Morometii la subiectul 3 la bac

Quoted post

Andreea

#1630

2016-07-07 07:40

Stați să vă spun eu cum stă treaba,spuneți în neştire că nu trebuie punctați ,însă după părerea mea punctajul de redactare ,sau măcar jumătate din el ar trebui să fie acordat ,în esență un copil care a urmat toate cerințele şi le a aplicat pe roman,practic interbelic sau postbelic definitia romanului este aceeasi indeplineste aceleasi conditii .mai mult introducerea de roman realist si trasaturile sale la fel ar trebui punctate deci practic sa spunem 7 puncte pt redactare si inca 4 pentru aceste trasaturi..la partea pt continut..asa vad eu logica punctajului..Nu mi se pare corect sa fie 0 puncte pt ca nu s au incadrat in cerinta,cei care la subiectul 3 n au scris nimic de ce sa ia aceeasi nota cu cei care poate s au straduit sa scrie cateva pagini cu esenta si un comentariu destul de bun? Ia spuneti 

Raspunsuri

Andreea

#1632 Re:

2016-07-07 07:42:45

#1630: Andreea -  

 Am dreptate sau nu??


Musafir

#1633 Re:

2016-07-07 07:46:45

#1630: Andreea -  

 Mi se pare cel mai corect, eu sunt unul dintre cei care a ales Moromeții, este adevărat că este greșit dar totuși sunt elementele ce se pot puncta la nivel de limbaj, temă despre viziune , definiția romanului şi ce mai scrie pe acolo. Unii nu au scris nimic la S3, altii au scris total pe lângă subiect, nu sunt de acord să am același punctaj ce cel care nu a scris nimic la S3.