Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Quoted post


Musafir

#2184 Re: Re: Re: demisie ponta/re 2167 rtey

2012-07-07 21:34

#2179: - Re: Re: demisie ponta/re 2167 rtey

Ador comentariul dvs.Se regasesc in el ,mult rationament,logica,onestitate,bun simt si decenta.Toata argumentatia ar putea convinge si pe un tanar de pe bancile scolii(,,neprelucrat'' inca  de mass-media  si  de mediul social).Din nefericire ,la ora actuala,societatea romaneasca este divizata in doua:pro si contra stat de drept,coruptie.La urma urmei,de ce sa nu recunoastem ,plagiatul tine  si de coruptie-aceasta plaga care a  atins dimensiuni incredibileEradicarea coruptiei ,cred ca ar fi primul pas spre adevarata democratie,spre o societate normala(desi definitia ,,normalitatii'' in Romania a capatat diferite valente).Nu stiu de  ce ,acum ,imi vine in minte anticul DIOGENE-Caut un om!Noi ce cautam?Copiii nostri ce viitor au?

Raspunsuri

Sile

#2186 Re: Re: Re: Re: demisie ponta/re 2167 rtey

2012-07-07 22:10:24

#2184: - Re: Re: Re: demisie ponta/re 2167 rtey Multumesc pentru apreciere. Ma bucur ca mai sunt si altii care gandesc ca mine.  La referendum voi vota categaric NU, nu pentru ca am simpatii fata de tabara pedelista, nu fiindca accept ca tot ce-au facut ei are o justificare,   dar o fac in primul rand pentruca nu vad normal  ca intreaga putere sa apartina unei singure forte politice si pentruca cei doi conducatori ai USL-ului, prin comportamentul, atitudinea, actiunile  si disperarea de a detine toate puterile in stat, pot reprezenta un pericol  pentru democratie dar si in general pentru tara. Acesti indivizi ma sperie la gandul ca pot controla totul.