Demiterea directorului juridic CPR pt. deservicii aduse profesiei

Quoted post


Musafir

#502 Escrocheria testelor “cu licenta”

2018-01-12 18:38

Prof. Tudorel Butoi, avertisment pentru Carmen Dan: Testele licenţiate sunt o "manevră"! Profesorul Butoi Tudorel, într-o formă de zile mari, vorbind “fără perdea” despre problemele sistemului și încercarea unora de a transforma într-o afacere testarea psihologică în cadrul Ministerului Afacerilor Interne, escrocheria testelor “cu licență”...
https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=OplanjCHQl4&app=desktop

Raspunsuri


Musafir

#503 Solutia: testele proiective!

2018-01-12 20:04:05

#502: - Escrocheria testelor “cu licenta” 

Tudorel Butoi

Cand seful(din politie) trimite la evaluare o astfel de vulnerabilitate traiesti cu speranta ca psihologii clinicieni de la centrul de testari psihofiziologice dispun si lucreaza cu teste de personalitate profunda = teste proiective: Rorschach, Szondi-testul pulsiunilor instinctuale, Rosenweig-frustratia, Lucherul, astea sunt niste teste care ar putea sa-ti atraga atentia asupra unor vulnerabilitati, dar sa-ti depisteze stricto-senso pedofilia, sadismul, masochismul, s.a.m.d. - NEVER , nu exista asa ceva.

Exista totusi niste scale clinice asupra comportamentelor deviante, sunt fortate si acestea si sa va spun de ce.

Sunt fortate - si sa ma asculte si psihologii care vor descoperi ei acum America!

La scale si chestionare se lucreaza pe intrebari si pe raspunsuri: Da, Nu, Posibil, etc.

Pai ei isi inchipuie psihologii astia care fac scale de astea aiuritoare, pe care am inteles acuma ca vor sa le vanda ,,cu licenta,, cu asa zisa ,,licenta,, Ministerului de interne, deci sa-l capuseze inca o data niste -niman carare- care sunt, cred, niste creatori de teste de astea - si sa ia banii de la Minister, vanzandu-le cioara vopsita intr-un papagal asa frumos...

Numai ca papagalul caraie si ala si uite de ce caraie: in grilele acestea se raspunde cu Da sau Nu la intrebari.

Pai tu ce imi raspunzi mie cand vrei sa intri in sistemul politienesc sau sa te avanseze, daca eu iti pun intrebarea:

Ai avut vreodata tendinta sa te arunci de pe un pod? Trebuie sa fii dusa sa sa raspunzi cu Da.

Inainte de a te culca noaptea auzi soapte sau vorbe de sub pat sau de prin tavan? Vei raspunde tu ca Da? Pai esti nebuna?

Cu alte cuvinte aceste lucruri se intuiesc!.

Ti-ai platit intotdeauna datoriile? Da!

Ai evitat vreodata un prieten fata de care ai datorie, trecand pe alta bordura? Nu! Niciodata, etc.

https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=OplanjCHQl4&app=desktop