Morometii la subiectul 3 la bac

Quoted post


Musafir

#1633 Re:

2016-07-07 07:46

#1630: Andreea -  

 Mi se pare cel mai corect, eu sunt unul dintre cei care a ales Moromeții, este adevărat că este greșit dar totuși sunt elementele ce se pot puncta la nivel de limbaj, temă despre viziune , definiția romanului şi ce mai scrie pe acolo. Unii nu au scris nimic la S3, altii au scris total pe lângă subiect, nu sunt de acord să am același punctaj ce cel care nu a scris nimic la S3.

 

Raspunsuri

Andreea

#1635 Re: Re:

2016-07-07 07:53:08

#1633: - Re:  

 Stiu ca e cel mai corect,dar lumea asta e atat de demigratoare si au impresia ca lumea e idioata si asta ma enerveaza pe mine,eu au invatat ceva standard si acuma se  dau inteligenti, si in primul rand faza cu interbelicul tine de istorie si nu de literatura..practic continutul ar trebui sa fie interesul principal

mojo

#1639 Re: Re:

2016-07-07 09:09:57

#1633: - Re:  

 din moment ce ai scris ce nu trebuie ce ai vrea sa ai punctaj ca cei care au scris bine?spunea tema si viziune intr-un roman interbelic, ca ai scris tema si viziunea intr-un roman postbelic nu are nici o legatura, sa iti dea puncte pe definitia romanului da, 0,01 da in rest e ca si cand ai fii scris tema si viziunea despre lune in  Luceafarul etc, spunea tema si viziunea intr-un roman interbelic, daca ai scris intr un roman postbelic e egal cu 0.


Musafir

#1663 Re: Re:

2016-07-07 10:40:07

#1633: - Re:  

 Asta e viata mai copile. Ai impresia ca e dreapta? Crezi ca pe viitor, iti vei rezolva problemele cu petitii?  Ai scris ca prostul acolo pagini din esee tocite fara sa citesti atent cerinta  si vezi doamne ca nu iti convine ca cel putin tu ai scris ceva in alea 2 ore de examen fata de alti colegi ai tai. Pai ma, ai gresit si cu asta basta, nu mai freca buha ca nu rezolvi nimic in viata. Daca nu il iei, il dai la toamna, care e problema? Ca iti irosesti 2 luni invatant? Pai ce vei face, ma , de vrei sa mergi la facultate sau cum te vei descurca in situatii stresante la locul de munca? Generatie de plangaciosi iresponsabili, vedeti-va de treaba