

Am semnat pentru ca trebuie sa ramanem uniti pentru a stopa HOTIA si MINCUNA ,pentru un viitor in care sa nu mai fim mintiti si furati.

Am fost la vot ,da acest vot este un VOT 100% contra sistemului,(deaceea nu trebuie sa ne oprim aici) contra celor de la putere,minciunei si hotiei incepand cu cea din guvern si continuand cu cea din parlament,senat si din toata conducerea.

Pentu a da jos minciuna si hotia,ne-am trezit de dimineta si ne-am prezentat la vot ,ma bucur ca am reusit datorita copiilor nostri,pentru ca pana la ora 11 am fost lasati sa asteptam in fata la un alta coada formata pentru cei cu copi,insa multi nu au reusit,avem prieteni care au stat la coda de la ora 11,au asteptat 8 ore in ploie si nu au reusit,cata umilinta,nu putem lasa sa se continue asa.

Am asteptat totusi si noi in jur de o ora si jumatate(in loc de 8/9 ore la coada initiala) timp in care se scanda HOTI,VREM SA VOTAM,JOS...,fetita mea de 9 ani a intrebat cui i se adreseaza aceste scandari,cine sunt hoti,ce ne-au furat si de ce jos Ponta,cine-i Ponta!?

I-am raspuns: Draga mea hoti sunt cei ce ne-au furat dreptul la vot,hoti care sunt astazi la putere,putere condusa de domnul Victor Ponta,care astazi doreste sa devina presedintele Romaniei prin votul oamenilor,mintiti,furati,manipulati.

Noi nu dorim ca Romania sa continue sa fie condusa prim mincuna,hotie si dorim schimbarea acestui sistem de conducere.

Doamne ajuta,sa avem si un guvern ,parlament curat iar noul presedinte domnul Klaus Iohannis sa poata impreuna transforma si schimba Romania intr-o tara in care sa ne intoarcem cu drag toti romani din diaspora,fiindca pentru o Romanie mai buna nu numai presedintele trebuie sa fie bun ci toata puterea ,tot sistemul.


Multumesc.