Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Quoted post


Musafir

#2096 Re: Re:

2012-07-05 17:23

#2092: - Re:  

 si concluzia e?! il demitem sau nu pe basescu? ii lasam sa preia toata puterea in stat? ne lasam prada vecinilor sovietici? a venit momentul in care trebuie sa punem stampila. ce facem? il dam jos pe ultimul om care mai poate reprezenta un obstacol in calea uraganului sovietic? CE FACEM? 

Raspunsuri


Musafir

#2097 Re: Re: Re:

2012-07-05 18:01:51

#2096: - Re: Re: Indiferent de situatie, nu e bine ca o singura forta politica sa aibe intreaga putere. Trebuie sa existe cineva care sa aibe posibilitatea monitorizarii  parlamentului si guvernului. Concluzia mea, sa nu votam demiterea presedintelui.  N-am simpatii fata de Basescu si PDL, dar m-am convins ca exista un rau mai mare si acela e USL. Nu trebuie sa li se dea aceasta posibilitate , pentruca  caracterul josnic , rapiditatea si  tenacitatea plagiatorului Ponta si a chiulangiului national Antonescu de a acapara totul  ar trebui sa sperie pe toata lumea.

 

 

Sile

#2103 Re: Re: Re:

2012-07-05 19:35:29

#2096: - Re: Re: Sunt 2092 si propunerea mea nu poate fi alta decat sa ne impotrivim suspendarii presedintelui, din singurul motiv ca exista un rau si mai mare decat acesta si anume, Ponta si Antonescu.