Demisia Laurei Georgescu, Presedinte CNA

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia Laurei Georgescu, Presedinte CNA

kumbell

#526 Herta Muller denigrata de "intelectuali"

2014-07-05 19:57

E incredibil ca publicul sa ajunga sa ceara demisia acestui hoit ce aminteste de povestile staliniste, si sa se mai puna sub semnul intrebarii daca se va reusi.

Domnilor jurnalisti,

Eu imi amintesc perfect de reactia violenta a lui Mircea Dinescu si a altora din studioul Realitatea cand in Germania Herta Muller publica ca l-ati adus pe Stalin/Ceausescu iar la putere.

Faptul ca tara asta merge ca un hoit este ca jurnalitii de prima mana nu au respect pentru valori universale (in Romania eu personal nu am fost scolarizat deloc cu ce as fi dorit si cu ce mi-ar fi folosit), cum a devenit Herta Muller -- ce sa mai spun de hoituri de gen Patapievici, care nici macar nu a fost in sala cand a venit ea la Atheneu (caci a fost criticat in Germania ca a trimis intelectuali securisti acolo).

Eu am facut o greseala enorma ca m-am luat dupa Mircea Dinescu, Andreea Cretulescu, si dupa ceilalti semi-intelectuali ce se pretind intelectuali doar in fata publicului indobitocit de folosirea limbii romane, care poarta in ea insasi multa otrava.

I-ati scos pe oameni la vot ca sa-l aduceti pe Stalin, caci pentru voi Herta Muller nu exista.

Ce sa mai spun de excrementul care e la cAcademia Romana, si care l-a plagiat pe Calinescu cu istoria literaturii, dar care a uitat s-o numeasca si pe Muller pe acolo, ca a trait si ea la Timisoara si a publicat poezii pe acolo.

Sa va mai urmaresc la Realitatea ? E clar ca sunteti singurii din Romania care mai misca ceva, dar de unde sa scoti ce nu mai e de scos ?

In fine, eu nu sunt in masura sa va critic. Daca as fi in locul vostru, nu as putea sa fac mai mult. Mesajul meu e doar o injuratura ca am fost idiot si m-ati facut sa ies la vot, si in plus sa va mai si urmaresc cateodata. De acum nu am sa mai folosesc limba romana deloc. Sunt lucruri interesante in lumea asta.

A propos, de ce semi-intelectualii de la Realitatea nu spun romanilor ca universitatile americane au pus cursurile gratuite pe internet (edx.org, coursera.org, udacity.com), si ca urmand 50 de cursuri esti la fel de bine ca unul ce termina MIT/Sorbona/Stanford ? Daca ati avea respect pentru viitorul copiilor mici, care la 20 de ani ar putea ajunge educati in loc sa vina sa se prostitueze in Vest, ati face nu doar o emisiune pe luna despre asta , ci o emisiune zilnica despre educatie. Parintii s-ar bucura ca le oferiti ceva util copiilor lor, si poate ca un val mare de astfel de parinti ar putea sa schimbe ceva.

In loc sa faceti emisiuni de fenul Fresh Refresh, daca i-ati invata pe oameni in emisiuni de astea nu cum sa manance, ci CUM sa se informeze/invete de unde/cum sa manance, lumea ar fi mai fericita.

De ce ii tineti pe oameni deconectati de realitate, pe cand in alte tari presa publica 100 de articole pe zi despre invatamantul gratuit ?

Mi-e scarba de limba romana, promovata de cAcademia Romana.

 


Musafir

#527

2014-07-05 20:00

Asemenea oameni trebuie sa plece an Africa ani este rusine ca sant român si cum se spune an popor :mare e gradina ta doamne si multi prosti an ea si mereu se ăntinde

Musafir

#528

2014-07-05 20:00

ce comentariu poti avea dupe ce ai citit ce-i poate debita mintea acestei madame
asta-i psd-ul !
genul asta sunt promovati in functii cheie ,ca sa raspunda la comenzi

pupincuristii naibii !

 


Musafir

#529

2014-07-05 20:14

Jos mafia si inapoi cu dl.BOC sa ne punem iar pe roate

Musafir

#530

2014-07-05 20:37

oare ce se mai poate comenta? Este inadmisibil ceea ce se intampla

Musafir

#531

2014-07-05 20:41

O SLEAHTA SE NENOROCITI CONDUC SARACA NOASTRA TARISOARA SI CARE S-AU URCAT CU BOCANCII PE GRUMAZUL ROMANULUI!!!

Musafir

#532

2014-07-05 20:53

Ar trebui sa- si dea demisia daca ar avea un dram de bun simt; si sunt multe cadre de conducere care folosesc un stil vulgar, suburban,agresiv ,care doresc sa intimideze si sa umileasca.Ce pacat ca nu aude nimeni de ei ,avand functii mai mici.E o rusine pentru institutia pe care o reprezinta.

Musafir

#533

2014-07-05 21:02

Daca domnul Ponta nu o demite imediat pe aceasta cucoana inseamna ca e in cardasie cu ea.Nu se poate adresa in halul asta intr-o institutie publica.Eu as demite intreg personalul din CNA si as angaja tineri care nu depind politic de nici un partid

Musafir

#534

2014-07-05 21:33

RUSINE!!!!

Musafir

#535

2014-07-05 21:34

o mahalagioaica penala, platita gras din bani publici.
kumbell

#536 raspuns lui #533

2014-07-05 21:36

daca ai demite TOT personalul CNA ai fi un nou ceausescu/ponta/stalin, lucru care se va mai intampla
in viitor in romania la talia la ce a fost in perioada anilor "de Aur".

cei ce puteti pleca din Romania, plecati fara sa ezitati. Vad delirul de pe forumuri, de la televizor, si e pacat de Dumnezeu (ca sa nu spun de viata voastra) sa stati acolo.

Semi-jurnalistii astia cultiva o ura imensa de zeci de ani, in loc sa-i invete pe oameni la ce e bun sa invete, in loc sa-i invete cu adevarat cum sa se poata integra in Vest.

Lumea va iubi Romania "in fiecare zi" numai dupa ce Romania va oferi educatie care sa iti permita sa dai nas cu lumea, numai dupa ce urmand scoala romaneasca stii de la bun inceput pe ce lume te afli, asa cum scoala poloneza, ungureasca, etc face pentru copiii sai.

Pana atunci, "a iubi Romania in fiecare zi" ramane o vorba goala, in spatele careia se afla de fapt "a iubi prostitutia in fiecare zi", si care nu ajuta pe copii cu nimic, iar singurul scop al acestei propagande este sa adune vizualizari din partea idiotilor, pentru ca jurnalistii sa poata trai.

Singurul lucru cu adevarat care face sa iubesti ceva, este cultivarea libertatii, adica sa fii invatat sa muncesti.


Scoala romaneasca post-ceausista nu te invata sa muncesti, ci sa fii supus sefului tau.


Musafir

#537

2014-07-05 21:41

La BRUTARIE!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#538

2014-07-05 22:13

O nesimtita ca so guvernanti

Musafir

#539

2014-07-05 22:29

O alta 'Blandu'.

Musafir

#540

2014-07-05 22:51

limbaj de mahala incopatibil cu functia

Musafir

#541

2014-07-05 23:02

să plece şi cine a propus-o pt. şefia c.n.a.

Musafir

#542

2014-07-05 23:25

RUSINE MAXIMA!!! In felul asta nu avem cum evolua ca natie! Suntem in permanenta condusi de lichele,agramați si indivizi suburbani care cred ca totul li se cuvine si sunt convinși ca nimic nu li se poate întâmpla. Cum să monitorizeze audiovizualul o persoană atât de rudimentară in gândire și exprimare? Oare mai exista putina decență printre cei care ne conduc? Ar trebui demisă(chiar daca legea necesita ajustari urgente pentru a permite acest lucru), ca nu îmi imaginez vreodată ca si-ar da demisia!!!

Musafir

#543

2014-07-06 00:22

Urmaresc media din Romania zilnic si va rog sa ma credeti sunt siderat de acest CNA si de aceasta individa pre numele ei Laura Georgescu. Am trecut si eu prin amenintarile CNA si ale lui Ralu Filip, poate chiar mai urat decat o face acum presedinta CNA; m-au salvat de la inchiderea televiziuni mele (TELEM Iasi) Ambasada SUA si UK, dar si atitudinea ARCA, prin George Chirita. Observ cat de jos a ajuns CNA in Romania, fortat de PSD (am emigrat din cauza acestor naparci neocomuniste care desfigureaza tot in aceasta tara).
pencix54

#544 fai, n-auzi ?

2014-07-06 01:44

vai a ... quel paese ! nu uita sa-ti iei copilotul pzdii cu tine, mama voastra de hoti! ?...RE-ATI AI DRACULUI CU MEELCII VOSTRI !

Musafir

#545

2014-07-06 01:56

Este lamentabil ca doamna Laura Georgescu nu se vede in oglinda. Ar putea sesiza imediat ca buzele si narile ii tradeaza rautatea. Iar rautatea este dovada de inferioritate, gandire paupera si complexata. Ca ii creste intrucatva adrenalina cand ii haituieste pe oameni inteleg pentru ca e biologic asa. Dar ca oamenii ii se supun este de neinteles. Nici Stalin si nici Ceausescu nu au rezistat ca satrapi. De ce ar rezista ea, mai ales ca nu e decat un instrument. Asadar fie-va mila de ea si intr-o buna zi nu va prezentati ABSOLUT NICI UNUL la serviciu si atunci o veti umili caci nu va fi in stare sa va dea pe toti afara si-si va atrage oprobiul celor care o folosesc drept coada de topor acum. Cui pe cui se scoate si umilinta cu umilinta se vindeca.

Musafir

#546

2014-07-06 02:38

Este jenamt ce se intampla in tara noastra,unde vom ajunge in stilul asta si prostimea inca ii mai voteaza isi merita soarta.

Musafir

#547

2014-07-06 03:19

Este anceputul,vor cadea multe capete grele si cu dispret se va uita spre ele
kidal

#548 o jigodie

2014-07-06 03:25

o jigodie ce trebuie înlăturată.
Vitali Gheorghita

#549 Demisia Laurei Georgescu-Presedinte CNA

2014-07-06 04:11

Sunt consternate de ce am vazut pe posturile TV,in legatura cu comportamentul incalificabil al
"doamnei" L.Georgescu in pozitia de presedinte al CNA,institutie foarte importanta in moderarea si reglementrea normelor de etica profesionala si jurnalistica ale televiziunilor din Romania.Nu este posibil asa ceva in Romania-democratica a secolului XXI.Cer cu fermitate demisia urgenta a aacestei "doamne"din conducerea CNA si masuri drastice- ce se impun in acest caz- pentru reabilitarea imaginii CNA,masuri venite din partea guvernului Ponta.
vlad
Musafir

#550

2014-07-06 05:49

Comportamentul si limbajul "d-nei"Georgescu este echivalent cu al interlopilor din randul carora probabil ca face parte.