Morometii la subiectul 3 la bac

Quoted post


Musafir

#6

2016-07-04 11:02

Mi se pare corect ca sa fie corect pentru toți :) 

Raspunsuri

petrescu

#311 Re:

2016-07-04 15:06:20

#6: -   nu e corect ca toti desteptii care au scris ceea ce trebuie sa fie pusi in aceeasi oala cu toti cei care au incurcat perioadele. puteam si eu sa scriu basmu si sa zic ca nu am citit bine cerinta. asumati-va

 

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-07-04 15:13:13


Ailed.

#375 Re:

2016-07-04 15:40:46

#6: -  

 Corect? Asta ti se pare corect pentru toti? Nu e de loc onest. Voi astia care vreti semnaturi pentru a va lua in considerare si Morometii la ce va ganditi? Ce se intampla cu tara asta? Aceeasi discutie ca la clasa a8a... Lumea nu mai invata, dar are pretentia ca tot ce scrie sa fie luat de bun. Daca se accepta asa ceva inseamna ca tara noastra se duce dracu mai rau decat acum.

Cristina

#666 Re:

2016-07-04 18:02:52

#6: -  

 Doare??

Pai hai atunci sa spunem ca voi, da, Morometii e interbelic, dar de ce? Ah, pentru ca are actiunea din primul volum plasata cu 3 ani inainte de izbucnirea celui de al doilea Razboi Mondial? Atunci, domnule Critic literar, incadreaza-mi si mie romanul "Enigma Otiliei", nu de alta, dar oamenii care l-au vazut ca interbelic, obiectiv, balzacian cred ca erau fumati.


Musafir

#716 Re:

2016-07-04 18:27:12

#6: -  

 Da,asa este deci sa se puncteze Moromeții! 


Musafir

#1211 Re: Nu este deloc corect! Daca nu stiti ce inseamna interbelic, sa nu va dea niciun punct!

2016-07-05 09:15:10

#6: -  

 

Andrei

#1443 Re:

2016-07-05 15:21:47

#6: -  

 Recunosc că nu sunt în măsură să dau cu presupusul,dar vreau să spun că şi eu am avut parte de acest eveniment nefericit de a lua în considerare acest roman ca fiind interbelic şi nu din motiv că nu ştiam celelalte romane.. a fost accidental şi chiar dacă ştiu că nu pot da timpul înapoi le doresc tuturor celorlalți mult succes şi să obțină rezultate deosebite chiar dacă eu ştiu că nu voi avea această şansă.Sunt dezamăgit de faptul că nu voi mai intra la o facultate la stat din cauza acestui fapt şi sper să aveți mult mai mult noroc ca mine în tot ce vă propuneți să faceți în viață! Mă simt umilit în ciuda faptului că am fost în anii de liceu olimpic la această materie ,şi totuşi datorită inconştienței care a lucrat în locul meu,voi fi privit cu ignoranță totală şi toți mă vor jigni ,sper însă să mai existe o şansă şi pt mine la o nouă viață! Vă mulțumesc!