Morometii la subiectul 3 la bac

Quoted post


Musafir

#1647 Re: Re: Re:

2016-07-07 09:42

#1644: Andreea - Re: Re:  

 Deci chiar nu aveti nici o scuza cu Morometii vostri sa fim seriosi. Si fata de tine eu ma luat bacul cu 9,50 daca tot vrei exemple si te dai inteligenta pe aici, ca tot zici ca nu l-am citit pe Manolescu si nu am invatat, deci nu ma uit in curtea vecinilor ca nu imi fac ei mie concurenta. Cerinta nu a fost deloc ambigua asa cum zici tu, cerandu-se clar un roman din perioada interbelica, adica publicat, scris, creat in perioada interbelica. Daca Morometii avea loc in Evul Mediu, era un roman din Evul Mediu? Desigur ca nu era, tot roman postbelic ramanea, ca a fost scris in perioada aia. Lucrurile astea se invata nu numai la scoala, ci si de pe acest mare internet, daca tu si ceilalti aveati un minim de interes sa cititi despre acest roman mai mult de 5 minute (ca probabil toti v-ati uitat la film), stiati de perioada lui. Din 6 romane mari si late 5 sunt din perioada interbelica, 5, nu 1, nu 2, ci sunt 5. Voi ati ales Morometii ca era mai usor si pe pariu ca nu stiati altceva sa scrieti, ca nu ati invatat si alte romane.

Raspunsuri

Andreea

#1648 Re: Re: Re: Re:

2016-07-07 09:49:12

#1647: - Re: Re: Re:  

 Si eu am terminat ,dragul meu superinteligent,Academia de Stiinte Economice,dar tu nu stii ce e aia,asa ca nu mi spune mie ce note ai luat tu la bac,ca mi se rupe in acest moment,eu tin cu dreptatea,voi astia care va expuneti parerile insignifiante din puctul meu de vedere sunteti toti niste inculti ,fara nicio indoiala, si daca vrei sa ne dam mari asa cum o faci tu,eu am fost olimpica la romana la liceu si la facultate,mai mult de atat am terminat Vianu,mate info si sunt absolventa a Facultatii de Administrarea afacerilor din cadrul Academiei de Studii din Bucuresti...Ce mai e de comentat este ca aveti spaima aceea de sobolani primitivi si vulgarizati tot ce se intampla.

Andreea

#1651 Re: Re: Re: Re:

2016-07-07 09:54:10

#1647: - Re: Re: Re:  

 Sora mea mai mica,care a terminat recent Vianu,mi a si zis ca s au ales si acest roman din cauza confuziei create,iar cerinta fara indoiala este ambigua

Asa ca nu ne intereseaza parerea voastra,din nou spun ca este insignifianta in acest moment

Andreea

#1652 Re: Re: Re: Re:

2016-07-07 09:57:59

#1647: - Re: Re: Re:  

 Dar tu de unde stii cu cat am luat eu bacul?