APEL CĂTRE SFÂNTUL SINOD AL BISERICII ORTODOXE ROMÂNE

Quoted post


Musafir

#19

2016-06-02 12:37

Trebuie sa semnam in ceva virtual si vrem efecte in plan duhovnicesc.In 100 asta de ani cu atatea caderi care au dus la criza din Creta  , parinti cu viata aleasa nu ne au pregatit pentru momentul acesta.Doamne ajuta ne.Nu cred nici eu in efectul pozitiv al unei sinaxe fara popor dar ma tem sa nu mi o iau inainte.Nu pe spate ci in duh. Cred ca ceea ce trebuie sa se intample se va intampla iar eu tu el ea noi voi....sa stabilim mai intai contact nemijlocit nevirtual .Cu duhovnicul nostru am vorbit ?. El stie? El a luat atitudine?Cu binecuvantare cui luam atitudine?Parem tot singuri si comuni.Unitate noastra n o intrece pe a lor.Se cunosteau crestinii in duh iar azi prin intermediul virtualului; nu stiu unde vom ajunge ?. Ceea ce se intampla e suma tuturor caderilor noastre.Indreptare intai de la noi si daca 2 sau 3  se unesc in numele Meu ,zice Domnul tot ce vor cere se va da lor.

Raspunsuri

paul

#150 Re:

2016-06-07 14:01:06

#19: -  

1- noi nu suntem sectari,care si ei spun ca se aduna in numele Domnului,dar nu recunosc dogma,traditia,Biserica,preotia si tainele

2-du-te matale si intreaba duhovnicul si fa ce te indeamna constiinta. din pacate,clerul est acum luptat intern.

mantuirea o cer eu,cu pastor bun(asta si cerem,sa avem pastori sfintiti,nu lupi rapitori), nu trebuie sa avem indoiala.mantuirea se ia cu lupta.

3-matale ce cauti aici daca nu vrei ...virtual?

semneaza si aici,si pe hartie,mergi,cauta,vorbeste,noi facem si-si,alergam cat putem.

Dumnezeu sa te ajute.