Organizarea atestărilor/examenelor online
Noi, studenții UTM, nu suntem de acord cu dispoziția care prevede susținerea sesiunii de iarnă 2021-2022 cu prezența fizică și solicităm respectuos desfăşurarea sesiunii în format online. Unul dintre motivele principale la care facem referire ar fi că nenumărați studenți cu părere de rău nu s-au vaccinat, iar riscul de infectare este în continuare unul major. Învățând un semestru întreg în format online cu motivul de a nu ne infecta cu Covid, NU dorim ca nici în perioada sesiunii să fim supuși acestui risc, dar să fim în siguranță în continuare,atât noi,cât și persoanele dragi nouă. Un alt motiv la fel de însemnat este că o mare parte din studenți au fost nevoiți să plece din Chişinău,respectiv renunțând la locuințele de scurtă durată, iar la moment nu au unde se stabili pe perioada întregii sesiuni. Ar fi bine să fie adoptată decizia privind desfășurarea activităților offline începând cu semestrul 2 al anului de studii , ca să reușească și ceilalți colegi să administreze doza de vaccin și să își găsească un loc de trai. Considerăm că deși e o perioada destul de dificilă atât pentru noi, pentru că trebuie să învățăm mult mai mult individual, cât şi pentru cadrele didactice care în permanență sunt în cautarea unui material mai simplu și pe înțelesul nostru, susținem ideea de a nu risca cu sănătatea noastră şi a persoanelor din jur și ca întreaga sesiune de iarnă a anului 2021-2022 să se desfășoare în format online. Întrucât vocea studenților se consideră a fi importantă în orice instituție de învățământ , solicităm, cu respect enorm, înțelegerea studenților și adoptarea unei decizii în favoarea tuturor .
Studenții UTM Contactați autorul petiției
Administrați-vă semnăturile
Nu ați primit e-mailul de confirmare sau vreți să vă eliminați semnătura?
Administrați-vă semnăturileDistribuiți această petiție
Ajutați această petiție să obțină mai multe semnături.
Conectați-vă pentru a vă administra petiția. |
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
România, noi romanii vrem pace! Neutralitate și respect față de toate statele, conform Constituției
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
STOP eutanasierii câinilor din adăposturile publice din Timiș!
Cerem arestarea lui George Simion pentru instigare la violență și scoaterea în afara legii a partidului AUR
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
Salvăm Casa Dinu Lipatti
APEL „Salvați Sala CUB”, Teatrul Național Iași
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
7993 Creat: 2025-05-26
Oradea spune: NU paradă Pride
4149 Creat: 2025-06-10
România, noi romanii vrem pace! Neutralitate și respect față de toate statele, conform Constituției
4638 Creat: 2025-06-03
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
11727 Creat: 2025-06-04
GRATIERE 2025
17717 Creat: 2025-02-03
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
13751 Creat: 2025-06-03
Subcetate, Sânpetru merită un parc adevărat!
83 Creat: 2025-06-12
Petiție pentru ca Cristina să meargă la mare cu fetele! 🌊👯♀️
68 Creat: 2025-06-12
Felelősség megállapítása a parajdi sós vízszennyezés ügyében .Stabilirea responsabilității în cazul poluării cu apă sărată de la Praid
62 Creat: 2025-06-12
Stop inundațiilor din Stupini – Cerem acțiune din partea SGA Brașov!
117 Creat: 2025-06-08
LIBERTATEA de EXPRIMARE
1218 Creat: 2025-06-04
PETIȚIE PENTRU REDESCHIDEREA CINEMATOGRAFULUI ARTA DIN TÂRGU MUREȘ
71 Creat: 2025-06-11
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
20785 Creat: 2025-05-19
NICUSOR DAN, DEMISIA din functia de presedinte, URGENT!
556 Creat: 2025-06-04
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
39480 Creat: 2025-05-11
Cerere de anulare și reluare a alegerilor din 18 mai 2025
14139 Creat: 2025-05-19
STOP eutanasierii câinilor din adăposturile publice din Timiș!
272 Creat: 2025-06-06
STOP angajării în Administrația Publică, a persoanelor care cumulează pensia cu un salariu din bugetul de stat
93 Creat: 2025-06-08
SĂNĂTATEA – PRIORITATE NAȚIONALĂ
1561 Creat: 2020-11-28
Retragerea tuturor avizelor si anularea evenimentului "Bucharest pride 2025" din ziua de ajun a Rusaliilor
11478 Creat: 2025-05-19