Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Quoted post

Dorian
Musafir

#1016 Eu LaDo ma intreb

2012-06-26 22:38

Suntem o tara de prosti. Votam, vedem ce se intampla in tara, vedem la tv diverse si credem, nu stim ca mass media este cel mai mare mijloc de manipulare in masa. Nu ne convine nimic si vorbim pe la colturi, de iesit in strada nu iesim, ..inseamna ca ne convine situatia in care ne aflam.Cineva realizeaza ca prin voturile noastre am intarit siguranta mafiotilor??? ma intreb doar. Auzim la tv ca justitia este a lui Basescu, .. noi credem. Pai iar ma intreb, daca ar fi fost justitia controlata de Basescu, nu erau pana acum in puscarie toti mafiotii incepand cu Tov Patriciu, Voiculescu, Nastase etc samd? Mai ramasese TVR osul cel mare. Iata ca in consiliul de administratie al TVR fac parte numai mebrii USL, nu li s-a permis si membrilor din fostul partid de guvernamant sa faca parte din acest Consiliu de administratie, desi oblogatoriu si acest partid trebuia sa fie reprezentat in consiliu de trei membri. Antenele se amendeaza singure , facandu-ne pe noi "credulii" sa intelegem ca CNA-ul este controlat de Basescu, dupa spusele marelui Gadea. Pai daca noi credem toate astea inseamna ca ne-am antenizat rau tare. La mai bine... si inca o intrebare ma macina.... A mai ramas UNUL care se pune impotriva.. ce sa facem sa-l dam jos si pe-asta sa nu le mai stea in gat unora?.. oare om fi votat drept?..

Raspunsuri


Musafir

#1026 Re: Eu LaDo ma intreb

2012-06-27 04:32:26