NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI!

Quoted post


Musafir

#264

2012-08-09 10:37

Imi pare rau, nici nu am crezut ca va trebui sa ajungem aici, credeam ca se va desfiinta din fasa acest proiect, regret ca nu se auto sesizeaza si conducerea Patriarhiei, Biserica Ortodoxa a Romaniei ar trebui sa isi exprime dezaprobarea fata de vizita si concertul Lady Gaga. De aceea si Bunul Dumnezeu se intristeaza, in aceste momente iese la iveala adevarata fata a acestui popor prin luarea de atitudini impotriva distrugerii creatiei divine. NU VENIRII LADY GAGA LA BUCURESTI! trebuie sa-i trezim noi prin astfel de actiuni pe acesti "stricati", poate in felul acesta isi vor pune un semn de intrebare si constiinta lor incepe sa se arate, un suflet salvat conteaza mult!

Raspunsuri

Geo

#267 Re:

2012-08-09 11:09:11

#264: -

Ce pula calului tot o asociati pe lady gaga cu satanismul retarzilor? Patriarhia, biserica ortodoxa... li se rupe pula de voi, pt ei sunteti doar niste prosti buni de muls (de bani). Bulangii aia imbracati in sutane nu sunt in stare decat sa va indoctrineze cu o religie falsa. Voi stiti macar cate contradictii sunt in biblie (vechi vs. nou testament), cate practici si sarbatori pagane s-au adoptat in religia ortodoxa, doar ca sa "dea bine" la oameni? Stiti cate secrete are biserica, cate averi (uitati-va dreacu la catedrala mantuirii neamului, cati bani se vor duce in curul ei, ca sa stea popii in lux, in loc sa se faca spitale, scoli, azile etc), cat homosexualism e in cadrul preotimii (pe astia nu-i mai vede marele dumnezeu sa arunce o ploaie de pucioasa pe ei) si multe, multe altele. Ce creatie divina? Personaje imaginare cu forte supranaturale? Imi suna mai curand a SF...

Adevarata fata a acestui popor e cea a unui popor de inculti, manelisti, romani tiganizati mancatori de seminte, pupatori de moaste, conducatori de "gipane", dar muritori de foame in acelasi timp... dar credinciosi, maaaaari credinciosi, dar doar de sarbatori, cand au probleme sau dupa 60-70 ani, cand simt ca li se apropie sfarsitul :))

Ati luat-o razna cu bisericismul asta... sunt curios daca iesiti cu torte si furci sa o intampinati pe lady gaga, idiotilor. "bunul dumnezeu" nu v-a dat prea multi neuroni... si nici bun simt, educatie, omenie...

Nu va place lady gaga, stati dracu la locul vostru, ascultati slujba si bateti-va pe scaunele din biserica, dati bani la popa sa va ierte rautatile si minciunile din viata de zi cu zi sau mai bine ascultati manele in cada, cu casetofonul in priza :)) . E un simplu concert, care nu imi place si as prefera de 100000 ori sa vina Metallica, Manson sau altii... dar lady gaga tot o sa vina, tot o sa cante, indiferent ca faceti voi petitii online sau nu. Oricum sunteti o mana de retarzi, nici macar 1000 oameni nu s-au strans pana acum, cu o saptamana inainte de concert.

La Manson nu ati facut petitie? La Ozzy? La... la... la... cretinilor.