Stop internarii copiilor in spital fara parinti!

Quoted post


Musafir

#413

2016-04-30 07:00

Din păcate am avut 2 experiențe neplăcute in spitalul de Pediatrie Sibiu . Am avut norocul sa fiu internata alături de fiul meu datorită faptului ca este un copil născut cu probleme iar PTR personalul de acolo ar fi însemnat o responsabilitate in plus. Chiar si in prezenta mea am fost socata de felul cum se poarta personalul un ex : eram la toaleta iar una dintre asistente urla la fiul meu in gura mare:"UNDE-I MATA M-A". Pe lângă multe altele am intrat cu copilul pe piciorușe in spital u diagnostic de preînnoire iar in trei zile eram amândoi infectați cu rotavirus,când am întrebat medicul din ce cauza a luat rotavirus răspunsul aflat sec" De unde sa știu eu ce aveți voi acasă:(. In salon am stat 8 zile pe un scaun iar când veneau asistentele ma avertizau sa nu mai sed pe acel scaun pentru ca este doar PTR medic, in salonul nostru era o fetița de maxim 3 ani care plângea mereu nu era schimbată i se arunca pur si simplu sticla de lapte pe o noptiera in apropierea patului iar fetița trebuia sa își bage mânuțele printre gratiile pătuțului sa ajungă la sticla , unde mai punem ca laptele era fierbinte deci acea fetița putea sa se oprească in orice moment. Era schimbată de 2 ori pe zi si nu i se punea pampers asta in condiția in care fetița avea scaune apoase si vomita frecvent. Un calvar noaptea plângea ea plângea un băiețel de lângă salonul nostru si strigau pana adormeau. Iar doamnele asistente erau bine mersi in camera de garda uitându se la calculator. Dezastru , strigător la cer, un adevărat coșmar don care eu ca adult am ieșit in cu 9 kg mai puțin in 8 zile .Eu ca adult multă vreme după am avut coșmaruri si am plâns chiar dacă eram acasă la mine, am crezut ca voi avea nevoie de consiliera psihologică după aceasta experiența . Iar cât despre fiul meu chiar dacă am fost împreuna acolo totul sa imprimat in mintea lui iar la ora actuala dacă intram in Pediatrie chiar si după atâta timp îngheață si instantaneu urinează pe el. Rușine sa le fie ca își bat joc de micile suflete . Sunt ffff trista mereu când îmi amintesc aceste episoade.

Raspunsuri


Musafir

#421 Re:

2016-04-30 10:04:47

#413: -  

 Oooof. Imi pare asa de rau. Foarte, foarte trist...O imbratisare virtuala pt dvs si copilas.