Cerem protejarea Dr. Camelia Roiu

Quoted post


Musafir

#2581

2016-08-02 07:03

Intrebare idioata.Mor oamenii cu zile in spitalele groazei si dvs. intrebaţi de ce semnăm petiţii pe acest subiect .Infantilism nefiresc........

Raspunsuri


Musafir

#2597 Re:

2016-08-02 13:10:17

#2581: -  

 cite petitii si-au atins scopul? e usor sa semnezi, e mai greu sa faci ce a facut d-na doctor, si multi ca d-na doctor, din pacate oamenii astia se jertfesc si noi semnam petitii ca sa ce?.... chiar credeti ca nesimtitii care au creat asemenea situatii se impiedica de aceste petitii? in afara am vazut ca la situatii de limita cum e acest caz si multe altele de la noi oamenii sunt solidari , ies pe strazi si fac presiuni pentru schimbare, noi semnam petitii, facem comentarii acide sau mai putin acide si peste un timp uitam ,devenim patetici si revoltati pentru un alt caz, semnam iar o petitie si uite asa inainte..... nici macar nu mai stim cum s-a finalizat petitia. Femeia asta plateste pentru curajul care l-a avut , cred ca daca ne-am mobiliza citeva mii, citi am semnat aceasta petitie si am merge cu dinsa la ministrul sanatatii sa cerem dreptate altfel ar sta situatia, asta ar fi o adevarata sustinere ,din pacate alegem multi cea mai usoara cale. Imi pare rau dar cu o floare nu se face primavara, inca o data tot respectul pentru d-na doctor si cei ca ea .