Sustin Platforma Romania100

Quoted post


Musafir

#1817

2016-10-19 06:12

Din pacate mi se pare o lupta inegala... cu toti "balaurii" care in toti acesti ani au crescut, si au crescut, pana au ajuns a ni se parea ca ei reprezinta normalitatea. Toti politicienii "de vaza" din toate , absolut toate partidele ar trebui dati la o parte, deoarece au ajuns acolo catarandu-se si tragandu-se unii pe altii in momente de interes imediat, astfel incat toti sunt santajabili, toti datoreaza ceva, cuiva, toti sunt coruptibili si nu mai vad imaginea de ansamblu pt. care vreau sa cred ca au intrat in politica la inceput. A devenit mai important acum sa-si apere "haita" (lucru de inteles pana la un anumit punct) si sa-si plateasca unii altora polite. Sa-si dea branci in stanga si in dreapta, doar-doar vor ramane ei singuri pe "pista" de alergare spre noile alegeri si spre alti 4 ani de detinere a puterii. 4 ani in care sa se ocupe din nou de lucruri de suprafata si imagine in loc sa faca reformari fundamentale care sa reziste si dupa ei. Interesul este probabil sa faca ceva provizoriu, pe care apoi, tot ei , in urmatoarea campanie, sa-l combata si sa spuna ca-l vor reforma din nou (vezi cazul educatiei al sanatatii etc.). Din pacate eu pot ajuta acum prin aceasta adeziune si sustinere si printr-un singur vot pe care e foarte posibil sa nici nu am unde sa-l pun in decembrie .

Raspunsuri

Alex

#1852 Re:

2016-10-19 07:22:02

#1817: -  

 Da, asa e astia nu ar trebui sa mai voteze, penalii astia.
Voteaza toti idiotii, in loc sa voteze numai oameni cinstiti din societate. Nu ne mai trebuie parlament ca sa faca legi corupte.