VREM SA PUTEM LUCRA!
De la introducerea SIUI-ul si a cardului de sanatate, noi medicii si farmacistii, ne chinuim sa lucram din cauza ca SIUI-ul este nefunctional periodic. Actualmente, de vineri 05.02.2016 si pana azi - joi 11.02.2016, sistemul SIPE - cel care rapsunde de validarea retetelor, integrat in SIUI, devine nefunctional de pe la orele 09.00 pana pe la orele 18.00. In mod evident atat activitatea medicilor cat si a farmacistilor este impiedicata, multi dintre noi fiind obligati sa validam retetele seara, noaptea sau in week-end, cu toate ca noi indeplinim cerintele CAS-ului (internet de banda larga, token, cititor de card). De aceea, prin aceasta petitie solicitam ca SIUI-ul, cu toate platformele lui, sa functioneze conform cerintelor pt ca si noi, medicii si farmacistii, sa putem lucra in conditii normale, pt binele pacientilor.
Valentin Pantea Contactați autorul petiției
Anunț de la administratorul acestui websiteAm închis această petiție și am șters informațiile personale ale semnatarilor.Regulamentul general al Uniunii Europene privind protecția datelor (GDPR) solicită un motiv legitim pentru stocarea informațiilor personale, respectiv ca informațiile să fie stocate pentru cel mai scurt timp posibil. |
Conectați-vă pentru a vă administra petiția. |
Petiții promovate de alți utilizatori
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
APEL „Salvați Sala CUB”, Teatrul Național Iași
Cerem arestarea lui George Simion pentru instigare la violență și scoaterea în afara legii a partidului AUR
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
Declararea Târnăveniului și comunelor afectate ca zonă calamitată
1003 Creat: 2025-06-23
GRATIERE 2025
24025 Creat: 2025-02-03
Cerem demiterea lui Florin Talpan din funcția de jurist al CSA Steaua București
208 Creat: 2025-06-28
REVENIREA LA REGIMUL PIETONAL AL STRĂZII MIRCEA CEL BĂTRÂN ÎN WEEKEND
141 Creat: 2025-07-02
Mărturii despre contribuția pozitivă a domnului profesor Dan Popescu la cursul „Comunicare și negociere în afaceri"
111 Creat: 2025-07-02
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
21935 Creat: 2025-05-26
Petiție privind calitatea cursului „Comunicare și negociere în afaceri” – Prof. Dan Popescu
86 Creat: 2025-07-02
Retragerea "Ordonanței Sărăciei" și protejarea personalului din instituțiile publice de cultură
1063 Creat: 2025-06-30
Sprijin pentru persoanele cu dizabilități care folosesc concentrator de oxigen: compensarea costurilor la energie
89 Creat: 2025-07-01
CEREM RELUAREA LUCRĂRILOR LA BARAJUL RĂSTOLIȚA
56 Creat: 2025-07-02
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4097 Creat: 2025-06-14
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
12670 Creat: 2025-06-04
Scaunul Auto pentru Copii si Centura de Siguranta Salveaza Vieti!
14406 Creat: 2021-04-05
Bursele olimpicilor – investiția în viitorul României, nu o cheltuială!
1303 Creat: 2025-06-27
Susțineți rectificarea acordului impus cetățenilor cu SETLED STATUS (care au depășit termenul de 5 ani de rezidență) în Marea Britanie la preschimbarea permiselor de conducere din Republica 🇲🇩
29 Creat: 2025-07-01
Spunem NU redeschiderii gropii de gunoi de la TITU!
479 Creat: 2025-06-26
Sprijin din partea statului pentru beneficiarii programului „Prima Casă (+/1/2/3/4)”.
1215 Creat: 2025-06-23
Demisia Mihail Neamțu!
2543 Creat: 2025-06-25
Stop abuzului față de puiul de ligru de la grădina „Arca lui Noe”!
171 Creat: 2025-06-28
Suspendarea temporară a lucrărilor pe șantierele care tulbură în mod repetat liniștea publică in Mun. Brasov
18 Creat: 2025-07-01