Scrisoare deschisă de susținere a comunității LGBT

Quoted post

Pe sleau

#567

2016-06-13 16:20

 Sincer ! Aveti probleme in computer , acceptatii si gata . Vreti sa va sarutati pe strada in vazut copiilor ? Poi asa poate sa vina si unu cu capra dupa el ( un zoofil) si o sa ceara si ala drepturi si atunci ce ii raspundem smecherului? Ca facem discriminare!  ...si nu incercati sa imi da-ti duma ca este normal, natural etc ...ati vazut vreodata doi ursi,  lupi , lei etc de acelasi sex tragandusio? Sunteti niste bolnavi cu probleme de comportament,  VA acceptam asa cum sunteti ca doar ce sa facem cu voi? Dar stati in banca voastra,  facetivati toate fanteziile in spatiul vostru privat nu in fata unor minori pe strada si acceptatii,  ca doar daca toti ar fi ca voi specia umana are disparea intr-o generatie. Punct

Raspunsuri

Daria

#675 Re:

2017-06-14 19:35:15

#567: Pe sleau -  

 Conportamentul homosexual se gaseste in multe specii de animale: vulturi,lei,unele specii de maimute,delfini si altele.In mod special la pinguini,cuplurile de acelasi sex adopta pui abandonati de cuplurile heterosexuale.Si in privinta minorilor pe strada,din puctul meu de vedere cred ca nimeni nu ar trebui sa se linga pe strada pentru ca tine de intimitate asta.Dar daca doi oameni vor sa se casatoreasca legal,nu la biserica,este dreptul lor indiferent de sexualitate.Nu a inventat ortodoxismul conceptul de familie si nici el nu poate sa dicteze ce e normal,natural si ce nu inafara bisericii ,pentru ca biserica nu are cauta in politica pentru ca tara asta nu e compusa exclusiv din crestini.