Opriti amanarile incorecte ale liberarii conditionate!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Opriti amanarile incorecte ale liberarii conditionate!


Musafir

#51 Re:

2018-04-01 22:02

#32: -  

 

Marse999

#52 Info

2019-02-24 12:28

Trebuie facut ceva concret cu aceasta petitie.La Jilava se dau amanari pe banda rulanta, indiferent de comportamentul detinutului.Nu conteaza ca iesi la munca, ca ai evidentieri...nimic nu conteaza, decat umilirea si bataia de joc.Cat despre reabilitare, sa fim seriosi.Inveti mai multe prostii decat ai stiut vreodata in viata.....Aceasta petitie trebuie sa ajunga la persoane cu putere de decizie!!!!!

Cristina

#53 Asa este

2019-03-02 12:30

Si prietena mea a fost arestată fără a avea dreptul la Avocat la 

Gaesti sunt niste nenorociți si anchetatori si judecatoria.Fata a făcut o înșelăciune.si au pus presiune pe partea vătămata sa declare ca a fost talharita desi declarase inainte cu o zi ca a fost înșelat. La presiunile puse pe partea vătămata la determinat sa declare ce au vrut ei (Anchetatori)de la poliția Găsești unde este dreptatea in tara asta.Am scris partiția asta cu speranța că poate vede vreun Procuror sau vreun inspector judiciar.sa nu mai continue ăștia cu astfel de abuzuri 

Cristina

#54 Catre judecatoria gaesti

2019-03-02 12:59

In data de 4 .02.2019prietena mea a fost reținută pt înșelăciune.fapt recunoscut de Partea Vătămata Lia Dumitru din localitatea Picior de Munte ia vandut un inel si o brățară cu 1000.a fost prinsă la gaesti in aceiasi zi a recunoscut fapta .a înapoiat bani celui ce la înșelat. Sau luat declarați de la amîndoi sa întomnit proces verbal.a fost lăsată să plece acasă fiind chemată pentru a doua zi 5.02.2019 sa prezentat la poliție.precizez ca a fost chemată si partea vătămata,si la presiunile Anchetatorilor de la Găsești a fost pus sa dea o altă declaratie precum ca a fost talharit si nu înșelat.in aceiasi zi ia dat prietenei mele mandat.de 24 ore.a fost prezentată la judecator de drepturi si libertăți unde i sa dat mandat de 30 zile.la data de 06--02-2019 precizez ca pe timpul anchetei a fost bătută si jignită atât fizic cat si psihic.si nu i sa dat voie la un avocat ales desi avea bani la ea să plătească un Apărător.Mandatul de arestare preventivă a fost dat pe baza rechizitoriului facut de Anchetatori.in data de 01-03-2019 a avut proces la măsura arestării preventive.unde la fel i sa prelungit mandatul cu 30 zile prietena mea a făcut recurs cu speranța că un judecător va citi si acele declarați pe care cei doi le-au dat in faza de urmărire penala.sper sa vada acest mesaj cineva si sa nu se mai faca atatea abuzuri.


Musafir

#55 Re:

2021-08-04 11:29


Musafir

#56 Re: semnez petitia

2022-04-07 05:17

#1: -